Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Pirmasis būstas: ką renkasi pirkėjai?
2016-08-02 Šaltinis: Naujienosgyvai.lt

Tai, ką darome pirmą kartą gyvenime, turi ypatingą emocinę reikšmę ir atspalvį. Ne išimtis ir pirmojo būsto pirkimas. Su nekilnojamojo turto brokeriais kalbame apie tai, kuo yra išskirtinis pirmasis perkamas būstas.


Pirmasis būstas: ką renkasi pirkėjai?
Nuotr. blogs.longwood.edu

Žmonės, kurie perka būstą Kalbėdamas apie žmones, kurie perka pirmąjį būstą, Antanas Kudarauskas, nekilnojamojo turto agentūros „Vilniaus turtas“ direktorius, išskiria kelias pirkėjų kategorijas: „Pirmiausia, tai iš kitų miestų atvykstantys žmonės ir vilniečiai.

 

Tai gana skirtingos pirkėjų grupės, nes skiriasi jų poreikiai, prioritetai ir ieškomas būstas.“ Anot A.Kudarausko, iš kitų miestų atvykę pirkėjai irgi turi skirtingų tikslų:

 

„Viena dalis – tai tėvai, perkantys butą savo vaikams, įstojusiems į aukštąsias mokyklas Vilniuje. Kita grupė – investuotojai.“ Su Kauno nekilnojamojo turto rinka dirbanti Jolita Gegužienė, „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokerė, sako pastebinti, kad tėvai vis rečiau perka būstus savo vaikams. „Dažniausiai, pirmojo būsto pirkėjai – tai 25-33 metų amžiaus žmonės, specialistai, dirbantys įvairiose srityse“, – sako J. Gegužienė.

 

Panašus yra ir Vilniuje gyvenančių ir pirmojo būsto ieškančių žmonių portretas: tai dirbantys ir aukštesnes pajamas turintys jauni žmonės.

 

Būstas, kurį perka žmonės

 

Kaune, anot J.Gegužienės, pirmojo būsto pirkėjai dažniausiai ieško naujos statybos 70-90 kv. m namo, kotedžo arba 40-60 kv. m buto Kauno rajone. „Pirmojo būsto pirkėjai dažniausiai yra jauni žmonės, kurie vairuoja automobilį, todėl atstumas jiems nėra labai svarbus, – pasakoja „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokerė.

 

– Tačiau svarbu, kad būtų asfaltuotas privažiavimas, graži, jauki vietovė. Pirmojo būsto pirkėjai dažniau renkasi naujai pastatytus namus, ir, tik negalėdami sau kol kas leisti įsigyti naujos statybos, renkasi senos statybos butus. Dažniausiai tai yra senos statybos 45-60 kv. m butai Kauno mieste.“ Pasakodamas apie tai, kokio būsto ieško pirkėjai, A.Kudarauskas atkreipia dėmesį, kad tai priklauso, nuo pirkėjų grupės.

 

„Tėvai, perkantys būstą savo studijuojantiems vaikams, stengiasi rasti butą kuo arčiau mokymo įstaigos arba kuo pigesnį butą naujos statybos name, - sako „Vilniaus turto“ direktorius. – Todėl naujakuriai iš kitų miestų dažniausiai pasirenka Perkūnkiemį, Pašilaičius, Pilaitę, nes šiuose rajonuose naujos statybos butai yra pigesni. Paprastai yra ieškomas butas, kainuojantis iki 70 tūkst. eurų.“ Perkantys būstą investicijų tikslais, atsižvelgia į būsto patrauklumą potencialiems nuomininkams.

 

Tad, kaip pastebi A.Kudarauskas: „Investuotojai, galintys skirti būsto pirkimui 100 tūkst. eurų ir daugiau, renkasi butus kuo arčiau Vilniaus centro. Turintys mažesnę sumą, pasirenka naujos statybos butus miegamuosiuose rajonuose – kad šildymo išlaidos būtų kuo mažesnės.“ Vilniuje parduodamų butų su reguliuojamu šildymu skelbimų rasite, paspaudę šią nuorodą. Aukštesnes pajamas gaunantys Vilniaus miesto gyventojai, kurie dar nėra turėję nuosavo būsto, kaip pasakoja Antanas Kudarauskas, dažniausiai renkasi aukštesnės kokybės butus arba kotedžus:

 

„Rinkdamiesi butus, tokie pirkėjai kreipia dėmesį į vietą, dažnas pasirinkimas yra butai Ozo parke, Naujamiestyje. Tarp perkančiųjų kotedžus yra populiarios dvi kryptis: Kalnėnai, Pavilnys arba Bajorai, Molėtų plentas.“ Tiek J.Gegužienė, tiek A.Kudarauskas pastebi, kad pirkėjai pradeda daugiau domėtis ir ieškoti įrengto būsto.

 

„Pirmojo būsto pirkėjams svarbi galimybė pirkti jau įrengtą arba beveik įrengtą būstą, kad galėtų pasiimti paskolą, sumokėti pradinį įnašą ir nebegalvoti, iš kur gauti lėšų namas įrengti, – sako J.Gegužienė. – Iš kitos pusės, naujakuriams aktualu kuo greičiau išsikelti iš nuomojamo buto ir, pradėjus mokėti paskolą už nuosavus namus, nebemokėti nuomos“. A.Kudarauskas įvardija panašias jau įrengto būsto populiarumo priežastis:

 

„Dauguma perka butą su paskola, kurios gali neužtekti ir butui, ir papildomam įrengimui. Todėl jau įrengtas būstas tampa prioritetu.“

 

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt