Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Renovacija Prienams padeda išnaudoti tranzitinio miesto padėtį
2018-08-30 Šaltinis: BETA

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pradžioje 2013 m. dauguma daugiabučių gyventojų į šią programą žvelgė skeptiškai ir nepatikimai, bet jų požiūrį pasikeisdavo sužinojus apie jau renovuotų būstų rezultatus ir 50 proc. siekiantį šilumos išlaidų sutaupymą. Pastarasis argumentas paskatino būstų renovaciją Prienuose, nes tada šis rajonas Lietuvoje pirmavo pagal šilumos energijos kainą. Dabar tarp Vilniaus ir Kauno esantis miestas namų modernizavimo programą pasitelkia spręsti ne tik būsto šildymo kainas, bet ir tapti patrauklia stotele važiuojantiems link didžiųjų Lietuvos miestų.


Renovacija Prienams padeda išnaudoti tranzitinio miesto padėtį
Nuotr. BETA

Prienų miestui geografinės padėties galėtų pavydėti daugelis miestų: iki Birštono vos 6 km, iki Alytaus 30 km, Kauno – 32 km, Marijampolės – 40 km, o iki Vilniaus – 96 km. Taigi, kad ir kur bevažiuotumėte, Prienai tampa patogiu „tranzito“ tašku.

 

Miestas virto statybų aikštele

 

„Jaučiame poreikį atsinaujinti taip, kad pravažiuojantiems žmonėms paliktume gerą įspūdį, kad jie sustotų ar net grįžtų į Prienus. Dabar miesto gyventojams nebekyla klausimas, kodėl reikia renovacijos, jie domisi, kada bus pradėtas jų būsto atnaujinimas ir ar įmanoma šio proceso pradžią paspartinti“, – pastebi renovacijos programos administratoriaus UAB „Prienų ūkis“ direktorius Algis Valatka.

 

Miestui ypač didelis pasiekimas tai, kad daugiausiai šilumos energijos vartojantys namai jau renovuoti. Jų gyventojai gali džiaugtis reikšmingais skirtumais bei gerokai sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis. Pašnekovas giria pirmuosius pačius ryžtingiausius gyventojus, kurie ėmėsi daugiabučių atnaujinimo darbų ir pasinaudojo pirmajame etape suteiktomis geriausiomis programos įgyvendinimo sąlygomis, kurie „užkrėtė“ visą miestą renovacijos procesu. „Dabar Prienai atrodo lyg statybų aikštelė – pradėta kvartalinė renovacija, kurios metu tvarkomas miesto centras ir Stadiono mikrorajonas, o kartu su šia programa patvirtinti ir viešųjų erdvių, miesto apšvietimo, kelių, atliekų surinkimo aikštelių projektai.

 

Savivaldybė tvarko jau renovuotų pastatų aplinką – rengiamos žaidimų aikštelės, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelės. Tuo pačiu vyksta ir kelio remonto darbai, o tokia visuotine atnaujinimo darbų situacija pasinaudoja ir parduotuvės – jos užsidaro, kad taip pat galėtų atsinaujinti“, – dabartinę miesto situaciją apibūdina A. Valatka.

Maksimaliai įtraukia ir būsto gyventojus

Natūralu, kad tiek daug vienu metu vykstančių atnaujinimo darbų kelia tam tikrų nepatogumų miesto gyventojams, bet žmonės nesiskundžia, nes supranta, kad po šių darbų miestas pasikeis iš esmės. „Siekiame gyventojus kuo labiau įtraukti į renovacijos procesą. Jau pastebime tendenciją, kad kuo aktyviau būsto gyventojai bendrauja su statybininkais, tuo mažiau problemų kyla vykstant renovacijos darbams, o galutiniu rezultatu lieka patenkinti visi“, – kalba A. Valatka.

 

Pašnekovas pabrėžia, kad visi renovacijos etapai nuo investicinių planų parengimo iki darbų vykdymo yra kompleksiški ir labai svarbūs, todėl stengiamasi kuo daugiau bendrauti su gyventojais, juos supažindinti, kaip vyksta procesas. „Stengiamės nuolat teikti informaciją – atskirai rengiame kiekvieno renovuojamo namo susirinkimus. Jeigu atsiranda problemų su būsto renovacijos gamybine eiga, rangovus kviečiame klausimus spręsti kartu su gyventojais. Tik taip randamas geriausias sprendimas“, – aiškina pašnekovas. 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt