Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Rąstinių namų projektavimo ypatumai
2015-09-02
Rąstinių namų projektavimo ypatumai

Apie rąstinių namų projektavimo ypatumus kalbėjomės su architektu Irmantu Pinkoraičiu.

 

Kaimiškos trobos variantas šiuolaikiniam žmogui, statančiam gyvenamąjį namą, dažniausiai nebetinka. Ar iš rąstinės konstrukcijos galima sukurti kažką modernesnio?


Aišku, kad galima, jei tik turimi finansai ir statantys specialistai leidžia modernius sprendimus įgyvendinti. Užsakovai nori optimalių namų – gero kainos ir kokybės santykio. Tik jei kaina persveria, apie jokias kokybes ir vingrybes nebekalbama.

Padaryti modernesnį pastatą iš rąstų galima, be to, ir informacijos apie užsienyje pastatytus modernius rąstinius namus dabar yra labai daug. Žinoma, reikia rinktis, koks bus rąstas, kaip jis apdirbamas. Pavyzdžiui, modernumo iškart suteikia klijuoto tašo rąstas.

 


Rąstinė technologija suteikia galimybių priimti įdomių ir net nuostabių sprendimų: sukurti atviras erdves, jungti rąstines sienas su rėminėmis ar karkasinėmis konstrukcijomis, galima stiklo įdėti – daryti didesnius langus, nes šiais laikais žmonės mėgsta daugiau šviesos.

 

Svarbu tik atrasti technologinių galimybių. Mūsų bėda, kad trūksta konstruktorių, kurių specializacija būtų medinės ar rąstinės konstrukcijos. Lietuvoje įprasta, kad statoma iš akies, bet jei konstrukcija sudėtingesnė, jau reikia skaičiavimų, tačiau bet kokie papildomi skaičiavimai brangina projektą, o mūsų žmonės projektavimui daug lėšų skirti nenori.

 

Todėl daugiausia ir projektuojame tradicinius pastatus, modernesnės būna tik detalės. Kita vertus, ir detalės, jeigu viskas gerai apgalvota, sukuria puikų vaizdą. Tarkime, namo architektūra gali būti tradicinė, bet jis kaip nors įdomiai nudažytas.

 Tai, kad Lietuvoje standartinis rąstų ilgis – 6 metrai, projektuojant namus taip pat diktuoja tam tikrus ėjimus?


Yra toks standartas Lietuvoje, be abejo, projektuojant į jį tenka atsižvelgti. Bet ne ilgis yra didžiausia problema – vis dėlto rąstinio namo sienos turi būti surištos. Negali sau leisti labai ilgų erdvių. Namas turi persirišti, susijungti, negalima daryti didelių kampinių langų.

 

Esu matęs projektą, kuriame numatytas didžiulis kampinis langas. Kartą statytojas atėjo konsultuotis, kaip išspręsti šią problemą. Pasirodė, kad tai net ne rąstinio namo projektas. Šį klausimą įmanoma išspręsti pastačius kampe koloną, bet nereikia pamiršti, kad vėliau namas sės, ir dar kelerius metus reikės koloną reguliuoti. Projektavimo galimybės priklauso ir nuo rąstų skersmens.

 

Jeigu bus statoma iš plonesnių rąstelių, galimybių nėra daug, bet statant iš didelio skerspjūvio rąstų, kurių laikančiosios ypatybės daug geresnės, galimybių jau turime. Rąstiniai namai smagūs, bet natūralu, kad žmogus turi jų norėti. Tie, kas tikisi stilingumo, suvestų galų, minimalizmo, turėtų rinktis kitas medžiagas. Rąstinis namas vis tiek medinis, o medis trūkinėja, juda. Su mediniu reikia susipažinti, pajusti jo charakterį.

 

Rytis Daraškevičius, žurnalas "Supernamai"

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt