Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Plytelių madas diktuoja ispanai
2013-04-15
Plytelių madas diktuoja ispanai

Prieš renkantis plyteles interjero apdailai, pravartu žinoti, kokių alternatyvų galima rasti Lietuvos rinkoje, kaip vertinama jų kokybė ir iš ko susideda plytelių kainos. Apie tai kalbamės su interjerus projektuojančia architekte Jurgita Saveriene ir originalią ispaniškų plytelių verslo idėją plėtojančios UAB „Legionas“ atstovu Audriumi Chmieliausku.

Ką reikėtų žinoti, prieš renkantis plyteles?

Jurgita Saverienė (J. S.): Pravartu žinoti, kad kiekviena plytelių partija žymima kodu, nusakančiu piešinį, spalvą ar ornamentą. Svarbu, kad toje pačioje patalpoje klojamos plytelės būtų to paties kodo, turėtų tą patį atspalvį ir kalibrą, t. y. žiūrėti, kad nepatektų plytelių iš skirtingų partijų. Juk plytelių gamyba – gyvas procesas, visiškai identiškų plytelių nebūna, gali būti nevienodi net skirtingo „kepimo“ plytelių atspalviai ar kalibras. Gamybos metu veikiant įvairiai temperatūrai plytelės traukiasi arba plečiasi, pasikeičia jų matmenys, o norint juos suvienodinti plytelės kalibruojamos. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad plytelių matmuo, nurodytas ant pakuotės, iš tikrųjų turi kelių milimetrų paklaidą.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad pagal atsparumą dilumui plytelės skirstomos į penkias klases. Kokią klasę rinktis, priklauso nuo to, kur plytelės bus naudojamos. Pavyzdžiui, viešosioms erdvėms geriausiai tinka aukščiausios dilumo klasės plytelės, gyvenamose patalpose, pavyzdžiui, koridoriuose – vidutinės, o ten, kur bus vaikštoma tik su šlepetėmis (vonioje, virtuvėje ir kt.), – galima rinktis ir mažiausios klasės.
Kad drėgnoje patalpoje nesudėtumėte slidžių plytelių, reikėtų atkreipti dėmesį į plytelių paviršiaus šiurkštumą. Jis žymimas trimis raidėmis – A, B ir C.

Be to, prieš renkantis plyteles reikia nuspręsti, koks vyraus interjero stilius. Plytelės, kaip ir kiti interjero elementai, neturėtų išsiskirti iš jo. Svarbu išlaikyti bendrą erdvės stilistiką, nuotaiką ir spalvinę gamą. Kuriant klasikinį stilių natūraliai norisi pabrėžti medžiagos natūralumą, erdvę skirstyti horizontaliomis linijomis. Juk spalvos ir dekoro raštai turi didelės įtakos vizualiam erdvės formavimui ir pojūčiui. Siaurose ir aukštose patalpose geriau naudoti horizontalius dekoro elementus, kad jos tarsi prasiplėstų, o vertikalius tada, kai norima vizualiai paaukštinti patalpas. Tas pat tinka ir derinant spalvas – tamsesnės, sodresnės spalvos tarsi priartina plokštumas, o patamsinus siaurų patalpų galines sienas jos atrodys labiau kvadratinės.

Audrius Chmieliauskas (A. Ch.): Mano įsitikinimu, rezultatas visada geresnis, jei darbai paliekami specialistams. Juk interjerą projektuojantis žmogus visada padės išsirinkti optimaliausią sprendimą. Todėl, norėdami pagelbėti užsakovui išsirinkti, mes bendradarbiaujame su interjero architektais ir dizaineriais. Užsakovui užtenka atvykti pas mus ir su specialistų pagalba pasirinkti iš mūsų siūlomų plytelių kolekcijų.


Ar tiesa, kad ispanai diktuoja plytelių madas?

J. S.: Taip, tiesa. Manau, taip yra dėl to, kad šioje šalyje labai gilios plytelių gamybos tradicijos, atkeliavusios dar iš viduramžių. Šiandien senųjų amatininkų patirtis meistriškai derinama su naujomis technologijomis. Beje, kalbant apie tendencijas reikėtų paminėti, kad jos labiausiai atsiskleidžia parodose. Pavyzdžiui, Valensijoje kasmet rengiama tarptautinė plytelių paroda „Cevisama“. Čia susirenka keramikos pasaulio autoritetai. Paroda kasmet auga – tiek fiziškai, tiek kokybiškai, čia galima rasti daug idėjų ir naujovių.

Šiuo metu ypatingas dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms, natūralaus akmens motyvams, ypač madingos tapo medienos faktūros plytelės. Taip pat svarbūs plytelių reljefai, įvairiausi iškilimai, įmantriausios faktūros. Dar viena sąlyginė naujovė – geometriniai raštai ir metalizuoti paviršiai (bronzos ir sidabro spalvos metaliniai intarpai). Moderniai atrodo plytelės su fotospauda, derinama su geometriniais raštais. Dominuoja gamtos motyvai, gėlės, jūrų žvaigždės ir pan. O virtuvei skirtos plytelės puošiamos teminiais piešiniais: puodeliais, šaukšteliais ir kt.

Yra įvairių plytelių formatų – ir itin didelių, ir nepaprastai smulkių. Tačiau madingiausios išlieka stačiakampio formos plytelės.

Kita vertus, greta visų naujovių populiarūs lieka klasikiniai elementai: akmens raštai, klasikiniai dekorai, juoda ir balta spalvos.

A. Ch.: Be abejo, ispanai diktuoja plytelių madas, nes turi gilais keraminių dirbinių gamybos tradicijas. Natūralu, kad tame regione formuojasi specialistų būrys, o kartu technologijos – glazūros, plytelių „kepimo“. Visi šios srities dalyviai tarpusavyje konkuruoja norėdami pasiūlyti geriausią variantą, ieško optimalių sprendimų ir, suprantama, veikia tendencijas.
Mūsų partneriai ispanų bendrovė „Mallol“ turi jau daugiau nei 14 metų patirtį, visą naujausią įrangą, gamybai naudoja itin kokybišką glazūrą, o tai labai svarbu norint pagaminti kokybišką produkciją.

Jų fabrikas įsikūręs Valensijoje – regione, garsėjančiame giliomis plytelių gamybos tradicijomis, siekiančiomis 1727 metus. Čia dėl greta esančių kokybiško molio kasyklų įsikūrė didžioji dalis pasaulinių gamintojų. Iki šiol ši ispanų bendrovė savo produkciją gabeno tik į Rytus, todėl turime išskirtinę galimybę pasiūlyti šio gamintojo plytelių Lietuvos žmonėms.

Nuolat dalyvaujame tame regione rengiamose parodose, mezgame ryšius su kitais gamintojais. Pristatome jų parengtą kolekciją, o ateityje planuojame plėstis, kad galėtume klientams parodyti ir kitų to paties regiono gamintojų dirbinių.

Ar tendencijos greitai pasiekia Lietuvą?

J. S.: Žinoma, dalis Lietuvos užsakovų išlieka konservatyvūs, tačiau tendencijos gana greitai atkeliauja ir pas mus. Gal tik Lietuvoje kiek skiriasi požiūris į plytelių taikymo sritis. Pavyzdžiui, Ispanijoje jų naudojama gerokai daugiau – didžioji dalis paviršių dengiami plytelėmis, jos labai natūraliai įkomponuojamos svetainėse, jomis išklijuojamos sienos, pritaikomos kaip dekoro elementai. Pas mus vis dar vyrauja požiūris, kad plytelės gali būti klijuojamos tik voniose, koridoriuose ir virtuvėse. Matyt, tam įtakos turi skirtingos klimato sąlygos, tačiau šiandien daugelyje naujos statybos namų įrengiamas grindinis šildymas, tad plytelės gali būti naudojamos taip pat kaip Ispanijoje. Juk jos – labai nepretenzinga ir praktiška medžiaga.

A. Ch.: Galime pasiūlyti daugiau nei 20 plytelių kolekcijų: senovinio, kaimiško ir modernaus stiliaus – iš jų kiekvienas gali išsirinkti sau labiausiai patinkančias ir atitinkančias interjero sumanymus. Kolekcija gana didelė, tačiau dažniausiai Lietuvos užsakovai renkasi iš keturių. Dominuoja neutralios spalvos, grindims renkamasi šviesias akmens masės plyteles, ieškoma nuosaikių, švelnių, akių neerzinančių plytelių.

Iš ko susideda plytelių kaina?

J. S.: Lietuvoje iki šiol paplitęs mitas, kad ispaniškos plytelės yra labai brangios, tačiau šiandien rinkoje tikrai galima rasti atitinkančių visas tendencijas, geros kokybės ir kainos plytelių.

Jų kainą lemia kokybė ir dizainas. Dažnai dizainas gerokai persveria kainos dalį, nes už jo slypi garsūs vardai. Tačiau lygiai tokį patį dizainą gali pasiūlyti ir mažesnės gamyklėlės, todėl kaina nebūtinai turi būti tokia aukšta – ji visiškai prieinama ir mūsų šalies klientams. O juk lietuviai garsėja tuo, kad ieško optimalaus kainos ir kokybės santykio.

A. Ch.: Prieš metus mums patiems iškilo dilema, kaip įsigyti kokybiškų plytelių už patrauklią kainą. Pasidairę Lietuvoje pamatėme, kad kainos tikrai didelės, tačiau viskas išsisprendė netikėtai viešint Ispanijoje. Susipažinome su plytelių gamintojais, pasiūliusiais mums itin patrauklų variantą. Todėl nusprendėm jų produkciją pristatyti ir Lietuvos rinkai.

Šiandien galime pasiūlyti itin kokybiškos ispaniškos produkcijos už patrauklią kainą. Įprastai didelę jos dalį sudaro produkcijos sandėliavimas, papildomos salono išlaidos ir atlyginimai darbuotojams. Šiandien pas mus rasite itin kokybiškų ispanų gamintojų plytelių beveik už tokią pačią kainą kaip Lietuvos gamintojų ir kelis kartus pigiau, nei kainuoja kitos ispaniškos plytelės. Žinoma, toks variantas galimas tik perkant mūsų plyteles visam būstui, o ne 1–2 kv. metrus.

Dažniausiai užsakovui pasirinkus plytelių kolekciją jas atgabename per dvi tris savaites, nes daugiausia jų jau yra gamintojų sandėliuose. Retais atvejais, kai plytelių dar nėra pagaminta, jos atkeliauja per mėnesį.

Plytelių kaina, be abejo, priklauso ir nuo jų kokybės – supjovimo tikslumo, plytelės konfigūracijos: ar ji lygi, kiek padarytą deformacijų pjaunat, kaip sueina kraštai ir pan. Kartais jos būna nesimetriškai supjautos, netiksliai atliktas kalibravimas, tačiau mes su tokiomis problemomis nesusiduriame.


Ačiū už pokalbį.

 

Tomas Lapinskas, žurnalas „Super Namai“

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt