Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Sodo inventoriaus paruošimas žiemai
2013-10-02 Šaltinis: Sodininkyste.lt

Sunku įsivaizduoti puoselėjamo sodo priežiūrą be daugybės būtinų įrankių ir mechanizmų. Be kai kurių iš jų sodo darbai apskritai neįmanomi (kastuvo, grėblio, sekatoriaus ir pan.), ir daugelis tų pagalbinių priemonių mūsų darbus sode padeda atlikti patogiau, sutaupo begales laiko mūsų poilsiui. Be to, su būtinais įrankiais ir mechanizmais, pvz., naudodami žoliapjovę pievai ir krūmams, laistymo sistemą, sodo siurblį ir t.t., pageriname sodo darbų kokybę ir efektyvumą.


Sodo inventoriaus paruošimas žiemai title=
Nuotr. howstuffworks.com

Rudenį, kai sodo sezonas baigiasi, negalima sodo įrankių paprasčiausiai sudėti sandėlyje ir pamiršti iki pavasario. Būtina skirti laiko jų remontui ir tinkamai konservacijai, kad prasidėjus naujam sezonui būtų galima išvengti nereikalingų problemų ir sode darbuotis su malonumu.

Pirmiausia, prieš perkeliant sodo įrankius ir mechanizmus į jų saugojimo vietą, visus rankinius metalinius sodo įrankius (sekatorių, žirkles krūmams, kastuvus, grėblius, dalgius, šakes, kauptukus ir pan.) reikia nuvalyti, nuplauti, šepečiu nuvalyti dervas, pašalinti žolės ir žemių likučius. Nuvalius metalines įrankių dalis šepečiu, jas būtina kruopščiai sutepti alyva, o medines įrankių dalis reikia apdoroti linų sėmenų aliejumi arba nudažyti.

Tam, kad greičiau išblizginti metalinius įrankius, galima į kibirą su smėliu įpilti šiek tiek alyvos, o po to kelis kartus į šveičiančią masę panardinti įrankį, tokiu būdu pašalinant oksiduojančią plėvelę.

Pjaunančias kastuvų ir kauptukų dalis reikia pagaląsti galąstuvu suspaudžiant į spaustuvus. Peilio ašmenys, neturintys pagilinimų, išore prispaudžiami prie tašelio, keliais lašais sumirkyto alyvoje, ir galandami sukamaisiais judesiais. Vidinė pusė galandama 25° kampu. Tuo tarpu sekatoriai nušveičiami švitriniu popieriumi. Pjūklą po dervuotų šakų pjovimo reikia išvalyti šepečiu su viryklėms skirtu plovimo skysčiu, praskalauti ir suvynioti į pramoninį popierių arba tankų audinį.

Nepakeičiama sode yra laistymo įranga. Sezono pabaigoje išpilkite visą vandenį iš laistytuvų ir laistymo žarnų. Sodo laistymo žarną reikia tvarkingai susukti ir pakabinti sandėlyje taip, kad ant jos nepatektų tiesioginė saulės šviesa. Praplaukite ir išdžiovinkite sodo purškiklius, tuo pačiu patikrindami guminių jų dalių hermetiškumą. Sezono pabaigoje susidėvėjusias gumines dalis galima pakeisti naujomis. Nepamirškite padėti atskirai purškiklius, skirtus laistyti augalams ir apipurkšti augalus herbicidais nuo piktžolių.

Nepamirškite kruopščiai sutepti sodo karučių, trašų barstytuvų ir kultivatorių ratus ir guolius. Karutis tarnaus gerokai ilgiau jeigu po sodo darbų saugosite jį apverstą, kad jame neprisikauptų šiukšlės ir vanduo.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt