Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Pirties pramogos. Ką svarbu žinoti?
2020-10-12 Šaltinis: SodybuSkelbimai.lt

Pamažu įsigalint rudeniui, saulė vis mažiau lepina kaitriais spinduliais. Šilumos tenka ieškoti kitur. Kodėl gi savaitgalio nepraleidus jaukioje pirtelėje kaimo turizmo sodyboje? Žinodami, kaip joje tinkamai kaitintis, gausite ne tik nepakartojamą malonumą, bet ir naudą sveikatai.


Pirties pramogos. Ką svarbu žinoti? title=

Tinka ne visiems

Nors pirtis turi įvairų teigiamą poveikį fizinei ir psichinei sveikatai, tačiau tinkama ne visiems. Todėl prieš nuomojantis pirtį savaitgaliui verta pasidomėti, ar nesate tarp tų, kuriems šis malonumas gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Kaitintis pirtyje nerekomenduojama sergantiems sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis, esant kvėpavimo sistemos sutrikimams, ūmiems uždegimams, infekcijoms, nėščioms moterims bei vaikams iki 12 m. amžiaus.

Pasidomėti rūšimi

Pirtis pirčiai nelygi, todėl prieš nuomojantis sodybą su pirtimi būtina pasidomėti, kokio tipo ji įrengta. Lietuviams puikiai pažįstama – suomiška pirtis. Joje oras būna sausas, o temperatūra užkyla net iki 100℃. Tai – puikus pasirinkimas karščio mėgėjams. Tiesa, čia negalima naudoti vantų – gresia nusideginti! Norint vanotis, geriausia ieškoti sodybos nuomai, kuri turi rusišką pirtį. Čia optimali temperatūra yra 70-75℃, bet karščio pojūtis dėl drėgmės didesnis.

 

Egzotiškai skambanti, bet lietuviams jau puikiai pažįstama yra turkiška pirtis (hamamas). Ji tinkamiausia švelnios prities mėgėjams. Temperatūra čia neperkopia 55℃, o drėgmė siekia 100 %. Poveikis labai švelnus, karštį lengva pakelti. Hamame gali lankytis net tie, kuriems nerekomenduojamos kitos pirtys. Moderniausia – infraraudonųjų spindulių pirtis. Kaimo turizmo sodybose jos dar gana retos. Tokių pirčių privalumas – ypač subtilus poveikis, mat temperatūra čia svyruoja tarp 45– 50℃. Kūnas šyla tolygiai, todėl pojūtis labai malonus.

 

Pušyno krantas - Bathhouse

Mažiau yra daugiau

Išsinuomojus pirties namelį ar sodybą su pirtimi norisi iš jos gauti kuo daugiau malonumo ir naudos. Tik nereikia persistengti – kaitinantis pirtyje rekomenduojama vadovautis taisykle „mažiau yra daugiau“. Per aukšta pirties temperatūra ir per ilgas kaitinimasis joje alina organizmą, ypač, jeigu pirtyje lankotės retai. Prie karščio reikėtų pratintis pamažu, iškart nelipti ant aukščiausio pirties laiptelio. Pirmą kartą į pirtį užeiti vos kelioms minutėms. Atsivėsinti, grįžti truputį ilgesniam laikui. Taip kartoti kelis kartus. Jokiu būdu nebūti pirtyje, jeigu karštis kelia diskomfortą, atsiranda nemalonių simptomų.

Vanduo, vanduo ir dar kartą vanduo

Neatsiejamas lepinimosi pirtyje atributas – vanduo. Jis būtinas įvairiais pavidalais. Pirmiausia prieš einant į pirtį būtina nusiprausti duše. Tai svarbu ne tik dėl higienos reikalavimų, bet ir šlapia oda eiti į pirtį maloniau. Nerekomenduojama naudoti muilo, nes jis pašalina natūralų riebalinį apsauginį odos sluoksnį, todėl oda tampa jautresnė. Prausiantis duše prieš pirtį nerekomenduojama šlapinti galvos – bus lengviau ištverti karštį.

 

Pirtyje galvą geriausia pridengti specialia kepuraite ar apsukti rankšluosčiu. Apsiprausti vandeniu rekomenduojama ir po kiekvieno užėjimo į pirtį – tai suteiks malonią atgaivą, nuplaus prakaitą, o kartu ir išsiskyrusius toksinus. Nebūtina šokti į ledinį vandenį, pakaks ir drungno dušo. Galiausiai labai svarbu nepamiršti gerti pakankamai skysčių, mat pirtyje jų daug netenkama. Tinkamiausias paprasčiausias vanduo. Alkoholio ir kofeino turinčių gėrimų vengti.

 

Beržinė vanta — Medeinos krautuvėlė

Skirtingos vantos – skirtingas poveikis

Kokia gi lietuviška pirtis be vantų? Keliaujant į kaimo turizmo sodybą su pirtimi būtina jomis apsirūpinti. Populiariausios beržinės vantos. Jos labai rekomenduojamos pavargusiems, raumenų skausmų kamuojamiems žmonėms. Sakoma, kad beržinės vantos valo odą ir spartina žaizdų gijimą. Mėgstamos ir ąžuolinės vantos. Jos taip pat intensyviai valo odą, stiprina imunitetą ir netgi padeda sureguliuoti per aukštą kraujospūdį. Liepų vantos padeda peršalus, kamuojant nemigai.

 

Mėgstantieji aštresnius pojūčius gali išbandyti kadaginę vantą. Ji ne tik maloniai kvepia, puikiai išmasažuoja nugarą, bet ir mažina jos skausmus.

Kiti patarimai

Einant į pirtį nusiimti visus papuošalus – įkaitę jie gali nudeginti odą.

Į pirtį nevalia eiti alkaniems, bet dar blogiau – persivalgyti. Rekomenduojama tik lengvai užkąsti.

Po pirties nesiimti nieko aktyvaus, skirti laiko poilsiui.

Pirtyje rekomenduojama laikytis tylos. Taip šis procesas apvalys ne tik kūną, bet ir protą.

Būnant pirtyje kuo mažiau judėti.

Nevalyti išsiskiriančio prakaito rankšluosčiu – lai oda natūraliai valosi.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt