Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Penthauzo interjeras užburia: jautiesi tarsi skristum virš miesto stogų
2019-10-11 Šaltinis: Raminta Tamošiūnaitė, Diena.lt

Paskutiniame vieno sostinės senamiesčio daugiabučio aukšte esantis būstas užburia begaliniu erdvės, kurioje jautiesi laisvas, nevaržomas, pakylėtas pojūčiu. Tavo kaimynai – tik debesys, paukščiai, stogai ir nepakartojamas vaizdas už langų.


Penthauzo interjeras užburia: jautiesi tarsi skristum virš miesto stogų title=
Nuotr. L. Garbačausko

Vilniaus panorama – kaskart vis kitokia, stebinanti, kupina gyvybės, pulsuojanti energija dieną, nugrimzdusi į tylą ir susikaupimą naktį. Erdvės įspūdis išsaugotas ir buto viduje. Interjeras – vientisas, harmoningas, patalpos tarsi susilieja viena su kita.

 

Nestandartinis planas

 

Šis trijų kambarių 156 kv. m ploto būstas netradicinis daugeliu aspektų. Visų pirma tuo, kad yra renovuotame istorinės architektūros pastate, viršutiniame jo aukšte, kuris buvo pristatytas rekonstrukcijos metu. Viena jo siena yra stiklinė nuo grindų iki lubų (sudėti vitrininiai langai), už jos plyti didžiulė terasa, supanti butą iš trijų pusių. Nestandartinis ir jo išplanavimas: patalpos – netaisyklingos formos, pagrindinė erdvė, kurioje išsidėsčiusi svetainė, valgomasis ir virtuvė, – siaura, ilga.

 

Interjerą projektavusi dizainerė Vismantė Tubelytė tikina, kad toks buto planas tapo ne iššūkiu, o pranašumu. "Tai leido paryškinti ir atskirti miegamųjų, vonių ir drabužinės erdves nuo pagrindinės, bendrosios. Pagrindinė erdvė, kurios plotas viršija 80 kv. m, tapo vientisa, joje užtikrintas laisvas judėjimas tarp poilsio, maisto ruošimo ir valgymo zonų. O miegamiesiems suteiktas didesnis privatumas. Šias erdves skiria šviesaus ąžuolo sienų skydai ir matinio stiklo vitrinos", – pasakoja būsto interjero kūrėja.

 Iš lifto – į holą

 

Jau pats įėjimas į šį būstą netikėtas: pakilus liftu patenki tiesiai į nedidelį holą. Jame pasitinka minimalistinė atvira drabužių kabykla. Už holo atsiveria svarbiausia šiuose namuose bendra valgomojo erdvė, kviečianti susiburti šeimą ir svečius.

Už valgomojo esanti virtuvės zona, atskirta lengvo baro, tarsi pranyksta dėl korpusinių baldų – jie dengia sieną nuo lubų iki grindų, spintelės tamsios, uždaros, be rankenėlių, buitinė technika integruota į baldus, garų surinktuvą dengia tamsintas veidrodis. Valgomasis nuo holo erdvės, kurioje karaliauja didžiulis minkštasis baldas su kilimu, atskirtas sienele, į kurią integruotas židinys, prie jos šliejasi ir televizoriaus baldas. Siena dekoruota antracito spalvos plytelėmis, kurios susilieja su tokio paties atspalvio židinio apdaila. Susilieja ir sofa su kilimu, dizainerė specialiai parinko giminingą spalvos (žalios samanų) ir skirtingų audinių tekstūrų kompoziciją, kad šie du elementai taptų vientisu, tačiau nenuobodžiu, žaismingu junginiu.

 

Už vitrinų ir stumdamųjų durų

 

Vienas mažesnis miegamasis, kurį, esant poreikiui, galima paversti darbo kambariu, ir mažasis sanitarinis mazgas slepiasi už matinio stiklo vitrinų. Dar vienas karališko dydžio (daugiau nei 30 kv. m ploto) miegamasis atskirtas nuo bendrosios erdvės tamsaus ąžuolo stumdomosiomis durimis. Jame grindys išklotos šviesia kilimine danga, suteikiančia jaukumo, minkštumo pojūtį šiai lakoniškai erdvei, kurioje yra tik keletas baldų – dvigulė lova, staliukai abipus jos ir patogus krėslas su suoliuku.

 

Iš miegamojo ąžuolo skydais dengtoje sienoje beveik nepastebimos durys veda į talpią drabužinę, iš kurios galima patekti tiesiai į didįjį vonios kambarį. Jis ypatingas tuo, kad yra su dideliu langu iki pat grindų, pro kurį atsiveria lauke augantys medžiai. Didelis veidrodis, stiklinė dušo kabina, šviesios pilkšvai rusvos spalvos vizualiai padidina patalpą. Ji niekada nebus nuobodi, nes už lango matomas peizažas, svarbiausias dekoro elementas, keisis sulig metų laikais ir paros metu.

 

 

Baldai neakcentuojami


"Bendrojoje erdvėje ir hole grindis dengia tamsaus ąžuolo chevron, prancūziškos eglutės, rašto parketlentės. Korpusiniai baldai pagaminti iš nedažytos juodos ir dažytos sienų spalvos MDF plokštės, metalo elementų, sienų skydai šviesaus ąžuolo, stumdomos durys – antracito spalvos ąžuolo. Tokios pat spalvos ir plytelės, dekoruojančios holo zoną ir valgomąjį skiriančią sieną. Visos spalvos natūralios – antracitas, prigesintas ąžuolas, akcentai – žalios spalvos", – aiškina V.Tubelytė.

 Šio interjero stilių jo kūrėja apibūdiną kaip modernų, minimalistinį, siekta, kad jame būtų kuo mažiau detalių ir daiktų, tik patys būtiniausi, vyrautų gamtinė spalvinė gama. Visi korpusiniai baldai projektuoti specialiai šiam būstui, laikantis principo jų per daug neakcentuoti. "Svarbiausias tikslas buvo vientisumas, kokybiškos medžiagos, kurios susilieja į visumą, neužgoždamos pagrindinės šių namų puošmenos – už langų matomo dinamiško vaizdo", – komentuoja dizainerė.

 

Šviesa liejasi laisvai

 

Lubos su peraukštėjimais padeda atskirti erdves. Bendras būsto apšvietimas sklinda iš jose integruotų LED minimalistinio dizaino šviestuvėlių. Virš valgomojo stalo ir virtuvės salos pakabinti lakoniški geometrinių formų metaliniai šviestuvai skleidžia jaukią šviesą. Miegamajame skaitymui skirti šviestuvėliai pritvirtinti prie sienos. Šviesiuoju paros metu butą užlieja natūrali dienos šviesa, sklindanti pro vitrininius langus. Jos tikrai nepritrūksta net tada, kai lauke apsiniaukę ar lietinga.

 

Užuolaidos – minimalistinės. Lengvai krentančios pastelinės spalvos audinio drapiruotės pakabintos tik miegamuosiuose, kad būtų galima ilsėtis visiškoje tamsoje. Kitur jų nė neprireikia, nes į būsto vidų gali žvilgtelėti nebent pro šalį praskrendantys paukščiai. Į terasą galima patekti ir iš virtuvės, ir iš miegamojo, tiesa, teks palypėti kelis laiptelius. Tamsinto stiklo turėklai neužgožia prieš akis plytinčios beribės miesto panoramos, ypač kai guli išsitiesęs ant čia pastatytų šezlongų.

 Kas yra penthauzas?

Penthauzas – būstas, kuris visuomet yra paskutiniame arba aukščiausiame daugiabučio pastato aukšte. Tokie aukštai dažniausiai pristatomi centrinėje miesto dalyje, senamiestyje, ypač ant istorinės architektūros pastatų stogų, kai šie yra rekonstruojami ar renovuojami. Tokio būsto langai dažniausiai būna vitrininiai, t.y. stiklas – nuo grindų iki pat lubų. Neretai ir visą išorinę, fasadinę jų sieną gali pakeisti vientisa, varstomo stiklo plokštuma su didžiule terasa.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt