Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Šį rajoną renkasi tie, kurie negali sau leisti buto Senamiestyje
2020-02-10 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Populiariausias Vilniaus rajonas tarp investuotojų ir aktyvų socialinį gyvenimą mėgstančių jaunų šeimų, kurios dar tik planuoja atžalas. Tarp galimų pasirinkimų jį įvardija ir šeimos su mažamečiais vaikais. Taip nekilnojamojo turto ekspertai apibūdina Naujamiestį – jau keletą metų priskiriamą prie madingiausių gyventi sostinės vietų. Skaičiuojama, kad siekiant gauti paskolą būstui minėtame rajone kiekvieno iš dviejų dirbančių šeimos narių atlyginimas turi siekti 900–1 000 Eur, rašoma pranešime.


Šį rajoną renkasi tie, kurie negali sau leisti buto Senamiestyje

Šiuo metu Naujamiestyje plėtojami 12 skirtingų projektų, kuriuose galima rinktis iš 460 butų pasiūlos. Tiesa, daugiau nei pusė projektų baigiami ir ten tėra likę po kelis neparduotus butus. „Naujamiestis visuomet patenka tarp didžiausią paklausą turinčių sostinės rajonų. Tai artimiausias rajonas Senamiesčiui, todėl pirkėjai įsitikinę teigiama rajono vertės perspektyva ir kainos prieaugiu.

 

Pirkėjai mano, kad būstas Senamiestyje, kaip ir Naujamiestyje, ateityje brangs“, – pasakoja Justinas Šavelskis, „Eikos“ pardavimų vadovas. Jo teigimu, dažnai butus Naujamiestyje perka tie, kurie svajoja gyventi Senamiestyje, bet negali ten įpirkti būsto. Todėl renkasi artimiausią alternatyvą, kuri yra apie trečdaliu pigesnė.

 

Svarsto gyvenimą be automobilio

 

Pastebima, kad Naujamiestis patrauklus tiek nekilnojamojo turto plėtotojams, tiek pirkėjams. Rajone netrūksta pastatų ir vietų, kurias galima transformuoti į naujus namus ar ištisus kvartalus. Keičiant senus namus naujais, keičiamos ir gerinamos viešosios erdvės. Tokios transformacijos augina rajone esančio būsto vertę. Naujamiesčio naujakuriai pagrindiniu prioritetu įvardija greitai pasiekiamą Senamiestį.

 

„Vieniems svarbus atstumas iki Senamiestyje esančio biuro, kitiems – atstumas iki Trakų gatvės, rotušės ar katedros. Daugeliui gyventojų taip pat aktualu, kad aplinkui būtų kavinės, restoranai ar kitos laisvalaikio praleidimo vietos“, – pasakoja J. Šavelskis. Pasak jo, rinkdamiesi būstą pirkėjai dažnai svarsto, ar jiems gyvenant Naujamiestyje reikės automobilio. Taip jie gali sutaupyti nuo 10 iki 20 tūkst. Eur už parkavimo vietą ir tas lėšas skirti, pavyzdžiui, būsto apdailai.

 

Vidutinės klasės būsto rajonas

 

NT ekspertas pastebi, kad Naujamiestis konkuruoja su Šnipiškėmis arba Markučių pradžia, kurią pirkėjai linkę klaidingai vadinti Užupiu. Minėtoje dalyje kainos žemesnės nei pačiame Užupio rajone. „Vidutinė kvadratinio metro kaina Naujamiestyje siekia 2 300 Eur, tačiau rajoną pagal vyraujančias kainas galima padalinti į dvi dalis. Parduodamų butų tarp Pylimo ir Švitrigailos gatvės vidutinė kaina yra apie 2 640 Eur, o nuo Švitrigailos iki Žemaitės, Savanorių prospekto – apie 2 070 Eur už kvadratinį metrą. Įsigyjant standartinį 2 kambarių butą, skirtumas tarp dviejų Naujamiesčio dalių būtų apie 30 tūkst. Eur.

 

Žinoma, kuo arčiau Senamiesčio, tuo brangiau“, – sako pardavimų vadovas. Vidutinės kainos Naujamiestyje kur kas mažesnės nei Senamiestyje (3 180 Eur už kv. m) ar Užupyje (2 800 Eur už kv. m) ir artimesnės Šnipiškėms (2 150 Eur už kv. m). „Jau ketvirtus metus iš eilės vidutinės klasės turto pardavimai auga, o ekonominės mažėja. Tai natūralu, kai ekonomika auga, didėja atlyginimai ir žmonių poreikiai, jie renkasi Naujamiestį vietoj miegamųjų rajonų Vilniaus pakraščiuose. Žmonės gali įpirkti aukštesnės klasės būstą, o Naujamiestį galima vadinti tobulu vidutinės NT klasės rajonu“, – dabartines NT rinkos tendencijas apžvelgia J. Šavelskis.

 

Tarp pirkėjų paklausiausi butai su nedideliais, racionalaus ploto, 10–12 kv. m miegamaisiais ir didesne svetainės erdve. Didelė dalis naujakurių įsigyja būstą savo lėšomis. „Naujamiesčio pirkėjui yra siekiamybė gyventi tame rajone ir dažniausiai jis visą gyvenimą lieka jam ištikimas, pervilioti į kitą rajoną beveik neįmanoma. Jis nori gyventi prie centro, mėgstamas Senamiesčio vietas pasiekti pėsčiomis, būti nepriklausomas nuo automobilio“, – sako J. Šavelskis.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt