Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Renovacijai vykdyti trūksta statybininkų
2014-05-11 Šaltinis: Rūta Lankininkaitė, LRT.lt

Daugiabučių namų renovacija kai kuriuose miestuose negali įsibėgėti – trūksta statybininkų, stabdo ir didelės renovacijos kainos. Gyventojai pageidauja peržiūrėti finansavimo sąlygas – kad nesinaudojant bankų paskolomis už renovaciją galėtų mokėti grynaisiais, valstybės 40 proc. parama iš karto būtų atimta iš bendros sumos.


Renovacijai vykdyti trūksta statybininkų

Alytaus mieste kol kas tik prie poros daugiabučių namų pastatyti pastoliai. Nors paskelbus visuotinę daugiabučių renovaciją tikėtasi, kad darbai gegužę jau bus įsibėgėję. Renovacijos projektai strigo dėl aukštų statybos darbų kainų – gyventojai tikėjosi žemesnių.

O centrinės perkančiosios organizacijos sąrašuose – per mažai statybos bendrovių. Jų tik 61, o reikėtų keliskart daugiau. Statybininkų trūksta visoje Lietuvoje.

„Iš 16 namų nupirkti tik 5.O viešieji pirkimai užtrunka tris mėnesius“, – sako Alytaus energetinio efektyvumo didinimo agentūros direktorius Pranas Jaciunskas.
„Labai trūksta darbuotojų. Darbo biržoje negali pasiūlyti fasadų šiltintojų. Dažnai būna, kad po mokymų jie pabėga“, – atskleidžia UAB „VA statyba“ gamybos direktorius Danius Skliutas.

Druskininkų savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Vilūnienė viliasi, kad statybų rinka atsivers rangovams iš užsienio.

„Gal atsivers rinka užsienio rangovams – būtų labai gerai. Gal ir didesnė konkurencija neštų naudą, kažkiek mažėtų dabar jau bepradedančios augti renovacijos kainos, ko irgi labai norėtųsi, kas žmonėms labai svarbu“, –tvirtina R. Viliūnienė.

Tikimasi, kad šįmet Alytuje iš 550 daugiabučių, kuriuos reikia renovuoti, šilčiau gyvens ir mažiau už šilumą mokės vos poros dešimčių namų gyventojai.

Druskininkams sekasi geriau


Druskininkų savivaldybė pati parengė 84 daugiabučių namų investicinius planus. Tad sudėjus ir į Aplinkos ministerijos renovavimo programą patekusius daugiabučius, per metus jų bus renovuota apie šimtą.

„Šiandien kol kas džiaugiamės tik senojo modelio privalumais. Tuo, ką savivaldybė savo iniciatyva nusprendė daryti, kai renovacija buvo sąstingyje ir nebuvo įdomi. Savivaldybė investavo apie 500 tūkst. litų“, – teigia R. Viliūnienė.

Gyventojai pageidauja, kad valstybė pakeistų paramos teikimą tiems, kurie išgali už renovaciją susimokėti iš karto visą sumą ir suteiktų paramą dar renovacijos metu, o ne po jos.

„Jeigu žmogus nori sumokėti iš karto, jis privalo laukti kol jam sugrąžins. Gyventojai būtų labiau suinteresuoti, kad valstybės parama būtų suteikiama iš karto. Tada tikrai atsirastų daugiau gyventojų, kurie nenorėdami turėti reikalų su banku apmokėtų iškart“, – įsitikinęs Druskininkų daugiabučių namų bendrijos „Gluosnis“ pirmininkas Vytas Daugevičius.

Iki šiol šalyje atnaujinta 17 daugiabučių, renovuojama apie 450 namų, statybos rangovų ieškoma dar 700.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt