Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Pajūrio būsto rinka per pandemiją netgi suaktyvėjo
2020-08-30 Šaltinis: InReal

Per pandemiją ir karantiną Baltijos pajūrio būsto rinka aktyvumu pralenkė šalies didmiesčius, tačiau nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai nesitiki, kad dėl to smarkiai išaugs investicijos šiame regione.


Pajūrio būsto rinka per pandemiją netgi suaktyvėjo
Nuotr. priejuros.lt

Anot NT paslaugų bendrovės „Inreal“ investicijų ir analizės vadovo Tomo Sovijaus Kvainicko, per karantiną Vilniaus būsto rinka grįžo į prieš dešimtmetį buvusią situaciją, o Palangos ir Neringos aktyvumas buvo net geresnis nei anksčiau.

 

„Antrąjį ketvirtį, kai buvo karantinas, miestuose buvo matomas akivaizdus kritimas. Vilniuje tokie rezultatai buvo matyti senokai, gal kokiais 2008-2009 metais.

 

Tuo tarpu Palangoje, Neringoje skaičiai buvo geresni lyginant su bet kuriuo anksčiau buvusiu laikotarpiu. Aišku, nebuvo taip, kad Vilniuje nenupirko 500 butų, o 500 butų nupirko pajūryje, tačiau lyginant pajūrį atskirai nuo kitų miestų, ten aktyvumas buvo iš tikrųjų didesnis“, – BNS teigė jis.

Analitiko teigimu, pajūrio rinkos aktyvumą augino būtent karantinas, nes žmonės, turintys finansinių galimybių įsigyti, nusprendė, kad gali pailsėti Lietuvoje. Neringoje, be to, buvo pasiūlyta naujų objektų. NT bendrovės „Ober-Haus“ Klaipėdos regiono vadovas Aurimas Petrikas BNS pasakojo, jog šiais metais didesnis aktyvumas buvo jaučiamas ir pajūrio būsto nuomos rinkoje.

 

„Jei birželį didesnį srautą jautėme savaitgaliais, tai liepą ir rugpjūtį kalendorius įtakos nebedarė: tiek darbo dienoms, tiek savaitgaliams viskas buvo išnuomota. Tad nuomotojai tikrai nesiskundžia vasaros pajamomis. Ypač didelę įtaką turėjo pandemijos apribojimai išvykti į užsienio kurortus, todėl pajūris tapo tikslinė poilsiautojų vieta“ - BNS sakė jis.

 

Nepaisant didesnės paklausos, nuomos kainos pajūryje išliko stabilios, sakė A. Petrikas. Pavyzdžiui, standartiniai dviejų kambarių apartamentai ne sezono metu Palangoje ir Šventojoje kainavo apie 30-35 eurus už naktį, po karantino ir prasidėjus vasarai jų kaina išaugo beveik dvigubai iki 50–60 eurų. „Pasitikdami įvairiausią poilsiautojų kontingentą, mažesni viešbutukai bei svečių namai nuo praėjusių metų kainų nekėlė, tačiau jų ir nenuleido. Kainų intervalai liko tame pačiame lygyje, todėl galima traktuoti, kad karantinas įtakos nepadarė“, - sakė jis.

Didesnių investicijų neprognozuoja

 

Nei „Inreal“, nei „Ober-Haus“ ekspertai neprognozuoja, kad pajūrio kurortuose dėl šįmetinio aktyvumo didėtų plėtros investicijos. „Palangos regione tikėtis labai didelės naujos pasiūlos neverta: ten pakankamai didelis neparduotų butų sandėlis, kad pirkėjai turėtų iš ko rinktis ir būtų neužpildytų nišų, kur reikėtų pasiūlyti naujų projektų. Neringoje kiek kitokia situacija - dėl įvairių apribojimų nelabai galima pasiūlyti daug projektų.

 

Ribota plėtra ir pardavimai tuo pačiu yra susiję su tuo, kas yra tuo metu siūloma rinkoje“, - teigė jis. A. Petriko teigimu, nors nauji projektai Palangoje ir Šventojoje planuojami, tačiau didesnių investicijų nei iki šiol nesitikima. „Vienas-kitas naujas objektas ir kvartalas tikrai atsiras Palangoje ir Šventojoje, tačiau tai nėra masinis reiškinys, kad galėtume drąsiai kalbėti apie intensyvius rinkos pokyčius.

 

Net ir į rinką atėję nauji žaidėjai bendrų tendencijų neiškreips, nes jų būsto pasiūla bus orientuota į didesnes pajamas gaunančius klientus, o tai automatiškai reiškia, kad turtas bus įsigyjamas ne trumpalaikei nuomai, o asmeniniam šeimos poilsiui prie jūros“, - teigė jis.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt