Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Skandinaviškas interjeras - vienas iš populiariausių
2016-02-18 Šaltinis: Laima SIMAITYTĖ, Snaujienos.lt

Skandinaviškas modernus stilius yra vienas populiariausių pasaulyje. Jis ypač mėgstamas šiaurinėse šalyse, kur klimatas atšiaurus ir juntamas begalinis saulės trūkumas. Tad nenuostabu, kad skandinavišką modernizmą pamėgo ir lietuviai.


Skandinaviškas interjeras - vienas iš populiariausių  title=
Nuotr. postroyforum.ru

Pats stilius susiformavo apie 1930-uosius. Jis kildinamas iš modernizmo. Pagrindiniai stiliaus bruožai – jaukumas, komfortas ir daug šviesos.

Balta spalva – vyraujanti

Tokio stiliaus patalpos yra erdvios ir šviesios. Jų aukštos lubos, dideli langai. Erdvės įspūdį galima sustiprinti veidrodžiais. Pagrindinė vyraujanti spalva – balta.

 

Tai – kone idealiausia spalva skandinaviško stiliaus būstui. Baltos gali būti ne tik sienos ir lubos, bet ir grindys, badai, užuolaidos, kiti dekoro elementai. Balta geriausiai optiškai suteikia erdvės ir švaros įspūdį.

 Be to, baltame fone išryškėja pasirinkti interjero akcentai: paveikslai, augalai.

 Be baltos gali būti naudojami ir kiti pasteliniai šviesūs atspalviai: nuo gelsvos iki pastelinės pilkos. Visgi, kuriant skandinaviško stiliaus būstą, būtina pasirinkti vieną atspalvį, kuris bus bendru patalpų fonu. Prie jo derinamos grindys, durys, langai.

 Natūralios medienos grindys

Grindų apdailai skandinaviškame interjere dažniausiai naudojama natūrali kokybiška mediena. Ji gali būti dažyta baltai, gali būti natūralios gelsvos spalvos, svarbu, kad grindys įsilietų į bendrą patalpos foną. Retesnis atvejis – baltos sienos derinamos su tamsaus riešutmedžio grindimis. Tai – ne tradicinis derinys skandinaviško stiliaus interjere, tačiau kontrastas gana žavingas.

 Jaukumą kuria baldai ir detalės

Ypatingas dėmesys skiriamas patogiam erdvių ir baldų išdėstymui, pačių baldų ergonomiškumui. Visi elementai: nuo sienų iki pagalvėlių yra švelnių pastelinių atspalvių, aiškių linijų. Būtent tai kuria jaukumą. Daiktai dėstomi simetriškai apie pasirinktą vieną elementą, kaip ir klasikiniame interjere. Skandinaviško stiliaus interjere centrinės figūros vaidmenį puikiausiai gali atlikti tas pats židinys.

 

 Kuo daugiau šviesos – tuo namai jaukesni

Pagrindinis skandinaviško modernaus stiliaus moto: „Kuo šviesiau – tuo geriau!”, reiškia, pačiam patalpų apšvietimui taip pat skiriama daug dėmesio. Geriausia rinktis kelių rūšių apšvietimą: pagrindinį patalpos ir keletą šalutinių, tinkamų skaitymui ar intymesnei nuotaikai sukurti. Tai ir praktiška, ir atspindi stiliaus nuotaiką.


Tamsiais vakarais kuo daugiau šviesos – tuo namai jaukesni. Kai poreikio nėra - galima ramiai su knyga pasėdėti ir prie žavingo toršero. Be to, apšvietimas gali būti įrengtas ir prie paveikslų ar kitų dekoro elementų, norint juos paryškinti.

 

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt