Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Senos statybos namų šiltinimas
2011-10-18

Senos statybos namų šiltinimas viena aktualiausių temų, kalbant apie žmogaus gyvenimo kokybės gerinimą. Daugeliui senos statybos namų savininkų jis tampa vis aktualesnis užkilus šildymo kainoms.


Senos statybos namų šiltinimas title=
Nuotr. Vytauto Petriko

Nesandarios sienos, seni langai ir neestetiškas senos statybos namo fasadas nežavi, o didelės šildymo išlaidos kasmet kelia rūpesčius. Išeitis, žinoma, yra. Nors ekonomiškai sunkiau gyvenantys žmonės ne visada gali sau leisti iš esmės renovuoti ir apšiltinti namą, tačiau visgi svarbu žinoti, kodėl, kokiu būdu ir kaip skiriant bent minimalias lėšas galima apšiltinti namą.

Senos statybos namų apšiltinimo nauda

Vienas svarbiausių būsto apšiltinimo aspektų yra ekonominė nauda, kadangi apšiltintas ir sandarus būstas ilgiau išlaiko šilumą, o dėl to atitinkamai mažėja šildymo kaštai. Be to, šiltas būstas didele dalimi įtakoja gyvenimo kokybę ir bendrą pasitenkinimą gyvenimu. Renovuoti namai yra ne tik šiltesni, bet ir sausesni, jų fasadas atnaujinamas ir tokie namai jau savaime tampa jaukesni bei pakyla jų rinkos vertė.

Senos statybos namų apšiltinimo būdai

Apšiltinti galima ne tik nuosavą namą, bet ir daugiabutį. Apšiltinimo principai abiem atvejais tie patys. Senos statybos namai gali būti šiltinami iš lauko ir iš vidaus. Svarbu žinoti, jog geriausia namą apšiltinti iš išorės, kadangi šiltinant iš vidaus gali susidaryti kondensatas ir tai gali drėkinti sieną. Toks poveikis nepageidaujamas ir vengtinas. Vienas iš paprasčiausių apšiltinimo būdų yra toks, kai prie sienos kalamos tvirtinimo plokštės ir jos vėliau tinkuojamos. Kitas variantas, kada yra įrengiamas medinis ar metalinis karkasas, jo vidus šiltinamas, o vėliau apdailai naudojamos kokios nors lentelės arba plokštės.

Namų apšiltinimui gali būti naudojamos skirtingos medžiagos – tai termoputos, akmens vata, polistireno putos. Akmens vatos gaminiai turi pranašumą, nes akmens vata yra, visiškai nedegi. Šiltinimui skirtos medžiagos, visų pirma, turi būti stabilios, pasižymėti gera šilumine varža, jos turi visiškai užpildyti oro tarpus sienose bei sustabdyti oro cirkuliaciją juose, taipogi, šios medžiagos turi nepraleisti drėgmės, nedidinti savo tūrio sienose ir praleisti garus, kadangi sienos turi „kvėpuoti“.

Apšiltinant senos statybos namą be sienų apšiltinimo reikia keisti ir senus langus, kadangi nesandarūs namo langai į aplinką išleidžia didelę dalį šilumos. Nauji langai turi būti modernūs, kelių kamerų, su stiklo paketu.


Svarbus aspektas rengiantis apšiltinti būstą yra metų laikas. Nors dažniausiai šiluma pradedama rūpintis artėjant žiemai, tačiau namo apšiltinimui geriausia pasirinkti rudenį. Šiltinant namą pageidautina, kad lauko temperatūra būtų ne žemesnė nei penki laipsniai šilumos.

Norintiems taupyti

Sutaupyti galima šiltinimui naudojant putų polistireną, kadangi jis kelis kartus pigesnis už akmens vatą, o šilumos taupymo atžvilgiu abi medžiagos duoda panašų efektą. Taigi, priklausomai nuo galimybių galima pasirinkti, tačiau renkantis pigesnę medžiagą, svarbu atkreipti dėmesį į jos kokybę. Be to, neretai mažas kainas skelbiančios įmonės nurodo klientui daug didesnį medžiagos kiekį, negu realiai reikia namui apšiltinti.

Todėl nereikėtų susigundyti mažomis kainomis, kadangi tokiu atveju dažnai iškyla medžiagos kokybės klausimas, o ir pasirinkus pigesnę medžiagą dar nereiškia, jog bendrai už šiltinimą bus mokama mažiau.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt