Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

„Paroc Tikkurila Passive House" Suomijoje
2011-10-23 Šaltinis: Paroc.lt

Suomijoje pastatyto pasyvaus sublokuoto namo „Paroc Tikkurila Passive House" stebėsena patvirtino, kad energiškai efektyvūs namai gali būti sėkmingai statomi iš surenkamų gelžbetoninių plokščių.


„Paroc Tikkurila Passive House

Pirmas pasyvus sublokuotas namas iš surenkamų gelžbetoninių plokščių Suomijoje, Tikkurila gyvenvietėje buvo pastatytas 2009 metais, o šiemet specialistai jau pristatė ir pirmuosius namo stebėsenos rezultatus. Stebėseną vykdžiusio Suomijos techninių tyrimų centro VVT ataskaitoje teigiama, kad iš surenkamų gelžbetoninių plokščių pastatytas namas visiškai tenkina pasyviems namams keliamus reikalavimus. Reikia pažymėti, kad Suomijoje Helsinkio regione pasyvių namų šildymo sąnaudos neturi būti didesnės už 20 kWh/m2 per metus, kai vidutinė vidaus temperatūra yra skaičiuojama 20°C šilumos .

„Paroc Tikkurila Passive House" yra dvibutis sublokuotas namas, kurio bendras plotas – 466 kvadratiniai metrai. Jis susideda iš dviejų korpusų: korpuso A ir korpuso B, kurių kiekvieno bendras naudingas plotas yra po 233 m2. Name įrengtas rezervinis grindų šildymas ir moderni vėdinimo sistema. Vėdinimas yra užtikrinamas naudojant pasyviems namams specialiai sukurtus rekuperatorius.

VVT tyrimų centro duomenimis, nuo 2010 m. balandžio 1 d. iki šių metų gegužės 31 d. „Paroc Passive House" A korpuso gyventojai suvartojo 16400 kWh, o B korpuso gyventojai – 12550 kWh energijos. Beveik puse visos šios energijos buvo sunaudota būstų šildymui (47,5 proc. visos sunaudotos energijos A korpuse ir 43,3 proc. B korpuse). Antras po šildymo didžiausias energijos eikvotojas buvo karštas vanduo. Karšto vandens ruošimui A korpuso gyventojai sunaudojo 14,6 proc. visos bendrai sunaudotos energijos, o B korpuso gyventojai dar daugiau – 17,1 proc.

Korpuse A šildymo sąnaudos vienam kvadratiniam metrui sudarė 33,4 kWh, o korpuse B – 23,2 kWh. Visų metų stebėsena parodė, jog tiek šaltuoju metų periodu, tiek ir karštomis vasaros dienomis buvo palaikoma apie 22°C temperatūra.

Reikia pastebėti, kad pasyvaus namo rezultatai labai priklauso nuo gyventojų įpročių, gyvenimo būdo ir poreikio taupyti šilumą. Tai labai aiškiai matome iš „Paroc Tikkurila Passive House" dviejų skirtingų šeimininkų sunaudojamo energijos kiekio būsto šildymui.

Patalpų mikroklimatas buvo puikus, gyventojai labai džiaugėsi pastovia temperatūra, bei šviežiu oru.

„Paroc Tikkurila Passive House" būstai buvo pastatyti per trumpą laikotarpį iš surenkamų gelžbetoninių plokščių, kurios jau gamykloje buvo apšiltintos, o statybos aikštelėje teliko jas tik sumontuoti. Tokių plokščių panaudojimas užtikrino kokybiškai įrengtą šiltinimo sluoksnį, puikią garso izoliaciją, ir namo sandarumą.

Pasyvaus iš surenkamų gelžbetoninių plokščių namo statyba leidžia pagreitinti statybos procesą ir sumažinti statybos kaštus. „Paroc Tikkurila Passive House" statybos kaina buvo vos 3,6 proc. brangesnė už paprasto, tradicinio namo statybą. Statybą brangino itin sandarūs ir efektyvūs langai bei durys, išsamesnis namo projektavimas. Tačiau sąmatą mažino tai, kad šiame name nereikėjo įrenginėti šildymo sistemos. Specialistai pažymi, kad statant tokį namą iš gelžbetonio plokščių labai svarbu yra kruopščiai ir patikimai užsandarinti plokščių jungtis.

Akmens vata apšiltintos surenkamos gelžbetoninės plokštės pasižymi itin geromis šiluminėmis savybėmis ir yra puikus sprendimas statant ne tik individualius, bet ir energiškai efektyvius daugiabučius namus.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt