Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Plastikiniai langai. Kaip teisingai pasirinkti?
2011-07-28 Šaltinis: Rem.lt

Plastikiniai langai. Kaip teisingai pasirinkti? Šiandien plastikiniai langai jau nebe prabanga, daugeliui jie jau prieinami. Privalumai akivaizdūs: gražu, patogu, saugo nuo gatvės triukšmo, nuo saulės kaitros vasarą ir nuo šalčio žiemą. Taip pat nereikia kiekvieną rudenį kamšyti plyšių. Žinoma, pagrindinis kriterijus pirkėjui: kokybė ir patikimumas bei ilgaamžiškumas.


Plastikiniai langai. Kaip teisingai pasirinkti? title=

Bet šiuo metu atsiranda nemažai firmų, siūlančių puikią prekę. Kuo vadovautis renkantis pirkėjui? Pasistengsime paaiškinti. Pirmiausia reikia išmatuoti langų angas, ir iš vidaus, ir iš išorės.
Išorės išmatavimai neturėtų būti didesni už lango rėmų išmatavimus, priešingu atveju rėmas paprasčiausiai iškristų. Na, o jei jūs jau užsakovas, į kokias detales reikia atkreipti dėmesį?

 

Pirmas punktas: profilis. Svarbu, kad profilio pagrindas būtų iš cinkuoto plieno, nes tai apsaugo nuo rūdžių susidarymo ertmėse, skirtose drgėmės nutekėjimui. Tokią garantiją, kaip pažymi specialistai, turi vokiečių gamintojų produkcija (Proplex, KVE, Trocal, Rehau, Veka).

Antras punktas: oro kamerų kiekis. Oro kamerų kiekis profilyje būna skirtingas, bet principas ,,kuo daugiau, tuo geriau“ čia netinka. Geriausiu variantu laikomas trijų kamerų profilis, bet trys kameros turi būti profilyje, o ne stiklopakete! Stikopaketą geriausia rinktis dviejų kamerų. Bendrai, patogiausias gyvenamajam namui variantas: trijų kamerų profilio sistema su dviejų kamerų stiklopaketu. Bet jei jūsų langai didesni už vidutinius, tenka rinktis paprastesnes konstrukcijas. Dviejų kamerų stiklopaketas geriau tinka virtuvei, kur daugiau drėgmės, mažiau kaupsis kondensatas.

 

Trečias punktas: furnitūra (tvirtinimo detalės). Iš pradžių išsiaiškinkim, kad yra furnitūra?

 

Tai – visi mechanizmai, reikalingi tam, kad gerai funkcionuotų langų sistemos. Tai rankenėlės, skląsčiai ir kiti įtaisai.Būtina prisiminti, kad, jei perkate didesnį už standartinį langą arba įsigijote stiklopaketą su trimis arba daugiau stiklų, būtina nusipirkti ir papildomų kilpų arba pasirinkti plienines, tvirtesnes kilpas.Perkant langus pageidautina aptarti klausimą apie furnitūros tvirtinimo detalių reguliavimą, prispaudimo sandarumą.


Ketviras punktas: stiklopaketas. Jau ne kartą minėjome stiklopaketą, tad šiai lango detalei reikia skirti daugiau dėmesio. Taip, stiklopaketas – tai kompleksas iš dviejų ir daugiau hermetiškai sujungtų stiklų, tarp jų išdėstytos kameros, kurios užpildomos oru, inertinėmis dujomis arba juose sudarytas vakuumas. Variantus renkasi klientas, bet, tenka pažymėti, kad inertinės dujos užtikrina didesnę šilumos izoliaciją ir patikimą apsaugą nuo gatvės triukšmo. Vienok bet kuris iš aukščiau išvardintų tarpų saugo šilumą bute ir, be to, dovanoja šeimininkėms galimybę nesikankinti valant nešvarumus tarp langų. Dabar apie stiklus. Jų būna skrtingų, ir tai taip pat reikia turėti omenyje renkantis patikimus plastikinius langus. Nuo saulės šviesos patikimai saugos stiklai su veidrodine danga arba spalvoti. Jei jums reikalingi ugniai atsparūs, tinka stiklas su metaliniu tinkleliu, kuris saugos trapią medžiagą gaisro atveju. Tiems, kas ieško langų, galinčių apsaugoti netgi nuo kulkos, reikėtų rinktis tripleksą – tai laminuotas specialia plėvele daugiasluoksnis stiklas, su padidinta garso izoliacija.

 

Bet dauguma pirkėjų renkasi plastikinius langus dėl termoizoliacijos, todėl – keli žodžiai apie šias savybes. Kad kambaryje vasarą būtų vėsu, o žiemą – šilta, geriausiai tiks stiklai su specialia danga, nepraleidžiančia infraraudonųjų spindulių. Dangos būna kietos ir minkštos, kietosios nesugeria drėgmės, todėl jas renkasi dažniau. O jei jums reikia papildomos termoizolicijos, geriau – daugiakameriniai stiklopaketai.Penktas punktas: montavimas. Prieš pereinanat prie montavimo temos, reikia atkreipti dėmesi dar į šiuos momentus. Geriau nepirkti aklinų langų, nes bus labai sunku vėdinti patalpas, taip pat ir plauti langus. Bet jei jums reikalingi būtent tokie, geriau rinkitės alternatyvą: langai su vienu atidaromu rėmu, su posūkio – atmetimo mechanizmu. Prieš kviečiant darbininkus, reikia apdengti baldus ir išnešti viska, kas nereikalinga, nes dulkių bus nemažai.

 

Bet! Net patikėjus darbą profesionalams, jums reikia kontroliuoti procesą. Pirmiausia išmontuojamas senas lango rėmas, tam, kad naujas rėmas būtų korektiškai įstatytas, būtinai naudojamas vertikalus svarstis. Patikrinkite, kad angos drėgmės nutekėjimui būtų aukščiau už lango išpjovos kraštus, o visi plyšiai tarp sienos ir lango būtų užpurkšti specialiomis putomis, kitaip bute bus skersvėjis. Palangės statomos paskiausiai. Norint išvengti nesusipratimų, pvz., darbininkai gali tikinti, kad dar nenupirkta (toliau sąrašas), o firma – įrodinėti savo pozicijas, reikia montavimo darbams kviesti specialistus iš tos pačios firmos, iš kurios langus pirkote. Kas dėl firmos, daugelio patirtis pataria: riktis geriausia pagal pažįstamų rekomendacijas. Juk kokia daugžadanti bebūtų reklama, didžiausia garantija – puiki kokybė darbų, kuriuos jau spėjo įvertinti kiti klientai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt