Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Stogo keitimas: 4 praktiški patarimai
2018-06-25 Šaltinis: Eugenijus Mačiukas, UAB ŠALTLITA

Planuojate keisti seną stogo dangą? Jei taip, tada šis straipsnis kaip tik Jums. Stogo keitimas sudėtingas procesas ir žmogui, nedirbančiam statybų srityje, bus sunku susigaudyti kada, ką, iš ko ir už kokią kainą pirkti. Šiandien su Jumis pasidalinsiu keturiais praktiškais patarimais, kurie padės sutaupyti pinigų ir laiko.


Stogo keitimas: 4 praktiški patarimai title=

4 patarimai, kurie palengvins stogo keitimą:

1. Pasirinkite stogdengius, su kuriais randate bendrą kalbą ir malonu bendrauti. Nelogiška? Tuoj viską paaiškinsiu. Stogo keitimas užtrunka apie mėnesį. Daugelis žmonių mano, kad trumpiau (kartais taip ir atsitinka), bet permainingi Lietuvos orai prailginą visą procesą. Juk per lietų nenuiminėsime senos stogo dangos.

Susitaikykite su mintimi, kad Jums ilgai teks bendrauti su meistrais, todėl nesirinkite žmonių tipų, kurie iš karto Jums kelia antipatija. Dėl nesusišnekėjimo vėliau atsiras nesusipratimų keičiant seną stogą į naują. Pavyzdžiui, užsakovas manė, kad vėjalentės bus platesnės, o stogdengys padarė siauresnes. Šioje situacijoje abu yra teisus ir tai nėra brokas, bet užsakovas jau liks nusivylęs. Nepatikėsite, bet panašių situacijų daug mačiau.

2. Ieškokite stogdengių nuo sausio 1 iki balandžio 1d. Tokiu metų laiku stogdengiai turi mažai darbo ir jie nekelia kainų. Pats brangiausias laikotarpis tai vasara ir ruduo, tada stogo keitimo kainos bus didžiausios. O labiausiai stogdengiai užimti nuo rugsėjo iki lapkričio mėnesio. Šiame laikotarpyje visi žmonės nori užsidengti naujus stogus.

 

Stogo keitimas: 4 praktiški patarimai

3. Sutarkite stogo keitimo kvadrato kainą. Nesitikėkite, kad stogdengiai tiksliai pasakys, kiek tiksliai kainuos stogo keitimo darbai. Iš patirties galiu pasakyti, kad stogdengiai daro dviejų tipų kainodaras:

A) pasakoma stogo keitimo kvadrato kaina

B) pasakoma stogo keitimo kvadrato kaina, plius: vėjalenčių, kraigų, lietskardžių, pakalimo ir lietaus sistemos metro montavimo kaina.

„A“ variante stogo keitimo kvadrato kaina būna brangesnė, bet realiai gaunasi pigiau, nei stogo keitimas su papildomais metražais. Todėl geriausia yra pasirašyti sutartį, kurioje bus nurodyta kokie stogo keitimo darbai bus atlikti ir už kokią kainą.

4. Užsisakykite stogo medžiagas žiema. Kaip ir stogdengiai, taip ir stogų firmos tikras nuolaidas daro būtent žiema. Pavyzdžiui mūsų įmonėje sausio mėnesį galima sutarti kainas, pasirašyti sutartį (reiks palikti avansą), o stogą (patikslinus matmenis) užsakysite vasara. Tokiu atveju Jūs gausite žiemos kainas stogų keitimo sezono metu.

Tikiuosi, kad dėka šių keturių patarimų Jums stogo keitimas praeis greitai ir sklandžiai. Pasigilinus daugiau, punktų apie stogą būtų galima ir daugiau prirašyti, bet šie yra baziniai. Žinoma, galima būtų paminėti, kad negalima stogo medžiagų sąskaitą, bet tai jau ir savaime aišku. Iš patirties galiu pasakyti, kad apie šiuos keturis punktus užsakovai dažniausiai nepagalvoja.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt