Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Šiluma ir maistas į namus vilioja graužikus – patarimai, padėsiantys jų išvengti
2021-01-04 Šaltinis: Dezinfa

Kol gyventojai džiaugiasi žiemos šventėmis ir laukia karantino pabaigos, nesnaudžia ir kenkėjai. Kaip pastebi kenkėjų kontrolės ekspertas Žygimantas Žalnerauskas, viena opiausių problemų gyventojams žiemos metu – graužikai. Be to, karantino metu fiksuojama daugiau iškvietimų dėl graužikų namuose ir šalia jų: pelės bei žiurkės okupuoja ne tik palėpes ar terasas, bet karaliauja garažuose ir net automobiliuose.


Šiluma ir maistas į namus vilioja graužikus – patarimai, padėsiantys jų išvengti title=
Nuotr. proremodeler.com

Pelės automobiliuose ir garažuose – ne naujiena

Anot kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ specialisto, žiemos švenčių metu nusiskundimų gyventojus kamuojančiais graužikais padaugėja kasmet, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai. Į mūsų namus graužikus vilioja ne tik šiluma, bet ir maistas, kurio šventiniu laikotarpiu gaminame gausiau.

Pelės ir žiurkės turi puikią uoslę, tad iš virtuvių sklindantys aromatai ir neapdairiai palikti maisto likučiai juos labai vilioja. Visgi teigti, kad graužikai dažniausiai šturmuoja gyvenamąsias patalpas, būtų klaida.

„Iš gyventojų gauname pačių įvairiausių su graužikais susijusių užklausų. Daugiabučių gyventojai dažniausiai skundžiasi pelėmis ir žiurkėmis rūsiuose ir sandėliukuose, kurie virsta žiemojimo buveinėmis, o privačių gyvenamųjų namų savininkai dažniausiai praneša apie palėpėse „šėlstančius“ graužikus.

Pastaruoju metu gauname daug iškvietimų, susijusių su graužikais garažuose. Pavyzdžiui, per nesandarius vartus pelės pirmiausia pateko į garažą, čia neužsibuvo ir laikui bėgant paplito po gyvenamąsias patalpas.

Kitas gyventojas skundėsi, kad pelės įsitaisė automobilyje – nei mėgėjiški spąstai, nei lipnios priemonės nepadeda, baimintasi, kad automobilis nebūtų visiškai nuniokotas. Panašių iškvietimų gauname daug, todėl džiaugiamės, kad gyventojai kenkėjų naikinimą patiki į profesionalų rankas“, – situaciją komentuoja Ž. Žalnerauskas.

 

The house mouse: locations, human-dependence & diet - Saga

Kas išduoda graužikus?

Pasak eksperto, pelės ir žiurkės itin dažnai įsikuria tarp sienų, pastogės plokščių, perdangų, po lauko terasomis, grindimis. Kadangi šių graužikų dantys auga visą gyvenimą, jie be didelio vargo gali pragraužti skyles sienose, pertvarose, taip patekdamos ten, kur yra maisto ir galima šiltai praleisti žiemą. Peles ir žiurkes išduoda krebždesiai, stiprus jų šlapimo kvapas ir išmatos, skylės ir apgriaužti laidai.

„Kadangi būtina laikytis karantino, žmonės daugiau laiko praleidžia namuose, tad ir kenkėjai pastebimi greičiau. Neseniai konsultavome gyventojus, kurie skundėsi graužikų skleidžiamais įkyriais garsais sienose. Paaiškėjo, kad pelės į karkasinio namo konstrukcijos vidų pateko prasigraužusios angas lauko terasoje“, – pasakoja ekspertas.

Kaip išvengti graužikų šventiniu laikotarpiu?

Ar žinojote, kad subrendusi pelė per metus gali atsivesti iki 100 jauniklių? O kad pelės ir žiurkės platina tokias žmonėms bei gyvūnams pavojingas ligas kaip salmoneliozę, leptospirozę, tuliaremiją, jersiniozę ir kt.? Tiesa ir tai, kad žiurkės taip pat platina blusas, erkes, galinčias pernešti infekcinių ligų sukėlėjus.

Šie faktai kelia nerimą, todėl gyventojams kenkėjų kontrolės specialistas Ž. Žalnerauskas net ir žiemos švenčių metu pataria išlikti budriems ir imtis pagrindinių prevencijos priemonių, kad namai būtų apsaugoti nuo graužikų invazijos.

– Būtina palaikyti švarą, tinkamai šalinti maisto likučius, reguliariai išnešti šiukšles, kad lengvai pasiekiamas maistas nepriviliotų graužikų.

– Patartina vengti valgomų dekoracijų ant eglučių, nes puikios „alpinistės“ pelės gali lengvai pasiekti sausainius ar saldainius net kabančius ant eglės šakos.

– Apsaugokite papuošimų ir girliandų elektros laidus, kad graužikai negalėtų jų nugraužti. Tai itin aktualu, nes nenorime, kad pelės jų „paragautų“ bei sukeltų gaisrą.

– Net dovanų pakavimo priemonės yra tinkama statybinė medžiaga pelių lizdams, tad rekomenduotina atsikratyti jų likučiais, o dar naudotinos priemonės turėtų būti saugiai supakuotos iki kitų metų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt