Atnaujintas stogas – tvirtas ir solidus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Asbesto šalinimo programa yra patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 metų balandžio mėnesį. Programos vykdymą koordinuoja Aplinkos ministerija, atskiras priemones įgyvendina Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija. Šiuo tikslu numatyta panaudoti beveik 23 mln. litų. Tačiau šioje srityje vienintelis geras pasiekimas yra tas, kad Lietuvoje nuo 2005 metų uždrausta naudoti asbestą ar jo turinčius gaminius. Tai pakankamai svarbu, nes kaimyninėse valstybėse – Rusijoje, Baltarusijoje – šiferio galima rasti statybos prekių parduotuvėse. Nors šiuo metu asbesto šalinimo programa vykdoma, bet reali parama gyventojams, šalinantiems asbesto turinčius šiferio stogus, kol kas neteikiama.

 

Aktyviausios senų stogų keitimo iniciatorės dažniausiai yra komercinės įmonės, siūlančios kokybiškas stogų dangas. Šiuolaikinių čerpių gamyba remiasi tradicijomis Vienas išskirtinių būdų pakeisti seną stogo dangą yra panaudoti puikų gaminį – čerpes. Paprastai čerpių stogas yra kokybiško namo ženklas. Čerpės puikiai dera prie įvairių pastatų, todėl sukuria darnos įspūdį. Tik išmokę išdegti molį žmonės pradėjo šią patvarią ir ugniai atsparią medžiagą naudoti stogams dengti. Molio čerpės paplito viduramžiais, stogus čerpėmis dažniausiai dengdavo miestuose.

 

Gilios šios stogo dangos gamybos tradicijos lėmė čerpių naudojimą visoje Europoje. Keraminės čerpės yra patvari, ilgaamžė ir natūrali medžiaga. Keraminių čerpių stogas gali atlaikyti didelius temperatūros svyravimus, kitaip nei kitos stogų dangos, keramika nepraranda kokybės, jai neturi įtakos kenkėjai ir mikroorganizmai. Betono čerpės gaminamos iš cemento ir kvarcinio smėlio mišinio. Kristalizuojantis šiai masei, gaunamas ypač tvirtas dirbtinio akmens pluoštas, savo savybėmis artimas natūraliam akmeniui. Natūrali betono masės spalva yra pilka, tačiau pridėjus pigmento, betono čerpės spalva tampa panaši į keraminės.

 

Kokybę lemia išvaizda ir stabili konstrukcija Nors nedideliuose miesteliuose ar kaimuose čerpės nėra taip dažnai montuojamos kaip didmiesčiuose, tačiau pasirinkus čerpes, gražaus stogo vaizdas džiugina visus šios dangos savininkus, taip pat puikiai nuteikia ir teigiamų emocijų dovanoja kaimynams. Molėtų rajone, Balninkuose, esančios sodybos šeimininkas Albinas džiaugiasi atsikratęs pilkojo šiferio. Stogo atnaujinimo pradžia buvo idėja čerpėmis dengti terasos stogą. Pagal taisykles čerpes galima montuoti stogo nuolydžiui esant iki 11 laipsnių. Šis žemas 25 kv. m terasos stogas be problemų priglaudė čerpes.

 

Šeimininką sužavėjo terasos vaizdas, todėl netrukus jis ryžosi taip uždengti ir namą. Šis namas Balninkuose pastatytas 1975 metais, stogo plotas −150 kv. m. Keičiant stogo dangą esminių pakeitimų atlikti nereikėjo, buvo sutvirtinta medinė konstrukcija. Į tipinių 150 ir 50 mm stogo gegnių tarpą (120 cm) sumontuota papildoma gegnė, panaudoti tie patys grebėstai. Kadangi palėpė yra eksploatuojama, prieš klojant čerpes, paklota difuzinė plėvelė.

 

Kaip pasakojo Albinas, pasamdyti stogdengiai iš Zarasų gerai atliko darbą ir stogą uždengė per mėnesį. Meistrai padarė vos kelias klaidas – po kraigo čerpėmis neįdėjo sandarinimo juostos, o kraštines čerpes prie vėjalentės prikalė vinimis (rekomenduojama tvirtinti medvaržčiais). Atvykę į objektą bendrovės Monier atstovai pastebėjo netikslumus, ir stogdengiai klaidas ištaisė.

 

Pastaruoju metu kyla susidomėjimas čerpėmis. Stebime, kaip auga keraminių ir betono čerpių pardavimai – tai tikriausiai lemia dar ir tai, kad Lietuvoje pakankamai gilios čerpinių stogų statybos tradicijos. Juk praėjusio amžiaus pradžioje Lietuvoje čerpėmis masiškai buvo dengiami Klaipėdos krašto ir didesnių miestų namų stogai. Galima sakyti, kad šiuo metu mes atkuriame šias tradicijas. Niekas nesiginčys, kad čerpių stogai – estetiškai vieni patraukliausių stogų, o technologiškai – vieni stabiliausių.

 

Stogo danga turi būti stabili, nes ji privalo atlaikyti liūtis, vėją, temperatūros svyravimus, slopinti triukšmą ir vibracijas. Stogų dengimo čerpėmis technologija nėra sudėtinga, galima sakyti, prieinama nagingam namo savininkui. Savo ruožtu bendrovės Monier specialistai gali padėti ne tik išrinkti tinkamiausią dangą, bet ir pasiūlyti konstruktoriaus konsultaciją, rekomenduoti patikimą stogdengį, klientui pageidaujant, įmonės inžinieriai patys važiuoja į objektą ir sprendžia iškilusius klausimus.“

 

Parengta pagal UAB "Monier" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Stogai, Stogų dangos, Tvirtas stogas, Asbestas, Šiferio stogas, Čerpiniai stogai, Nendriniai stogai.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.