Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Rusiška pirtis ir jos įrengimas
2014-07-21 Šaltinis: AboNamas.lt

Rusiška pirtis – viena iš nedaugelio vietų, kur galima atsigauti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Tradiciškai rusiška pirtis būna medinė, pastatyta iš cilindro formos (apvalių) rąstų. Rusiškos pirtys dažniausiai statomos iš pušies ar eglės rąstų. Pirtis, pastatyta iš šiaurėje augančių medžių medienos tarnauja ilgiau, nes ji yra tvirtesnė dėl lėto medžio augimo tempo.


Rusiška pirtis ir jos įrengimas title=
Nuotr. vilniuscity.olx.lt

Rusiškos pirtys būna „juodosios“ – tai pats seniausias rusiškos pirties tipas, ir „baltosios“. Pirmu atveju pirtyje nėra kamino, sienos aklinai užkamšytos, lubos žemos, o pats pirties pastatas padalintas į dvi patalpas – priešpirtį ir vanotuvę. Pirties viduryje stovi atviras ugniakuras, kuris, kaitindamas ant jo esančius akmenis, įkaitina visą patalpą. Dūmai išeina per orlaidę, įrengtą lubose arba pro duris.

 

Tokioje pirtyje yra krosnis-kūltupis ir katilas, kuriame kaitinamas vanduo. Vidinės pirties sienos nuo suodžių ir dūmų visad tamsios. Toks rusiškos pirties tipas vis dar sutinkamas atokiuose Rusijos kaimuose. Antruoju atveju, „baltojoje“ pirtyje dūmai nepakliūva į vidų, o išeina pro kaminą. Krosnis tokioje pirtyje susideda iš trijų lygių: apatinio tuščio – pūstuvės, vidurinio – ugniakuro, kuriame dega malkos, ir viršutiniojo, ant kurio užritinti dideli akmenys.

 Laikoma, kad „juodosios“ pirties įtaka žmogui didesnė. Tai siejama su tuo, kad joje aukštesnė temperatūra, o karštis ilgiau laikosi. Be to, egzistuoja įsitikinimas, kad dūmai, kuriais aprūksta sienos, turi antiseptinių medžiagų. Vis dėlto būtent „baltoji“ rusiška pirtis įgijo didesnį populiarumą, ir yra dažniausiai sutinkama iki šiol.

 Pagrindinis rusiškos pirties elementas – garai. Žmogaus oda – didelis ir svarbus organas, turintis savus ypatumus. Jos paviršiaus plotas svyruoja nuo 1,5 iki 2,2 m2, ir kiekvienądien per odą išsiskiria iki 600 g skysčio. Kartu su skysčiu išeina ir įvairios medžiagos – šlakai, druskos, radionuklidai ir t.t. Rusiška pirtis – puikus būdas išvalyti organizmą nuo šlakų. Ženkliai padidinus prakaito išskyrimą, padidėja ir šalinamų kenksmingų medžiagų kiekis, o organizmo skysčių rezervas papildomas švariu vandeniu, ko rezultatas – švaresnis kraujas, limfa, ląstelinis skystis.

 Kaitinimasis rusiškoje pirtyje itin rekomenduotinas žmonėms, kurie serga chroniška bronchine astma ar kitomis plaučių ligomis, taip pat žmonėms, kurių periferinė kraujotaka sutrikusi, sergantiems reumatiniais sutrikimais (tačiau geriau pirtyje nesilankyti esant ligos paaštrėjimui). Neatsiejamas rusiškos pirties elementas – vanta, kuria vanojantis, gerinama kraujotaka, skatinamas prakaitavimas, lėtinamas odos senėjimo procesas.

 Taip pat labai svarbus elementas rusiškoje pirtyje – krosnis-kūltupis, kuris turi būti pastatytas patyrusio meistro, kad pirtis būtų tinkamai prikaitinama. Jei viskas tvarkoje, akmenys rusiškoje pirtyje įkaista iki 800ºC ir tuomet jau ima švytėti. Ant jų pilamas vanduo, gira arba alus – taip gaunami ne tik garai, bet ir malonus aromatas.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt