Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Pozityvūs namai - spalvų reikšmė interjere
2016-02-20 Šaltinis: Romualdas BALIUTAVIČIUS, Snaujienos.lt

Sakoma, kad aplinkos spalvos veikia žmogų. Yra tvirtinančių, kad nuo to priklauso netgi mūsų mąstymas. Štai užėjęs į biurą, kurio sienos išdažytos raudonai, dažnas pasijunta patekęs į kokį klubą ar pan. O štai gyvenamąsias patalpas nuo grindų iki lubų išdažius balta spalva galima pastūmėti jų gyventojus į depresiją. Mat daugeliui balta spalva pasąmonės lygmenyje asocijuojasi su gydymo įstaigomis bei ligomis...


Pozityvūs namai - spalvų reikšmė interjere title=
Nuotr. raskyra.com

Štai kodėl renkantis spalvas savo būstui negalima į tai žiūrėti lengvabūdiškai.

Vienos spalvos padeda atsipalaiduoti, kitos, priešingai – skatina dėmesio koncentravimąsi. Kaip teigia specialistai, dažniausiai patalpos, kurių langai žvelgia šiaurės kryptimi, reikalauja šviesių bei šiltų spalvinių tonų, o į pietus atgręžtoms patalpoms labiau tinka natūralios, šviežios spalvos bei atspalviai. Vakarų pusėje esančiose patalpose gera atsikratyti per dieną susikaupusios įtampos ir t. t. Todėl geriausiai savo būstui parinkti tokias spalvas, kurios padėtų atsipalaiduoti, sukurtų šiltą, jaukią bei ramią aplinką.

Šalta mėlyna spalva


Mėlyna – vėsos spalva. Veikia atpalaiduojančiai. Specialistai pataria šią spalvą rinktis patiems šilčiausiems kambariams. O šviesiai žydrus atspalvius reikėtų rinktis tik nedidelėms patalpoms.

 

Tačiau jei tokie kambariai tamsūs, vis dėlto geriau rinktis kitą spalvinę paletę. Vargu ar apsiriksite derindami mėlynus atspalvius su baltais baldais, nes mėlyna yra geras fonas šviesiems tonams. Vis dėlto piktnaudžiauti mėlyna spalva nederėtų, kadangi patalpose gali atsirasti nepakankamo apšviestumo pojūtis.

Spindinti geltona spalva


Jeigu reikia vizualiai išplėsti erdvę, geriausiai yra rinktis geltoną sienų spalvą. Be to ši šilta, spindinti spalva puikiai dera su kitomis. Žinoma, čia irgi negalima pamiršti saiko... Pavyzdžiui, per dideli ryškūs paviršiai gali erzinti.

Medicinos srities, vadinamos chromoterapija, specialistai geltonai spalvai priskiria galimybę stimuliuoti žmogaus centrinę nervų sistemą. Geltona spalva tinka ir miegamiesiems – sukuria geras sąlygas poilsiui. Taip pat ši spalva, kartu su balta ir žalia, puikiai tinka virtuvėms.

„Drąsi“  spalva

Turbūt nedaug kam teko matyti vientisą raudoną sieną savo artimųjų ar draugų namuose? Tai labai „pavojinga“ spalva. Bet argi dėl to jos turėtume vengti?

 


Raudona – labai energinga gyvenimo, galios ir energijos spalva. Vartojant ją po nedaug ir atsargiai (tai ypač pasakytina apie ryškius tonus) galima gauti išties gerų rezultatų.

Raudona spalva gali būti puikus sprendimas koridorių, vestibiulių, priimamųjų apdailai. Ir visiškai netinka svetainėms. Kaimiško stiliaus interjere prislopinti rausvi atspalviai gerai dera su spygliuočių medienos baldais.

Linksma oranžinė spalva

Oranžinė – tai geltonos ir raudonos spalvos mišinys. Tai kūrybiškumo spalva. Dekoro specialistai ją laiko pačia džiaugsmingiausia iš visų spektro spalvų, kadangi oranžinė padeda sukurti malonią, dvasingą atmosferą.

 


Šios spalvos dėka net šaltos bei tamsios patalpos gali pasikeisti ir kelti kur kas malonesnių pojūčių. Pastaruoju metu ypatingai populiarus yra vienas iš oranžinių atspalvių, vadinamas terakotiniu – dėl savo sukuriamo komforto pojūčio ir tinka šiuolaikiškoms svetainėms bei virtuvėms.

Rami žalia spalva

Žalia – tai ramybės bei pusiausvyros spalva. Be viso to, žalia spalva nuolat kelia asociacijų su gamta, sudaro gaivos, šviežumo pojūtį. Jeigu ryžotės kambarį išdažyti žaliai, turėkite omenyje ir tai, jog ši spalva sunkiai dera su kitomis.

 Norintiems sukurti džiugią interjero nuotaiką, dizaino specialistai siūlo rinktis rusvai žalius atspalvius, jeigu ieškote ramybės – rinkitės prislopintus, blyškiai žalsvus atspalvius, o jeigu norite stimuliuojančio efekto – rinkitės briliantinio žalumo atspalvius, kurie, beje, labai tinka ir vaikų kambariams.

  

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt