Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Šiuolaikinės vidaus durų variacijos
2011-12-29
Šiuolaikinės vidaus durų variacijos

Poreikis atskirti vidines gyvenamojo būsto erdves buvo aktualus visais laikais. Net ir šiandien, kai interjeruose karaliauja nežabojama dienos šviesa, vidinės durys nepraranda savo funkcijos, suteikia privatumo, leidžia patenkinti skirtingus būsto šeimininkų poreikius, galiausiai išlieka viena estetinių interjero kūrimo priemonių.Pasižvalgykime po mūsų šalies vidaus durų rinkos naujoves su UAB Jundos stalių gaminiai Vilniaus durų bei interjero salono vadovu Vaidu Veriku.

Ar tiesa, kad vidinės durys užleidžia pozicijas erdvės paieškoms?


Manyčiau, kad toks teiginys nėra visiškai teisingas. Net erdviuose interjeruose vidinės durys anaiptol nepraranda savo funkcijos. Net ir tais atvejais, kai koridorius, svetainė ir virtuvė jungiamos į vieną erdvę, lieka daugybė kitų patalpų, kurios reikalauja privatumo. Be to, vidaus durų sąvoka neapsiriboja vien tradicinėmis varstomomis durimis. Pavyzdžiui, interjere įkomponavus stumdomąsias duris namų erdves galima tiek atskirti, tiek sujungti. Beje, neretai nutinka taip, kad projektuojant gyvenamąsias patalpas pageidaujama, jog virtuvė, svetainė ir darbo kambarys būtų sujungti į vieną erdvę, tačiau po kelerių metų pasirodo, kad toks sprendimas yra labai nepatogus, tuomet šias zonas tenka atskirti.

Ar galima teigti, kad stumdomųjų durų populiarumas auga?


Tokia tendencija iš tikrųjų pastebima. Pastaruoju metu kone kiekviename naujos statybos objekte stumdomosioms durims atsiranda vietos. Stumdomąsias duris galima montuoti net ir sienose, atvėrus tokias duris jų išvis nesimato, be to, jos nekliudo būstą apstatyti baldais. Vienintelis tokio sprendimo trūkumas yra tas, kad šiek tiek pastorėja siena, tačiau, kaip rodo užsakovų pageidavimų gausa, tai nekliudo taikyti tokį sprendimą. Kad ir kaip būtų, gyvenamųjų butų kainos Lietuvoje aukštos, todėl stengiamasi kuo racionaliau išnaudoti erdvę, todėl vienokios ar kitokios konstrukcijos varstomosios durys visada palengvins būsto erdvės organizavimą.

Kokios tendencijos vyrauja šiandienėje durų rinkoje medžiagų ir formų atžvilgiu?

 

Aiškiai matyti, kad požiūris į duris keičiasi, žmonės gerokai daugiau domisi tuo, kas siūloma rinkoje, jie linkę nebesirinkti akivaizdžiai standartinių sprendimų.


Reikia pastebėti, kad skirtingai nei, pavyzdžiui, Vokietijoje, Šveicarijoje ar Norvegijoje, kur dominuoja lygios baltos durys, Lietuvoje užsakovai pageidauja, kad durų įsprūdos ir apvadai būtų papuošti dekoratyviniais elementais (juostelėmis, piliastrais, impostais, karnizais ir pan.) taip pat duryse naudojami įvairūs stiklo bei dekoruoto stiklo elementai.


Lietuvos rinkai naujovių mes pristatome kasmet. Galima teigti, kad savotiškai diktuojame madas. Europoje madas diktuoja italai. Kartą per metus Milane rengiama didžiausia Europoje tarptautinė baldų pramonės, furnitūros, interjero dizaino paroda MADE Expo, iš kurios ir atkeliauja visos europinės tendencijos. Tačiau tai nereiškia, kad viskas prigyja ir mūsų šalyje. Daug kas atkeliauja gerokai vėliau, dalis sprendimų mūsų regiono vartotojams visiškai nepriimtina.


Iš šiandien mūsų siūlomų naujovių galima paminėti masyvius storus durų apvadus, kurie, beje, Italijoje jau senokai populiarūs. Jie sukuria didybės bei prabangos jausmą ir dažniausiai naudojami klasikiniuose interjeruose.


Galime pasiūlyti reljefinį šlifavimą, kuomet minkštoji medienos dalis specialiais šepetėliais pašalinama, o kietoji lieka, taip išryškinamos medžio rievės, sukuriamas sendintų durų efektas. Tokios durys itin tinka jaukiems rąstiniams namams.


Iš Italijos į Lietuvą yra atkeliavę dar keletas naujienų – prabangiems interjerams skirtos oda aptrauktos durys ir skirtingomis kryptimis pjaustytas durų varčios paviršius. Mūsų šalies rinkoje tokie sprendimai gali pasirodyti per drąsūs, o štai Italijoje jie prigijo be jokių kliūčių. Užsakovui pageidaujant tokias duris galima įsigyti ir Lietuvoje.


Beje, užsakovai turi galimybę kurti patys. Pavyzdžiui, neseniai pagal užsakovo pageidavimą pagaminome dvivėres rodeo tipo duris, kurios virtuvės zoną turėjo atskirti nuo pagalbinių patalpų. Daugelis užsakovų patys pasiūlo savo sprendimus, o mes juos stengiamės įgyvendinti. Tai yra įdomu.

Su kuo derinamos durys interjere?


Visos interjere esančios medžiagos turėtų derėti. Durys – pakankamai stambi detalė, todėl joms būtina skirti daugiau dėmesio. Jos turi derėti su bendra interjero spalvine gama ir dizaino elementais. Juk durų bet kada nepakeisi, todėl svarbu iš anksto viską apgalvoti. Teks keisti visas duris, jei nuspręsite pakeisti vienas, kad jos neiškristų iš konteksto.


Bene populiariausias sprendimas - durų spalvą ir medžiagas derinti su grindimis ir sienomis. Toks sprendimas visada pasiteisina. Tai ilgalaikiai būsto komponentai, su kuriais derinami baldai, o ne atvirkščiai. Reikia nepamiršti, kad baldai susidėvi ar atsibosta gerokai greičiau ir kad juos pakeisti nėra taip brangu.
Be to, durys turėtų derėti tarpusavyje. Iš konteksto paprastai gali iškristi išskirtinės durys, kurios veda į reprezentacines patalpas ir pabrėžia tos erdvės vertę.

Kokiais kriterijais vadovaujamasi renkantis duris?


Mano manymu, galima išskiri keletą žmonių kategorijų. Jei norima medienos masyvo durų, taupesnieji renkasi pušines ar pigesnes laminuotas ar faneruotas duris. Tuo tarpu tie, kurie gali sau leisti brangesnes duris, renkasi tauresnės medienos masyvo ar kokybiškesnes faneruotas duris. Dažnai klientai ateina su klaidingai faneruotų durų gamintojų suformuota nuomone, kad medžio masyvo durys vaikšto, tačiau tai teisinga tik iš dalies. Tokios durys, be abejo, minimaliai juda, nes medis – gyva medžiaga. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad durys ilgainiui taps nefunkcionalios, išsikreips ar sukels kitokių problemų. Šiuolaikinėmis technologijomis visos šios problemos seniai išspręstos.

Ką durys liudija apie užsakovo būstą?


Užsakovus galima suskirstyti pagal amžių. Vyresni paprastai renkasi klasikinį interjerą, klasikines duris, kartais su puošybos elementais, o jaunimas dairosi modernių arba minimalistinio stiliaus sprendimų. Pastarieji kartais renkasi ir klasikines duris, tačiau dažnas atsisako puošybos elementų. Matyt, su amžiumi ateina noras būti apsuptam tradicinių vertybių.

Ar vidinės durys ilgainiui neužleis pozicijų erdvės ir šviesos poreikiui?


Pagrindinė durų funkcija – atskirti erdves, o privačios erdvės poreikis visuomet bus aktualus. Tai aktualu ne vien dėl noro pabūti vienam, bet ir dėl garso izoliacijos. Juk dauguma žmonių nėra vienišiai, o gyvenimas kartu – visada kompromisas. Be to, keturios lygios sienos tenkina tikrai ne visus, o durys pelnytai gali būti vadinamos vienu būsto puošybos elementų, kartais net pačiu svarbiausiu.

Ačiū už pokalbį.

 

Kalbino Tomas Lapinskas, žurnalas "Super Namai"".

K. Kavolėlio nuotrauka.

 

Daugiau informacijos  "Super namai" žurnalo numeryje.  Žurnalo turinys

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt