Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Šilumos kaina Klaipėdoje išlieka mažiausia per šešerius metus
2017-11-21 Šaltinis: DMN inf.

Lyginant su praėjusių metų lapkričiu Klaipėdos ir Gargždų gyventojai šiemet už centralizuotai tiekiamą šilumą mokės 0,7 cento brangiau nei pernai. Tačiau skaičiuojant vidutinę metinę „Klaipėdos energijos“ tiekiamos šilumos kainą savo klientams 2017-ieji yra pigiausi per šešerių metų laikotarpį. Šiemet vidutinė kilovatvalandės kaina uostamiestyje yra 4,39 cento (ct/kWh)


Šilumos kaina Klaipėdoje išlieka mažiausia per šešerius metus
Nuotr. diena.lt

Keičiantis sezonui kainos „šokinėja“

Klaipėdoje, kaip ir daugelyje šalies miestų, kur šilumą į centralizuotus tinklus tiekia nepriklausomi šilumos gamintojai, pastebimas sezoniškumas: pavasarį, pasibaigus šildymo sezonui, kainos krenta, o prasidedant šildymo sezonui vėl pakyla. Pavyzdžiui, šiemet kovo mėnesį Klaipėdoje šiluma kainavo 5,05 ct/ kWh, o birželį kaina buvo nukritusi iki 3,8 ct/kWh. Prieš šių metų rudens šildymo sezoną rugsėjo mėnesį kaina buvo 3,91 ct/kWh, o lapkritį šilumos kaina šoktelėjo iki 5,16 ct/ kWh.

Tokie kone 30 proc. siekiantys kainų svyravimai kartojasi kasmet ir yra susiję su nepriklausomų gamintojų konkurencija. Klaipėdos miestui šilumą gamina ir tiekia ne tik AB „Klaipėdos energija“, bet dar 6 gamintojai – baldų bei energetikos įmonių katilinės. Šiltuoju metų laiku, kai miestui šilumos energijos reikia tik karšto vandens gamybai, nepriklausomi gamintojai konkuruoja tarpusavyje ir perteklinę šilumą miestui tiekia netgi žemiau savikainos – „Klaipėdos energija“ superka iš jų šilumą už mažiausią pasiūlytą kainą. Tačiau prasidėjus šaltajam sezonui energijos poreikis išauga ir superkama visa nepriklausomų gamintojų siūloma šiluma, tad konkurencijos nebelieka, o šilumos kainos klaipėdiečiams pakyla.

 

Metai 

2012

2013

2014

2015

2016

2017*

,,Klaipėdos energijos" šilumos kaina, ct/kWh**

7,39

7,05

6,15

5,23

4,83

 

4,39

*11 mėnesių kaina

** kainos be PVM


Nepastovumas erzina žmones


„Tokia jau mūsų kasdienybė: kai šiluma atpinga – niekas nepastebi ir nesiskundžia, o kai ji bent cento dalimi pabrangsta – nuo pretenzijų kaista mūsų telefono linijos“, – sakė Virginijus Zutkis, „Klaipėdos energijos“ klientų aptarnavimo padalinio vadovas.

Jis priminė , jog anksčiau Lietuvoje galiojo praktika, kad šilumos kaina nesikeisdavo visus metus ir anuomet kildavo mažiau diskusijų. Dabar šilumos kaina perskaičiuojama kas mėnesį, įvertinant praėjusio mėnesio kuro kainas ir iš nepriklausomų gamintojų nupirktos energijos kainą.

„Šiemet prieš šildymo sezoną Lietuvoje ženkliai šoktelėjo biokuro kaina. Mes šį kurą perkame biržoje, kaip ir kiti šalies energetikai“, – pasakojo Kęstutis Jonkus, „Klaipėdos energijos“ finansų direktorius.

Pasak jo, kodėl rinkoje brangsta biokuras, priežasčių yra bent keletas. Pirma, ekologiškas kuras jau tapo pagrindiniu Lietuvos energetikos įmonių kuru ir artėjant šildymo sezonui padidėja jo paklausa. O kai didėja paklausa – didėja ir kaina. Kita priežastis, jog miškininkai dėl lietingos vasaros bei rudens neįvažiuoja į miškus ir šio kuro atsargų yra kur kas mažiau, nei ankstesniais metais. Tad per mėnesį 22,7 proc. pabrangęs biokuras neišvengiamai didino šilumos gamybos kaštus Klaipėdos energetikams, o tuo pačiu ir šilumos kainą vartotojams.

Ateitis – daugiau biokuro

„Nors ir pabrangęs, biokuras išlieka pigiausia kuro rūšimi, kurią gali naudoti mūsų bendrovė“, – sakė K. Jonkus. Gamtinės dujos šiuo metu yra maždaug dvigubai brangesnės už biokurą. Tad „Klaipėdos energija“, atnaujindama katilines, mažina dujų vartojimą ir nuosekliai pereina prie biokuro naudojimo.

Viename bendrovės padalinyje šiluma jau gaminama dviem biokuro katilais su kondensaciniu ekonomaizeriu, kurių bendra šiluminė galia siekia 20 MWh. Būtent pigesnio kuro naudojimas padeda nuo pat katilų paleidimo – 2014 metų – išlaikyti žemiausią šilumos kainą Lietuvoje nešildymo sezono metu. Bendrovės specialistų teigimu, norint stabilizuoti šilumos kainas Klaipėdoje ir šildymo periodo metu, „Klaipėdos energija“ turėtų pastatyti dar kelis biokurą deginančius katilus: Klaipėdos rajoninėje katilinėje 20 MW galios, o Lypkių rajoninėje katilinėje 10 MW galios. Šių katilų statybai siekiama gauti ES finansinę paramą ir paraiškos europinėms lėšoms jau pateiktos.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt