Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Ritininių žaliuzių mados
2011-01-11
Ritininių žaliuzių mados

Praktišką lango rūbą diktuoja ne vien interjero sprendimai. Patogios prižiūrėti, lengvai valdomos, įvairiausių spalvų ir faktūrų langų žaliuzės okupavo ne tik viešąsias patalpas. Kasdien tobulėjančios technologijos ir dizainerių išmonė joms plačiai atvėrė duris tiek į modernaus, tiek į klasikinio interjero būstus. Interviu su UAB "Dextera" pardavimų vadybininke Vaiva Petrauskaite. 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis ritinines žaliuzes?

Šiuo metu rinkoje atsiranda vis daugiau patrauklių produktų, kurie konkuruoja ne tik su naktinėmis, bet ir dieninėmis užuolaidomis.  Naujausių ritininių žaliuzių audinių tokia galybė ir jie tokie gražūs, kad neretai puošia kambarį labiau nei užuolaidos. Be to, tai kur kas pigesnis sprendimas. 


Be tiesioginės paskirties, apsaugoti erdvę nuo smalsių žvilgsnių ar kaitrių saulės spindulių, žaliuzės, pagal rūšį, padeda reguliuoti patalpų temperatūrą, taip pat gali būti naudojamos kaip apsauga nuo įsilaužimų. Tradicinių užuolaidų konkurentės atlieka svarbų vaidmenį kuriant būsto interjerą. Tinkamai parinktas žaliuzes galima pritaikyti bet kurioje gyvenamojoje erdvėje, juolab kad pasirinkimas beribis.

 

Dėl šiuolaikinių technologijų pateikiama gausybė montavimo, valdymo principų, yra įvairių medžiagų faktūrų, spalvinių sprendimų, tad vien specialisto konsultacijos telefonu ar perskaityto aprašo nepakaks. 

Kokias funkciajs dar turi atlikti ritininės užuolaidos?
Renkantis žaliuzes svarbu atkreipti dėmesį ne tik kokioje erdvėje jos bus įrengtos, bet ir koks jų mechanizmas. Nuo jo priklausys dauguma gaminio savybių. Vienos žaliuzės tiks paprastiems, kitos - vitrininiams ar standartiniams langams su stiklo paketais.


Pavyzdžiui, ritinines žaliuzes patogiau nuvalyti nei horizontaliąsias. Be to, ritininių užuolaidų medžiagos gaminant išelektrinamos, kad netrauktų dulkių. Tad ritinines žaliuzes tik retkarčiais reikės perbraukti šluoste. Norint valdyti horizontaliąsias žaliuzes reikės daugiau kantrybės, nes jose kaupiasi daugiau dulkių, jas sunkiau kruopščiai išvalyti. 


Vertikaliųjų žaliuzių mechanizmas bene patogiausias. Juosteles galima lengvai nukabinti ir išvalyti. Taip pat tiek vertikaliosiomis, tiek horizontaliosiomis žaliuzėmis galima reguliuoti šviesos intensyvumą - nuo tamsos iki prietemos.

 

Nors šiuo metu gyvenamosioms erdvėms dažniausia renkamasi ritinines žaliuzes, tačiau kai kur jas naudoti gali būti nepatogu. Vonioje neretai kyla bėdų dėl ventiliacijos, tad ne itin orui pralaidžios ritininių užuolaidų medžiagos skatina kauptis kondensatą, žaliuzes gali tekti vėdinti papildomai. Ne veltui sanitariniuose mazguose ir patalpose, kuriose kaupiasi drėgmė, rekomenduojama kabinti juostelių žaliuzės.

Gal yra kažkokie nestandartiniai sprendimai?
Tankūs ritininių užuolaidų audiniai su guma taip pat tinka ne visur. Nuolat intensyviai kaitinant saulei, ypač, jei yra sumontuotos mažose patalpose, pirmais mėnesiais ritininės užuolaidos ima skleisti specifinį kvapą. Tačiau miegamojo kambariui tokių medžiagų ritininės žaliuzės tiks puikiai.


Pastaraisiais metais, išpopuliarėjus vitrininiams langams, žaliuzių gamintojai taip pat gali rasti tinkamą sprendimą. Tokiems dideliems langams būdavo itin sunku ką nors pritaikyti. Šiandien jau turime išeitį - tai tradicinės žaliuzės. Jos labai įvairios, derinamos iš skirtingų faktūrų ar spalvų audinių. Su tokiomis žaliuzėmis galima kurti netikėtą atmosferą, kadangi slankiojami audiniai dengia vienas kitą. Tokias žaliuzes galima naudoti įvairiose erdvėse, pavyzdžiui, svetainę nuo virtuvės atskirti.


Karščiausia naujiena besidairantiems originalių interjero idėjų - virvelinės vertikaliosios žaliuzės. Skirtingai nei tradicinių, jų juostos suskirstytos į daugybę plonyčių juostelių, kurios teikia žaismingumo.


Kalbino Lina Bieliauskaitė

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt