Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Skardinis stogas: pliusai ir minusai
2015-08-21 Šaltinis: UAB "Šaltlita"

Su skardiniais stogais dirbu jau 12 metų ir drįstu teigti, kad turiu patirties papasakoti apie jų pliusus ir minusus. Išduosiu paslaptį, aš Eugenijus Mačiukas, nesu stogdengys, bet su jais bendrauju kasdien, kartais net savaitgaliais ir per šventes. Todėl apie plieninių stogų niuansus galiu daug ką papasakoti.


Skardinis stogas: pliusai ir minusai title=

Skardinis stogas- mano manymu dažniausiai sutinkamas stogo tipas Lietuvoje. Nors tai ir populiariausia stogo danga, bet ir ji turi daug mitų. Šių stogo dangų profilių yra labai daug, bet aš išskiriu tris pagrindinius tipus: čerpiniai, trapeciniai, klasikiniai valcuojami ir klasikiniai užspaudžiami profiliai, bei čerpiniai segmentiniai profiliai.

Čerpinio profilio pliusai yra tie, kad jis labai panašus į tikras molines čerpes. Jei dar pasirinksite matinės skardos čerpinį profilį, paprastas žmogus net nesupras ar tai čerpinis ar skardinis stogas. Čerpinio profilio skardos lakštai gaminami tokio ilgio, kad nebūtų jokių sudūrimų, todėl ir jų montavimas yra gana paprastas bei greitas. Įsivaizduokite, Jūsų stogo šlaitas yra 6m, uždedate vieną skardinio stogo lakštą ir jau 6,6m2 stogo uždengta.

Sąlyginis minusas, skardinio čerpinio profilio, yra tai, kad reikia grebėstuoti tam tikru atstumu stogo lentas. Jei lentos bus sudėtos ne pagal instrukciją, varžtus teks sukti neteisingose profilio vietose. O neteisingose vietose susukti varžtai vizualiai gadins visą skardinį stogą.

Trapecinis skardinis profilis montuojamas paprasčiau nei čerpinis profilis. Nes jam grebėstavimas gali būti bet kokių atstumu, tik rekomenduočiau išlaikyti nors kiek panašius atstumus, kad gražiau ant stogo atrodytų sraigtų eilės. Trapecinis profilis nėra toks gražus (mano asmenine nuomone) kaip čerpinis profilis, todėl jis dažniausiai montuojamas ant pramoninių pastatų sienų ir stogų. Sakyčiau, kad tai vienintelis jo minusas ir bus. Beje, skardinį trapecinį profilį galima montuoti ant žemesnių stogo nuolydžių nei čerpinis stogas.

Klasikiniai skardiniai valcuojami ir užspaudžiami stogai vizualiai labai panašūs, todėl atskirti juos gali tik specialistas, dirbantis su stogais. Vienas nuo kito jie skiriasi montavimo principu. Valcuojamas stogas susimontuoja tvirčiau, nes skardos lakštai vienas su kitu susivalcuoja, bet tam reikia turėti specialias reples. Užspaudžiamas skardinis klasikinis profilis montuojasi paprasčiau, nes vienas su kitu susijungia tik per „dantuką“. Šios klasikinių stogų savybės gali būti ir pliusais ir minusais, viskas priklauso nuo užsakovo poreikių ir stogdengių galimybių. Vizualiai galite pamatyti skirtumus šiame video:

 

Čerpiniai segmentiniai profiliai būna trumpais lapais, jie montuojasi panašiai kaip šiferis. Pliusas yra tame, kad nebūtinas tikslus stogo išmatavimas. Bet rezultate tai gaunasi brangiau, nes ištisiniai skardiniai lakštai būna visada pigesni.

Turbūt teko girdėti istorijų, kad skardinis stogas labai barška per lietų arba, kad labai stipriai įkaista. Sutinku, kad labiausiai barška klasikiniai stogai, nes jie tvirtinasi prie grebėstų kas 50cm. Čerpiniai ir trapeciniai profiliai barška minimaliai, nes tvirtinasi su daug sraigtų (6-8 sraigtai į kvadratą). Bet įrengus storą šilumos izoliaciją barškėjimo Jūs tikrai negirdėsite.

Dėl skardos įkaitimo mito nusprendžiau padaryti linksmą eksperimentą ir ant stogo dangos sugalvojau iškepti kiaušinienę. Štai eksperimento video:

 

Sutinku, kad skardiniai stogai labai įkaista, bet įrengus teisingą ventiliaciją stogo konstrukcijoje, tai nesukels Jums jokių rūpesčių.

Jei kils daugiau klausimų susijusių su skardiniais stogai, drąsiai man skambinkite 865629133 arba apsilankykite mano interneto svetainėje http://stogodanga.lt/plieniniai-stogai/ ir Jūs viską sužinosite.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt