Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Prisijungimas prie centrinio vandentiekio
2018-06-22
Prisijungimas prie centrinio vandentiekio

Naują privatų namą besiruošiantiems statytis asmenims tikrai netrūksta įvairių rūpesčių. Vienas iš jų – kaip prisijungti prie centrinio vandentiekio ir nuotekų tinklų. Žmonės suabejoja, ar prie jų būsimų namų jau yra nutiesti reikalingi vamzdynai, dažnai painiavos gali sukelti ir nežinojimas, kokių dokumentų reikia norint džiaugtis namuose iš čiaupo bėgančiu lietuvišku giluminių šaltinių vandeniu. Apie privačių namų ir daugiabučių prijungimo prie centrinio vandentiekio ir nuotekų tinklo tvarką Vilniaus mieste, Šalčininkų, Švenčionių bei Vilniaus rajonuose pasakoja didžiausios Lietuvoje vandentiekio bendrovės UAB „Vilniaus vandenys“ Plėtros ir pardavimų direktoriaus pavaduotojas Linas Didrikas.

- Kaip žinoti, ar prie namo yra nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai?

Iš dalies Europos Sąjungos lėšomis paklotų ar klojamų tinklų schemas galima rasti UAB „Vilniaus vandenys“ internetiniame puslapyje adresu www.vv.lt, skyrelyje „Jūsų namams“. Beje, šiame skyrelyje galima rasti ir įvairių prisijungimui reikalingų užpildyti dokumentų formas.

Kiekvienas gyventojas, norintis prisijungti prie vandentiekio bei nuotekų tinklų, gali išsiimti prisijungimo sąlygas. Norint gauti prisijungimo sąlygas, reikia pateikti prašymą-paraišką UAB „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo centrui adresu Dominikonų g. 11, Vilnius, 104 kab. arba jį bei prie jo pridedamus dokumentus nuskenavus, atsiųsti el. pašto adresu info@vv.lt. Gyventojams bus išduotos prisijungimo sąlygos su detalia informacija, kokiu atstumu nuo jo sklypo yra vandentiekio bei nuotekų tinklai. Prisijungimo sąlygų išdavimas nemokamas.

- Ką reikia padaryti privačių namų savininkams ir daugiabučių namų gyventojams, norint prisijungti prie centrinio vandentiekio ir nuotekų tinklų?


Norinčių prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų individualių namų savininkų laukia keli žingsniai. Pirmiausia reikia kreiptis į UAB „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo centrą Vilniuje, el. pašto adresu info@vv.lt arba telefonu (8 5) 266 4376 ir pateikti prašymą prisijungimo sąlygoms gauti.

Gavus prisijungimo sąlygas, reikia kreiptis į atestuotą projektavimo įmonę, kuri paruoštų projektą pagal prisijungimo sąlygas. Paruoštą projektą suderinus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamente (Konstitucijos pr. 3, Vilnius, 1 a., 23-a vieta. Čia būtina išankstinė registracija svetainėje www.vilnius.lt), gaunamas leidimas statybai. Tada jau galima kreiptis į statybos įmonę, kuri pagal prisijungimo sąlygas ir projektą įrengs vandens įvadą ir nuotekų išvadą.

 Jį įrengus, reikia pateikti prašymą dėl jų prijungimo prie miesto tinklų ir geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutarties sudarymo. Dėl to reikėtų kreiptis jau anksčiau minėtais kontaktais. Užbaigus darbus, kviečiamas bendrovės atstovas (tel. (8 5) 266 4373, mob. 8 687 74937), kuris patikrins, ar pastatas prijungtas prie miesto tinklų pagal prisijungimo sąlygas ir projektą. Jei viskas atlikta teisingai, UAB „Vilniaus vandenys“ išduoda pažymą. Tada belieka pasirašyti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutartį.

Na, o naujo daugiabučio namo prijungimu prie vandentiekio ir nuotekų tinklų rūpinasi projekto vystytojas, vadovaudamasis vandentvarkos ūkio naudojimo taisyklėmis ir atitinkamais statybos techniniais reglamentais.

- Ar reikia ką nors daryti pasikeitus buto ar gyvenamojo namo savininkui, jei pastatas prie centrinio vandentiekio jau buvo prijungtas?


Tais atvejais, kai pastatas yra iš anksčiau prijungtas prie miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų, su naujuoju būsto (buto ar individualaus namo ar jo dalies savininku (nuomininku) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutartis sudaroma, kai buvęs savininkas (nuomininkas) atsiskaito už suteiktas paslaugas, ir buvęs bei naujasis savininkas raštu suderina, iki kokių vandens skaitiklio rodmenų atsiskaito buvęs savininkas.

- Kuo skiriasi prisijungimas prie naujai tiesiamų tinklų ir jau esamų?

Miesto teritorijose, kur tinklai tiesiami ar jau nutiesti dalinai finansuojant ES lėšomis, gyventojams galioja lengvatinė pasijungimo tvarka. Kitais atvejais ji negalioja.

- Kokiais atvejais gyvenamieji namai gali būti neprijungti prie centrinio Vilniaus vandentiekio ir nuotekų tinklų?

Prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų galima neprisijungti, jei gyvenamasis namas turi teisėtai įrengtą gręžinį ar šulinį, iš kurio naudojamas vanduo savo reikmėms, o nuotekoms yra įrengta nuotekų tvarkymo sistema.

- Ar galima prisijungti tik prie nuotekų tinklų, o vandeniu ir toliau naudotis iš privataus gręžinio?

Galima. Tokiu atveju ant individualaus vandens gręžinio įvado į namą statomas vandens skaitiklis, ir pagal jo rodmenis gyventojas moka tik už nuotekų tvarkymą.

- Ar vandentiekio ir nuotekų tinklai tiesiami lygiagrečiai (vienu metu)?

Paprastai vandentiekio bei nuotekų tinklai klojami vienu metu, lygiagrečiai vienas kito. Tačiau yra atvejų, kai klojami tik vandentiekio arba nuotekų tinklai. Gali būti, kad teritorijoje vanduo tiekiamas iš esamo privataus gręžinio ir vandentiekio tinklų nėra būtinybės kloti, tokiu atveju klojami tik nuotekų tinklai. Dėl skirtingų prisijungimo taškų, vienos iš komunikacijų klojimas gali būti ekonomiškai nenaudingas – tada klojamas tik vienas inžinerinis tinklas.

 

Nuotr. A. Didžgalvio

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt