Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Skydiniai namai - statyba, technologija, privalumai
2014-07-30 Šaltinis: Klasteris.lt

Skydiniai namai tai namai pastatyti iš ceche pagamintų skydų ir sumontuoti statybos aikštelėje. Skydiniai namai nuo karkasinių skiriasi tuo, kad skydai gaminami ceche ir tik po to montuojami statybos aikštelėje. Skydo konstrukcija susideda iš medinio karkaso, plokščių, izoliacinių medžiagų ir apdailos.


Skydiniai namai - statyba, technologija, privalumai title=

Medinio karkaso vidinė dalis yra užpildoma akmens arba stiklo vata. Garo izoliacijai naudojama stabilizuota polietileno plėvelė. Tokia daugiakomponentė konstrukcija garantuoja geras skydo šilumines savybes.

Skydiniai namai yra viena populiariausių statybos technologijų užsienyje. Šių namų statyba yra ekonomiška ir draugiška aplinkai, tokio pastato eksploatacijos kaštai yra mažesni nei namo iš blokelių.

Ši statybos technologija įsitvirtino dėl paprasto ir greito statybos būdo bei ekologiškumo. Modernios architektūrinės tendencijos, naujos statybinės medžiagos ir technologijos suteikia vis daugiau galimybių gaminti surenkamus skydinius namus. Skydinių - karkasinių namų gamyba Europoje pradėjo vystytis prieš 50 metų. Būtent tokiuose namuose gyvena dauguma Vokietijos, Norvegijos, Suomijos ir kitų šalių gyventojų. Šie skaičiai nuolat auga ir kitose šalyse.

Skydinių namų privalumai

Pagrindiniai skydinio namo elementai yra skydai ir rėminės konstrukcijos. Medinio skydinio namo konstrukcijos: išorės ir vidaus sienos, perdanga, stogas, surenkami iš skydų. Kadangi skydinės sienos, denginiai ir perdangos gaminamos uždarose patalpose, todėl nepriklauso nuo oro sąlygų.

Taip pasiekiama aukšta kokybė, nes yra didesnės galimybės naudoti specialią įrangą, kontroliuoti gamybos ir gaminių laikymo sąlygas. Namo inžinerinė įranga ir apdaila gali būti atliekama gamykloje arba statybos aikštelėje.

Skydinių namų gamybos technologijoje (kaip ir karkasinių namų) išvengiama “šlapių procesų”, sumažėja nepanaudotų medžiagų kiekis. Gamykloje pagaminto namo išbaigtumas gali būti iki 80 proc., surinkimas užtrunka iki kelių dienų, todėl išvengiama neigiamos blogo oro įtakos statybos kokybei. Vidaus apdailos darbus galima pradėti iškart po namo sumontavimo. Išorės apdaila yra neribojama, galima pasirinkti medines dailylentes, tinką, mūrą ar klijuojamas klinkerio plyteles. Skydinių namų kaina yra mažesnė ir dėl palengvintų pamatų bei trumpo statybos ciklo.

Skydinių namų gamybos technologija

Pirmiausiai pagaminami ruošiniai mediniam karkasui. Naudojama džiovinta, obliuota 15 ± 3 proc. drėgnumo mediena. Ji turi būti rūšiuota pagal stiprumą vizualiniu arba mašininiu būdu ir atitinkamai paženklinta. Mediena supjaunama kompiuterizuotomis staklėmis pagal reikiamą ilgį (± 1mm tikslumu).

Pagal specifikaciją kiekvienam skydui supjaunamos medinės detalės. Jose padaromos išdrožos, pragręžiamos skylės. Kiekvieno skydo detalės pakuojamos atskiru paketu ir transportuojamos į skydų gamybos cechą. Medinis karkasas kalamas ant pirmojo stalo iš tiksliai pagal ilgį supjautų ir paketu atvežtų ruošinių, tada tikrinamos įstrižainės, ilgis, plotis, angų matmenys.

Sukaltas medinis karkasas transportoujamas ant sekančio gamybos stalo. Čia vakuminio lifto pagalba uždedamos plokštės, kurios yra tvirtinamos vinimis arba kabėmis automatiniu „tiltu“. Stalius-staklininkas, kuris valdo šį „tiltą“, pritvirtina plokštes, išpjauna angas langams ir durims, išgręžia skyles elektros rozetėms. Tuo pačiu „tiltu“ išpjaunamos angos.

Vėliau skydas apverčiamas, į jį dedama mineralinė vata su 1-2 cm įvarža., gofruoti vamzdeliai elektros instaliacijai. Užtempiama UV stabilizuota 0,2 mm storio garo izoliacinė plėvelė. Išorinėms sienoms daromas 5 cm papildomas karkasas, į kurį dedama mineralinė vata ir gofruoti vamzdeliai elektros instaliacijai pravedžioti.

Taip yra nepažeidžiama plėvelė. Tada dedama plokštė, kuri tvirtinama automatiniu tiltu, išpjaunamos angos ir išgręžiamos skylės. Į skydą įstatomi langai, atliekama angokrasčio apdaila. Kadangi sienos gaminamos horizontalioje padėtyje ir spaudžiamos presais, namas eksploatacijos metu nesideformuoja. Namo gamyba trunka 2-4 savaites.

Skydai, nukelti nuo gamybos linijos, pakuojami i paketą, kuris autokrautuvu kraunamas į automobilį ir gabenamas i statybvietę. Aukšta vidinių namo paviršių kokybė leidžia sumažinti išlaidas apdailos darbams, kurie dažniausiai yra ne pigūs.

Šia gamybos linija gaminami sienų, perdangų ir stogo skydai. Stogo skydai gaminami su „atviromis“ pastogėmis. Pastogių lentelės taip pat yra pritvirtinamos gamykloje. Tai leidžia sutaupyti laiko atliekant namo surinkimo ir apdailos darbus.

Skydinių namų statyba

Pamatai


Skydinio namo pamatų konstrukcijų sudėtingumas priklauso nuo pastato paskirties. Jei nedaromas rūsys arba yra aukšti gruntiniai vandenys, tai puikiai tinka gręžtiniai poliniai pamatai. Pogrindžiuose pagal projektą išvedžiojamos įvadinės inžinerinės komunikacijos.

Sienų montavimas

Montavimo darbai prasideda patikrinus pamatų matmenis ir išlyginus aukščius. Montavimas vyksta autokranu tiesiog iš autotransporto, todėl nereikalingos laikinos patalpos ir sandėliai statybvietėse. Montuojant naudojamos šiuolaikinės sandarinimo - hermetizavimo medžiagos, cinkuotos tvirtinimo detalės ir ankeriai (prie pamatų). Sumontavus pirmojo aukšto sienas, toliau yra montuojama perdanga, antro aukšto sienos ir murlotai, ilginiai bei stogo skydai. Stogo konstrukciniai elementai gali būti tiekiami dalimis arba surinktais skydais. Paprastai montavimo darbai ant pamatų užtrunka apie 3-5 dienas.

Apdaila


Sumontavus sienas ir stogą pradedami namo apdailos darbai, kurie priklausomai nuo namo išbaigtumo, gali užtrukti iki mėnesio. Fasadų apdaila yra atliekama įvairiomis technologijomis: įvairių profilių dailylentėmis, cementinėmis, drožlių plokštėmis, sienas galima apmūryti arba tinkuoti. Taip pat namo sienos gali būti paruošiamos gamykloje su išorės apdaila. Vidinė apdaila priklauso nuo kliento poreikių. Aukšta namo vidinių paviršių kokybė leidžia sumažinti apdailos darbų kainas, kurie dažniausiai yra labai brangūs. Namo apdaila iki visiško įrengimo trunka iki 4-6 savaičių, priklausomai nuo namo įrengimo lygio, medžiagų ir kt.

Taigi, skydinis namas puikiai tinka norintiems greitai ir kokybiškai pasistatyti šiltą, ekologišką ir patvarų namą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt