Nendriniai stogai: solidu ir praktiška

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Apie 30 cm storio stogas užtikrina geresnę izoliaciją, negu kokia nors kita tam tikslui naudojama medžiaga, todėl nendrių stogui nereikia papildomo apšiltinimo. Toks stogas atitinka 100 mm izoliacijos iš mineralinės vatos, pa­klotos po tradicine danga. Nendrės ir šiaudai turi mažiausią iš visų žinomų termoizoliacinių medžiagų šilumos laidu­mo koeficientą.Tai yra galima dėlto, kad stie­bas yra pripildy­tas oro, kuris turi mažiausią šilumos laidumo koeficientą.

Nendrių šlaito storis tiesiogiai priklauso nuo stogo polinkio kampo ir nendrių parametrų. Dėl nendrių tvirtini­mo technologijos yra pasiekiama tai, kad kuo storesnis sluoksnis yra klojamas, tuo mažesnį polinkio kampą įgauna tvirtinamos ant stogo nendrės. O būtent polinkio kampas turi įtaką geram kritulių vandens nutekėjimui.

Nendrių stogas turi puikias akus­tines savybes. Dėl porėto vidaus nendrių stogas turi garso slopin­imo ir sugėrimo savybių. Slopina triukšmą liūčių metu, o taip pat ir gatvių triukšmą, yra sandarus. Į standartinę (apie 30 cm storio) dangą lietus prasiskverbia dau­giausia iki 8 cm į gylį. Nendrės yra paklojamos taip, kad vanduo galėtų nutekėti pačiais galiukais. Dėl to, pasibaigus lietui, paviršius labai greitai išdžiūsta. Kaminai ir kitos stogo angos yra apdirbamos skarda.

Stogui nereikia ypatingos konservacijos. Jis “sen­sta” natūraliu būdu. Pradinė šviesi spalva bėgant laikui keičiasi į „pelės“ spalvą ir lieka tokios būklės ilgus metus. Stogo dalis, kurias ypač veikia atmosferinės sąlygos, reikia tik nuvalyti nuo lapų, šakų ir galimai nuo samanų.

 

Nendrės gali būti impregnuojamos specialiu impregnatu Pyronova RC8, kuris saugo stogą nuo sąmanojimo ir gaisro. Impregnantas yra ekologiškas , kuris nekenksmin­gas žmogui ir aplinkai.

Nendrių klojimo procesą sudaro 60 cm apimties pėdelių išdėstymas, jų perpjovimas, išskleidimas ant grebėstų ir išplūkimas norint suteikti reikiamą pavidalą. Po to prispaudžiama 6 mm cinkuota viela, ir sutvirtinama 1,2 mm cinkuota ar 1,2 mm. nerūdijančio plieno viela pagal kliento pageidavimą.

Pirmi nendrių sluoksniai sudaro stogo nuosvyrą ir teisin­gas jų paklojimas – tai yra, maksimalus atitolinimas nuo pastato sienų neleidžia joms sudrėkti. Stogo krepšiuose (pil­tuvuose) dėl natūralaus nuolai­dumo sumažėjimo ir padidinto kritulių vandens kiekio dangos storis padidinamas. Paskuti­nis nendrių sluoksnis sudaro pagrindą kraigui.

Nendrinio stogo kraigui užbaigti galimi 2 variantai:

1. Stogo užbaigimas čerpėmis

Šį kraigo užbaigimo būdą labi­ausiai yra pamėgę olandai. Gali­mos 2 čerpių spalvos – raudona ir pilka. Lyginant su viržėmis dengtu kraigu, šis baigimo būdas yra gerokai brangesnis. Čerpėmis užbaigtas kraigas puošia visą nendrinį stogą.

2. Stogo užbaigimas viržėmis

Šis kraigo užbaigimas plačiai naudojamas skandinavijos šalyse. Lietuvoje taip pat yra gana populiarūs dėl žemos kainos.