Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Sostinėje nuo kovo šiluma ir vėl brangs
2012-02-28 Šaltinis: Matas Miknevičius, diena.lt

Sostinės gyventojams nervus šią žiemą gadinančios šildymo kainos nesiliauja augti. Nors sezonas artėja į pabaigą, o lauke šiek tiek šilčiau, kiekvieną mėnesį brangstanti šiluma sutaupyti neleidžia. Kad ir kaip norėtųsi, kad šildymo sezonas kuo greičiau baigtųsi, kitą mėnesį pinigines dar teks patuštinti. Vilniaus šilumos vartotojams šiluma nuo kovo ir vėl šiek tiek pabrangs. Tiesa, nelabai žymiai – maždaug 0,8 proc.


Sostinėje nuo kovo šiluma ir vėl brangs
Nuotr. interior-design-it-yourself.com

Sostinės savivaldybė informavo, kad nuo kovo 1 d. vilniečiai už šilumą, tiekiamą bendrovės „Vilniaus energija“, mokės jau ne 29,65 cento už 1 kWh, kiek turėjo mokėti nuo vasario, o 29,87 cento.

Toks augimas reiškia, kad už įprastai standartiniu laikomo 60 kv. m ploto buto šildymą teks mokėti keliais litais daugiau.

Šiek tiek auga ir karšto vandens kaina. Kaip skelbia didžiausi Vilniaus šilumininkai, vandens kaina augs maždaug 0,5 proc., iki 20,99 lito už 1 kub. m. Nuo vasario ši kaina siekė 20,88 lito.

Kaina vilniečiams kiekvieną mėnesį kinta dėl to, kad tokią tvarką yra numačiusi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Bendrovės „Vilniaus energija“ atstovų teigimu, kainos vartotojams kyla dėl augančių dujų kainų. Tai esą yra vienintelė kainų pokyčio priežastis.

Dėl tokios tvarkos vilniečiai kiekvieną mėnesį moka vis didesnę kainą už šilumą, tačiau jų taip nebaugina staigus didesnis kainų šuolis, kuris atsirastų įkainius perskaičiuojant kur kas rečiau.

Taip pat skelbiamos ir kitų šilumą vilniečiams tiekiančių įmonių paslaugų kainos. Bendrovės „Balterma“ šiluma kovą kainuos 30,06 ct/kWh, karštas vanduo – 20,37 Lt/kub. m. Bendrovės „Vilniaus valda“ tiekiama šiluma kainuos 28,92 cento už 1 kWh, karštas vanduo – 20,78 lito už 1 kub. m.

Tiesa, sostinės gyventojai su pavydu gali žvelgti į Kauno daugiabučių gyventojus. Vilniuje kiekvienąkart peržiūrėta kaina stabiliai šiek tiek ūgteli, o Kaune šilumos kaina nuo kovo pradžios šiek tiek sumažės.

Nuo kovo pradžios Kauno gyventojams šiek tiek sumažės ir šilumos, ir karšto vandens kaina. 1 kWh šilumos laikinojoje sostinėje atpigs maždaug 1 proc. ir sieks 32,01 cento.

„Vasario mėnesį galiojo 29,66 cento už 1 kWh (be PVM) šilumos kaina. Galutinė vartotojams tiekiamos šilumos kaina nuo kovo 1 d. sumažės dėl to, kad sumažėjo iš Kauno termofikacijos elektrinės perkamos šilumos ir perkamo kuro kainos“, – rašoma „Vilniaus energijos“ parnešime.

Vienas karšto vandens kubinis metras kauniečiams atpigs maždaug 0,5 proc.

Savo paslaugų kainas skelbia ir kitų didžiųjų šalies miestų šilumininkai. Panevėžyje šilumos kaina taip pat auga, maždaug 0,9 proc. – iki 26,92 cento už 1 kWh, Šiauliuose – 0,8 proc., iki 30,23 cento už 1 kWh.

Klaipėdoje nuo kovo šilumos kaina nesikeis, liks tokia pat kaip vasarį: šildymas – 27,95 cento už 1 kWh, karštas vanduo – 22,73 lito už 1 kub. m.

Šildymo sezonas Lietuvos miestuose dažniausiai baigiasi antroje balandžio pusėje, tiksli data priklauso nuo oro temperatūros. Dėl šios priežasties šildymas skirtinguose miestuose paprastai atjungiamas skirtingu metu.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt