Erdvė skirtingiems pomėgiams ir asmenybėms arba kaip tilpti dviems 19 kv. m. kambaryje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
15 metų Justė ir 17 metų Jokūbas dalijasi vienu kambariu, kuriame dvi augančios asmenybės sunkiai išsitenka. Justė šoka ir augina gėles, Jokūbas mėgsta važinėtis riedlente ir pats jas gaminti, abu turi daug su pomėgiais susijusių daiktų ir, deja, mažokai erdvės jiems visiems sutalpinti. Todėl paauglių tėvai kreipėsi pagalbos į IKEA interjero dizainerę Dovilę. Įvertinkite pokyčius.

Dviese viename kambaryje

Tilpti dviese beveik 19 kv. metrų kambaryje gali atrodyti ne toks jau didelis iššūkis. Tačiau kai prie dviejų paauglių dar pridedi visus jų daiktus, pomėgius ir norą turėti bent kiek privatumo…

 

Situacija tampa kiek sudėtingesnė. Justės ir Jokūbo kambarys nebespėja augtu kartu su jais: trūksta vietos naujiems pomėgiams, o vaikiškose spintose jau seniai nebetelpa visi drabužiai. Seni baldai nedera tarpusavyje, be to, Jokūbui pradėjus gaminti riedlentes, dalis kambario virto dirbtuvėmis, tad tėvai jame pasigenda tvarkos.

 

Mokslams, poilsiui ir pramogoms

Atnaujindama šį kambarį, interjero dizainerė Dovilė stengėsi pateisinti visos šeimos lūkesčius: tėvai norėjo, kad jame dominuotų balta spalva ir skandinaviškas minimalizmas, o Justė ir Jokūbas – turėti daugiau asmeninės erdvės. Padalijus kambarį pusiau, dabar kiekvienas iš paauglių turi po atskirą rašomąjį stalą, lovą ir pomėgių zoną, todėl savo pusėje gali šeimininkauti kaip tinkamas.

 

Jokūbo teritorija

Atskyrus erdves, nuo šiol Jokūbas galės gaminti riedlentes prie atlenkiamo dirbtuvių stalo, įrengto spintelėje IVAR. Baigus darbą jis neužims vietos, o ir susitvarkyti bus lengviau, nes darbo įrankius ir medžiagas vaikinas galės susidėti į tam skirtas įvairių dydžių dėžes. Kad nepritrūktų šviesos, ant spintelės viršaus Dovilė pritvirtino du reguliuojamus šviestuvus SKURUP.

 

 

 

Šalia dirbtuvių atsirado vietos ir Jokūbo riedlenčių kolekcijai – jas interjero dizainerė sudėjo ant lentynų BERGSHULT su atramomis GRANHULT. Tokias lentynas galima trumpinti pagal reikiamus matmenis – uždari laikikliai paslepia pjovimo vietą ir gražiai įrėmina.

 

Justės valdos

Anksčiau dėl brolio pomėgių negalėdavusiai mokytis šokių žingsnelių, dabar Justė turi spintą PAX su veidrodinėmis durimis VIKEDAL, priešais kurias palikta erdvės repeticijoms.

 

 

Kad kambario centre liktų daugiau laisvos vietos, Justės daiktus interjero dizainerė perkėlė į stalčius po nauju lovos rėmu SLÄKT, ant sienų pakabintas lentynas EKET ir ant lentynėlių MOSSLANDA.

 

 

Palaikyti tvarką ir greitai rasti viską, ko reikia, padeda perforuotosios lentos SKÅDIS su kabliukais ir kitais priedais bei lentyna KALLAX, skirianti brolio ir sesės rašomuosius stalus. Ją taip pat galima užpildyti knygomis ar dėžėmis su smulkesniais daiktais.

 

„Jei kambaryje gyvena du vaikai, ypač paaugliai, visai nebūtina jiems statyti identiškų lovų. Verčiau leiskite išsirinkti patiems. Svarbiausia, kad abu baldai tarpusavyje derėtų ir būtų funkcionalūs – šiuo atveju vieta po lova išnaudota daiktams susidėti. Tai labai praverčia mažose erdvėse, kurių nesinori apkrauti.“
IKEA interjero dizainerė Dovilė Genytė