Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Sraigtiniai pamatai.Įrengimas ir tvirtinimas
2010-05-12 Šaltinis: G. Daugmaudis

Sraigtiniai pamatai.Įrengimas ir tvirtinimas. Galima drąsiai teigti, kad pamatai yra  viena mažiausiai inovacijų paliestų sričių.  Tačiau ir čia po truputį skverbiasi naujos technologijos ir sprendimai. Vienas iš jų – sraigtiniai pamatai, sumanaus buvusio Bavarijos provincijos ūkininko Klauso Krinnerio išradimas.


Sraigtiniai pamatai.Įrengimas ir tvirtinimas title=
Nuotr. Krinner
Sumanus žemdirbys nuo jaunystės buvo linkęs į naujoves. Praeito dešimtmečio pradžioje jam gimė sumanymas pagaminti greitą ir patogų stovą eglutei... Rezultatas – gamykla ir pasaulinė rinka. Prieš keletą metų nenustygstantis vietoje naujovių generatorius pasiūlė rinkai naują produktą - sraigtinius pamatus.
 
Sraigtinis pamatas iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg daug kartų padidintas medsraigtis. Jų ilgis svyruoja nuo trisdešimties centimetrų iki pusketvirto metro. Daugiabučiams jis nepritaikomas, bet karkasiniams namams, pirtims, pavėsinėms, garažams, tvoroms – pats tas. Jie lengvai ir greitai įsukami į bet kokį gruntą ir nuo įsukimo jau tampa paruošti naudojimui. Puiku, ar ne? Jeigu žiemą nusprendėte pastatyti pirtelę, Jums visiškai nebūtina laukti pavasario, kad įsirengtumėte pamatus.
 
Paskaičiuojamas reikiamas sraigtinių pamatų kiekis ir dydis ir pamatai Jūsų projektui įrengiami...per kelias valandas. Daugumą jų galima įsukti tiesiog rankomis, didesniems prireiks įrangos. Dar vienas jų privalumas – visiškai nedarko aplinkos. Jei norite ant išpuoselėtos vejos pastatyti pavėsinę, puiku – įrengiant sraigtinius pamatus nereikia nieko kasti, nereikia nieko vežti sunkiasvorėmis mašinomis, ir , baigus pamatų įrengimą, tikrai nereikia sukti galvos, kaip susitvarkytį technikos ištryptą, iškasinėtą aplinką.
 
Dar vienas, ypač svarbus šių pamatų privalumas, - jie iš karto paruošti atlaikyti jiems priskitas apkrovas. Kadangi jie įrengiami be betono, nereikalauja jokio medžiagų stingimo laiko taip pat jokio kasimo, tiesiog įsukote ir gatava, prašom statyti. Pamatų irengimui nesukliudys ir spustelėjęs šaltukas – sraigtiniai pamatai gali būti įrengiami bet kuriuo metų laiku ir, kas įdomiausia, netgi po vandeniu.
 
Aplinkos poveikis pamatams
Vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra dėl šalčio poveikio sraigtiniams pamatams. Gamintojų teigimu, kuriant sraigtinius pamatus buvo į tai atsižvelgta ir to pamato spiralė nėra daroma iki pat viršaus, o tik pusė jo. Taigi pati didžiausia pamatą laikanti jėga sukoncentruota ten, kur ją mažiausia gali paveikti šaltis. Tai taip pat taikoma ir trumpesniems pamatams, nors jie dažniausia naudojami ten , kur šalčio poveikis mažiausiai aktualus (tvoros, lengvos pavėsinės).
 
Vienas aktualesnių klausimų yra dėl sraigtinių pamatų pritaikymo lieptams ir liepteliams prie pirčių. Tvirtas ir patikimas polių tilteliams įrengimas – rimtas kiekvieno rangovo išbandymas. Kadangi darbai yra atliekami vandenyje, ne vienai tokius darbus atliekančiai įmonei tai yra be galo sudėtingas darbas, nes faktiškai  neįmanomas jokios technikos, o dažnai ir medžiagų panaudojimas. Todėl šioje vietoje puikiai gali pasitarnauti sraigtiniai pamatai, kadangi patys tilteliai sveria nedaug, o po vandeniu nėra šalčio poveikio. Taigi, net nedideli ir nebrangūs sraigtai gali įgyvendinti beveik bet kokią kaimo turizmo sodybos šeimininko viziją. Panaudojant suktuvą, patį sraigtinį pamatą galima įsukti būnant virš vandens, po vandeniu lieka priveržti tik keletą varžtų. Neilgų (iki 1,2 m ilgio) pamatų nedideliame (iki 1,6 metro) gylyje sraigtinių pamatų panaudojimas nereikalauja beveik jokios specialios įrangos, pakaks tik pritaikyto vamzdžio.
 
Konstrukcijų tvirtinimas prie sraigtinių pamatų
Standartiškai sraigtiniai pamatai pritaikyti įtvirtinti vamzdį, o ant jo jau pačią konstrukciją. Vamzdžiai gali būti įtvirtinami keletu būdų. Galima tiesiog priveržiant juos prie pamato viršaus esančiais varžtais. Taip pat užpresuojant specialiai smailiai skaldytomis granito granulėmis, tai ypač tinka, jei norima įtvirtinti neapvalaus profilio vazdžiams.
 
Pamatai įtvirtinami specialiu centravimo ekscentriku, kuris ne tik patikimai įtvirtina, bet ir leidžia idealiai ištiesinti atsiradusį iki trijų laipsnių vertikalės netikslumą.
Vamzdinis pagrindas dažniausiai tinka daugumai konstrukcijų, ypač tada, kai norima pačią konstrukciją įtvirtinti aukščiau grunto (statiniai šlaituose, liepteliai, medžioklės bokšteliai). Tačiau neišvengiamai reikalingi ir kiti tvirtinimo būdai. Medinių namų statybai pritaikyti pamatai, besibaigiantys specialiu 22 cm diametro ir 8 mm storio flanšu.
 
Dar vienas tvirtinimo būdas yra galimas panaudojant sraigtų šonuose esančias „ausis“. Jos ledžia tvirtai prisukti prie sraigtinio pamato tiek vertikaliai, tiek horizontaliai 70; 90 ir 110 mm storio tašus. Tiesa, reikia paminėti, kad šie pamatai skirti jau kur kas mažesnėms apkrovoms ir būna iki 1 metro ilgio.

Taip pat yra gaminami sraigtiniai pamatai, besibaigiantys strypu ir dygliuotu padu, jie yra labiau pritaikyti vertikaliai įtvirtinti statinius, esant nedidelėms apkrovoms.

 

Raktiniai žodžiai:  Pamatai, Sraigtiniai pamatai, Sraigtinis pamatas, Seklieji pamatai, Pamatų įrengimas, Pamatų tvirtinimas.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt