Nuostabus pasyvus namas su minimalistiniu dizainu sukurtas „Amunt” architektų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

"Kai mes susitinkame prie patraukiančio dėmesį architektūrinio projekto, mes galvojame, kaip jį įamžinti istorijoje. Apie ką galvoti: Ar apie patvarumą? Ar apie statybos normų įveikimą? Ar apie specifinių klientų ar kompanijos norų tenkinimą? Ar tiesiog apie paprastą grožį? Retkarčiais, tai yra visi anksčiau paminėti. Kaip yra ir su šiuo energiją taupančiu pasyviuoju namu, kuris yra pastatytas mažame plotelyje Tiubingeno mietstelyje, Vokietijoje, kuriame gyvena apie 87 tūkst. gyventojų. " – teigė "Amunt" architektas Jan Thiesse.

 

Šis namas mums buvo ne lengva užduotis, nes reikėjo išsiaiškinti kaip struktūriškai į mažą erdvę sukurti pakankamai vietos gyventi šešiems šeimos nariams. Užduotį pasunkino ir tai,  jog Tiubingeno teritorijoje galiojantis "Statybų kodeksas" neleido statyti papildomai jokių pastatų, dėl to jie jį tik atkūrė.

 

Neatpažįstamai. Viršutinius aukštus padarė smailėjančius, jog kaimyniniai pastatai netrukdytų stebėti netoli esančios Tiubingeno pilies. Iki tol kol pastatas tapo modernistinis, jis buvo panašus į dabartinius dar 1920 metais pastatytus vietinius pastatus. 

 

"Suprojektuoti pastatą, kuris išnaudoja kiekvieną vietos lopinėlį visais įmanomais būdais yra labiausiai efektyvus bei ekologiškas". – pasakoja Jan Thiessen.

 

Apie pastatą:

 

Du atskiri įėjimai leidžia pastatą padalinti į du kambarius.

Stogas ir auksčiausi kambariai yra suprojektuoti taip, lyg atrodo tarsi kepurė. Taip padaryta norint apsaugoti pastatą nuo stipraus vėjo ir kitų nepalankių oro sąlygų. Drenažas padarytas taip, jog lietus tekėtų tarsi per kepurės kraštą.

Minimalistinis laiptų dizainas.

Aukšta medžio apdailos kokybė.

Namo pasyvus šildymas miegamuosiuose leis išlaikyti šilumą net ir šaltą žiemą.

Suprojektuotas taip jog būtų kuo daugiau erdvės.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.