Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Statybininkų gyvenimas ir toliau gerės
2015-09-15 Šaltinis: Rūta Grigolytė, Diena.lt

Statybininkų darbo užmokestis jau bent metus auga kiekvieną mėnesį. Ši tendencija nesikeis ir artimiausioje ateityje. Tuo įsitikinęs Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.


Statybininkų gyvenimas ir toliau gerės
Nuotr. telegraph.co.uk

Vasarą uždirba daug

Statistika byloja, kad vidutinis bruto darbo užmokestis šalyje dabar yra 713 eurų, o statybininkų – kiek daugiau nei 650 eurų. Statistika rodo nuolatinį statybininkų algų didėjimą, o D.Gedvilas sako, kad viešai žinomi skaičiai net neatspindi tikrosios padėties – ji dar geresnė.

"Darbo užmokesčio didėjimą nuo praėjusių metų stebime kiekvieną mėnesį. Specialistai, amatininkai, kurie išties išmano savo darbą, yra vertinami ir gauna daugiau kaip tūkstantį, du tūkstančius eurų per mėnesį. Žinoma, ateina žiema, kai mažės darbų užsakymų, ir žmonės stengiasi per vasarą užsidirbti visoms reikmėms, medicininėms paslaugoms, komunaliniams mokesčiams, vaikų mokslui apmokėti", – komentavo D.Gedvilas.

Augimo sustojimo nematyti


Statybininkų asociacijos vadovo teigimu, dar viena priežastis, kodėl didėja statybininkų atlyginimai, yra vis augantis statybų paslaugų eksportas. Lietuvių įmonės siunčia į užsienį geriausius specialistus, užsienyje lietuviai vis labiau vertinami už kokybišką darbą, tad dėl geriausių iš Lietuvoje likusių specialistų, kurių šalyje vis mažiau, vėlgi tenka konkuruoti didinant jų darbo užmokestį.

"Mes net galvojame, kada ši uždarbio augimo kreivė nustos stiebusis. Tačiau, apsidairius aplinkui, matant, kokį darbo užmokestį gauna statybininkai kitose ES šalyse, šio augimo sustojimo prognozuoti neįmanoma – jis dar didės. Riba dar nepasiekta", – prognozavo D.Gedvilas.

Pasak jo, kai nebrangsta naftos produktai, o dabar yra kaip tik toks laikas, statybinės medžiagos taip pat neturi tendencijos brangti, bet atvirkščiai – pinga. Taigi, jei augantys atlyginimai bendrą statybos darbų kainą ir padidintų, dėl pigesnio transportavimo pingančios statybinės medžiagos šią kainą subalansuoja.

Šešėlis dar gilus

Kalbant apie tai, ar didėja, ar mažėja šešėlinė ekonomika statybų sektoriuje, D.Gedvilas buvo atviras – šioje srityje dar reikia labai daug nuveikti.

Specialisto įsitikinimu, lyginant Lietuvos ir kitų Baltijos šalių situacijas, galima aiškiai pamatyti skirtumus, rodančius, kad mūsų šalyje palikta ryškių spragų, leidžiančių piktnaudžiauti.

"Jeigu šiandien atsiversite bet kokį nekilnojamojo turto pardavimo skelbimų portalą, dauguma, turbūt apie 90 proc., naujos statybos butų bus siūlomi su daline apdaila. Kyla klausimas – o kas įrenginėja tą apdailą? Ar jie tikrai sumoka mokesčius valstybei? Manau, kad yra du motyvai: vienas, kad užsakovas kartais sako, kad nepatinka apdaila, ir žmogus nori savo interjero. Antras motyvas, kai norima pasidaryti pigiau. O pigiau dažnai ir gali reikšti, kad bus naudojamas nelegalus darbas, nelegalios statybos. Jeigu Estijoje atidarysime tokį nekilnojamojo turto portalą, pamatysime, kad ten formuluojamuose skelbimuose daugiau nei 90 proc. butų parduodami su pilna apdaila. Taigi ir turime rezultatą. Manau, kad tikrai yra galimybių sumažinti tą šešėlį, tik reikia atitinkamų sprendimų", – pasakojo D.Gedvilas.

Užmokestis augo 8,5 proc.

Vertinant statistinius duomenis matyti, kad šių metų rugpjūtį, palyginti su liepa, prekės ir paslaugos, skaičiuojant bendrai, pigo. Tačiau fiksuojamas paslaugų brangimas, o metinis jų brangimas dar žymesnis. Ekonomistai prognozuoja, kad, augant darbo užmokesčiui, paslaugos brangs ir toliau.

Šių metų rugpjūtį, palyginti su liepa, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,8 proc. Lietuvos statistikos departamento specialistų surinktais duomenimis, vartojimo prekių kainos per šį laikotarpį sumažėjo 1,2 proc., o paslaugų kainos padidėjo 0,3 proc.

Tuo tarpu per metus vartojimo prekių kainos sumažėjo 2,7 proc., o paslaugų – padidėjo 3,2 proc.

Statybos sąnaudų elementų kainos liepą, palyginti su birželiu, sumažėjo, tačiau per metus vėlgi fiksuojamas didėjimas. Šių metų liepą, palyginti su birželiu, statybos sąnaudų elementų kainos sumažėjo 0,4 proc. Šiam pokyčiui didžiausią įtaką turėjo per tą mėnesį 0,8 proc. sumažėjęs darbo užmokestis. Liepą, palyginti su birželiu, darbo valandos užmokesčio sumažėjimą lėmė mažesnės vienkartinės išmokos, priedai ir priemokos, teigia statistikos specialistai. Statybinių medžiagų ir gaminių kainos per mėnesį sumažėjo 0,3 proc.

Šių metų liepą lyginant su praėjusių metų liepa, fiksuojamas statybos sąnaudų elementų kainos padidėjimas sudaro 2,3 proc. Tai lėmė 8,5 proc. padidėjęs darbo užmokestis, 0,3 – mašinų ir mechanizmų eksploatavimo darbo valandos kaina.

Statybinių medžiagų ir gaminių kainos per metus sumažėjo 0,1 proc. Iš statinių per metus daugiausia pabrango gyvenamųjų pastatų statyba – 3,2 proc. Pastatų remontas pabrango 3,9 proc., atskleidžia Statistikos departamento specialistų apibendrinti duomenys.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt