Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news

 

Šarvuotos durys namui: mitai ir tikrovė
2016-11-11
Šarvuotos durys namui: mitai ir tikrovė

Šarvuotos durys yra neabejotinas lietuvių pasirinkimas Nr. 1 renkantis duris butams. Tačiau laukujų durų atveju neretam kyla abejonių. Aptarkime jas su daugiau kaip 15 metų patirties Lietuvos ir užsienio rinkose turinčio šarvuotų durų gamintojo „Plieninis skydas“ specialistais.

1. Ar reikia padidinto saugumo namo lauko durims? Dažnas argumentas – per langus įsilaužti žymiai lengviau. Taip, bet ar lygiai taip pat lengva per juos greitai išsinešti pavogtus daiktus? Ar tai nėra tiesiausias būdas pritraukti kaimynų ar praeivių dėmesį? Vagys ypač vengia didelį garsą keliančių įsilaužimo būdų, o dūžtančio stiklo garsas visuomet atkreipia dėmesį. Vagims kur kas parankiau laužtis per silpnas duris, jei jie gali ramiai prie jų prieiti, be didelio garso kompaktišku įrankiu išlaužti vienintelės spynelės cilindrą ir įeiti vidun. Taigi, kol bus didelis pasirinkimas namų su plastikinėmis, aliumininėmis ir pan. durimis – šarvuotomis durimis saugomų namų vagys vengs.

2. Ar šarvuotos durys pakankamai gerai izoliuos šilumą? Tiesa yra ta, kad geriausių gamintojų šarvuotos durys yra montuojamos net ir į pasyvius namus! Na o nuo šių metų lapkričio 1 d. Lietuvoje griežtės reikalavimai visiems naujai statomiems pastatams – jie privalės atitikti energetinio naudingumo klasę A. Tokių pastatų lauko įėjimo durų šilumos perdavimo koeficientas turės būti ne didesnis, nei 1 W/(m2K) (kuo didesnis šis skaičius, tuo daugiau šilumos pastatas praranda per duris). Šį reikalavimą atitinka toli gražu ne visos šarvuotos durys – tik specialiai lauko sąlygoms sukurti jų modeliai.

3. Kai kurios plastikinių, aliumininių, medinių durų savybės vis tiek yra geresnės, nei šarvuotų durų. Taip, kai kurių kitų durų laboratorijoje pasiektos savybės gali būti aukštesnės. Tačiau įvertinkite patys, kiek ilgai jos išliks realiomis sąlygomis – reaguodamos į temperatūrų svyravimus, tiesioginius saulės spindulius, drėgmę, vėją ir pan. Šarvuotų durų atvejų jų tvirta metalinė konstrukcija užtikrina durų stabilumą ir tai reiškia ne tik geresnį ir ilgai išliekantį durų sandarumą. Tai taip pat reiškia, kad laboratorijose įvertintos durų savybės nebus vienkartinės, o išliks visą eksploatacijos laikotarpį. Tai šilumos, garso izoliacija, oro ir vėjo skverbtis, vandens nepralaidumas, mechaninis stiprumas ir sandarumas.

4. Šarvuotos durys surūdys. Taip gali atsitikti tik neatsakingų, itin mažos kainos besivaikančių gamintojų durims. Kokybę ir ilgaamžiškumą vertinantys gamintojai naudoja specialiai lauko sąlygoms pritaikytą cinkuotą metalą. Be to, yra durų modelių, kurių metalinė konstrukcijos dalis yra visiškai padengta lauko sąlygoms atsparia apdailos plokšte ir metalo jūs netgi niekur nepamatysite!

5. Ar šarvuotos durys derės prie namo eksterjero ir interjero?
Vienas iš argumentų, kuriuo remdamiesi langų gamintojai bando įkalbėti užsakyti ir įėjimo duris – kad derėtų su langais. Tačiau šarvuotos durys suteikia nepalyginamai daugiau laisvės. Jos gali būti tiek dažomos bet kuria RAL spalva, tiek ir su mediniais apdailos skydais. Be to, šarvuotų durų konstrukcija leidžia rinktis skirtingas spalvas ir netgi dizainus iš išorinės ir vidinės pusės. Tikriausiai jokios kitos durys negali būti lengviau priderinamos prie būsto interjero ir eksterjero, nei šarvuotos durys.

Kokias savo gaminamas duris namui rekomenduotų „Plieninis skydas“ specialistai?

Visi SKYDO durų modeliai gali būti pagaminti iš lauko sąlygoms pritaikytų medžiagų ir montuojami į namus. Tačiau labiausiai išskirtume duris SKYDAS 2000. Šios durys – tai kombinuotas metalo ir medžio derinys, kur metalas suteikia stiprumą, o medis – šalčio nepralaidumą.

 

SKYDAS 2000 apdailai vieninteliai Lietuvoje naudojame EDM plokštę (ExtremeDurable MDF). Tai specialiai naudojimui lauko sąlygoms sukurta plokštė, kuri yra itin atspari temperatūros pokyčiams bei vandeniui (ne tik drėgmei!). Gamintojas jai suteikia net 50-ties metų garantiją. Ši plokštė dažoma pagal RAL paletę. Dažų dangai suteikiama garantija - 3 metai. Norintiems natūralaus medžio vaizdo siūlome apdailą iš lauko sąlygoms pritaikytos kietmedžio faneros – WRB plokštės (20 atspalvių).

 

Durų staktos bei varčios krašto metalinė konstrukcija taip pat padengta EDM arba WRB plokšte, todėl užkertamas kelias šalčio tilto susidarymui, o durų išvaizda tampa itin estetiška.

Atlikus įsilaužimo bandymus durims SKYDAS 2000 suteikta trečia saugumo klasė RC3 pagal Europoje galiojantį EN LST 1627:2011 standartą. Šios durys pasižymi labai geromis garso (42 dB) ir šilumos (1 W/(m2K)) izoliacijos savybėmis, todėl puikiai tiks „A“ klasės energetinio naudingumo pastatams.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt