Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

PPGVA dėl visuomenės mulkinimo kreipėsi į konkurencijos tarybą
2012-10-10 Šaltinis: Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacija (PPGVA

Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacija (PPGVA) kreipėsi į konkurencijos tarybą dėl kilusių įtarimų, jog konkurentai elgiasi neetiškai, nesivadovauja sąžiningos konkurencijos principais ir klaidina vartotojus. Asociacijos narių nuomone, pastaruoju metu viešoje erdvėje pasirodanti tendencinga informacija apie gaisrus ir pastatuose naudojamas neva degias medžiagas neatitinka tikrovės.


PPGVA dėl visuomenės mulkinimo kreipėsi į konkurencijos tarybą
Nuotr. zemaitijos-spauda.lt

„Mums nepriimtinas toks veiklos metodas, kai visuomene bandoma manipuliuoti ir gąsdinti, sugretinant gaisrų kiekį, jų padaromą žalą bei naudojamas statybines medžiagas. Statybų bei gaisrinės saugos ekspertai sutaria – dėl statybinių medžiagų degumo gaisrai nekyla. Gaisrų kiekis neturi jokios tiesioginės sąsajos su naudojamomis šiltinimo medžiagomis. Jų priežastys yra susietos su nepakankamu gaisro sukėlėjų izoliavimu bei žmonių elgsena tuose pastatuose.

Remiantis oficialia statistika, pagrindinės gaisrų priežastys kasmet nurodomos tos pačios: neatsargus žmonių elgesys su ugnimi, žolės deginimas, netvarkingos krosnys ar elektros įranga, taip pat neatsargus rūkymas ir t.t.“, – teigia PPGVA vadovas V. Čaplikas. Jis pabrėžia, kad nedegių medžiagų iš esmės nelabai ir yra, išskyrus plieną, betoną ar smėlį. Tačiau skirtingai nei polistireninis putplastis – nė viena jų gerai šilumos neizoliuoja.

Šiuo metu visuomenėje yra formuojama labai daug stereotipų, kai matoma tik tai, kas norima matyti. Pavyzdžiui, žmones bandoma gąsdinti, jog polistireninis putplastis yra ypatingai degus bei neatitinka gaisrinės saugos reikalavimų. Tai yra netiesa. Gaisrinių tyrimų centre buvo atliktas ne vienas bandymas, kurio metu nustatyta, kad šiltinimo sistemos su polistireniniu putpaslčiu atitinka B-s1, d0 degumo klasės reikalavimus arba, kitaip tariant, atitinka Lietuvoje galiojančius gaisrinės saugos reglamentus.

„Atvirai tariant, man kelia šypseną, kai pasitelkiant užsienio „specialistus“, visuomenę bandoma gąsdinti, jog gaisras plinta greičiau dėl naudojamų neva nesaugių, nuodingų ir degių statybinių termoizoliacinių medžiagų. Pagalvokime logiškai, polistireniniame putplasyje pagrindinis komponentas yra oras. Jo polistireniniame putplastyje yra net 98 procentai. Likusius 2 procentus sudaro degus stirenas. Pastarojo aptinkama maisto produktuose, žmonėse ir kituose gyvuose organizmuose.

Jeigu ši termoizoliacinė medžiaga būtų kenksminga žmonių sveikatai, ji būtų uždrausta. Ji nebūtų visame pasaulyje taip plačiai naudojama maistui ir medikamentams įpakuoti, transporto sektoriuje, baldų gamyboje ir kitose srityse“, – pabrėžia asociacijos vadovas ir ragina visą laiką pirmiausia vadovautis ne manipuliacijomis, nuomonėmis ar gandais, o laboratoriniais tyrimais ir faktais.

Specialistai pabrėžia, jog didžiausia problema yra ne gaisrinės saugos reikalavimų griežtumas, o jų įgyvendinimas. Siekiant gerų rezultatų, turi būti priimti teisingi sprendimai, paruošti geri projektai, o statybose naudojami tinkami ruošiniai. Taip pat labai svarbi griežta atliekamų darbų kontrolė.


Apie polistireninį putplastį:

Polistireninis putplastis buvo išrastas Vokietijoje, kurioje techniniai statybos sprendimai visada pasižymėjo racionalumu ir taupumu. Didžioji dalis statomų bei renovuojamų namų Vokietijoje, dėl gerų termoizoliacinių savybių, apšiltinama būtent polistireniniu putplasčiu.

Didžiąją dalį šios medžiagos sudaro oras, tad ji ne tik puikiai sulaiko šilumą, bet ir yra visuotinai pripažįstama, kaip ekologiška statybinė medžiaga, nesukelianti neigiamo poveikio sveikatai ir aplinkai. Priešingai nei kai kurios statybinės medžiagos, polistireninis putplastis nesukelia alergijos, nedirgina odos, o jį montuojant nereikia naudoti jokių specialių apsaugos priemonių.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt