Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Pagrindinės klaidos, kurias daro individualių namų statytojai
2019-11-28 Šaltinis: Rasytojas.lt

Namo statyba - kruopštumo, reikiamų žinių ir patirties reikalaujantis procesas. Ištaisyti padarytas klaidas dažnai būna sudėtinga ir ganėtinai nuostolinga. Tad jeigu šiuo metu planuojate statyti namą ir niekaip neapsisprendžiate, kokius darbus daryti patiems, o kokius patikėti profesionalams, pasidomėkite kokias klaidas dažniausiai daro individualių namų statytojai. 


Pagrindinės klaidos, kurias daro individualių namų statytojai title=
Nuotr. StroudnewsandJournal

Įmonės specialistai, kurių pagrindinė specializacija – statybos paslaugos, pastebi, jog individualių namų statytojai dažnai nė nežino padarę ar vis dar darantys kokias nors klaidas.

 

Tokiu būdu sukuriama ideali terpė atsirasti vis naujoms klaidoms, kurios galutinį rezultatą išties pateiks ne tokį, kokio tikimasi namo statybos pradžioje. Kad nereiktų kiekvieną kartą vis lipti ant to pačio grėblio pateiksime keletą esminių klaidų, kurios daromos dažniausiai.

Biudžeto paskaičiavimas


Biudžetą namo statybai verta paskaičiuoti dar prieš pradedant pirmuosius darbus. Tai ypač aktualu, jeigu ketinate imti paskolą. Dažnas individualių namų statytojas į banką kreipiasi tik tuomet, kai baigiasi asmeninės lėšos.

 

Tuo tarpu, paaiškėja, jog bankas negali suteikti reikiamos paskolos. Tuomet tenka stabdyti jau prasidėjusį statybų procesą. Be to, visuomet reikia turėti numatytą sumą papildomoms ir netikėtoms išlaidoms. Namo statyba ne tik sudėtingas, bet dažnai ir netikėtus vingius turintis procesas. Juk nenorite, kad dėl netikėtai atsiradusių išlaidų tektų sustabdyti jau įsibėgėjusius darbus?

 Profesionalų pagalbos ignoravimas

Išmanyti visų namo statybos niuansų be specialaus išsilavinimo ir patirties – tiesiog neįmanoma. Todėl profesionali pagalba, ypač pačioje statybų proceso pradžioje, išties nepakenktų. Profesionalių architektų ir statybų paslaugas teikiančių įmonių konsultacijos gali padėti netgi sutaupyti ateityje. Dar prieš sklypo paieškas rekomenduojama kreiptis į profesionalius konsultantus, kurie jus nukreips reikiama linkme. Juk ne be reikalo sakoma: gera pradžia – pusė darbo.

Projekto koregavimas darbams jau prasidėjus


Atminkite,jog net ir menkiausia namo projekto korekcija gali sudaryti nemažai trukdžių sklandžiai atlikti tolimesnius darbus, nes, pakeitus vieną detalę, gali prireikti attinkamai keisti visas sekančias. Tad stenkitės nenukrypti nuo architektūrinio projekto ir išvengsite statybos darbų sąmyšio.

Brangus namas pigiame sklype

Jeigu sumanėte statyti prabangų namą pigiame sklype, rizikuojate, jog įdėtos lėšos niekuomet neatsipirks. Prabėgus kažkuriam laikui, gal būt, panorėsite kito namo. Tuomet vietovėje, kurioje sklypai yra pigūs ir nepaklausūs, Jums namo nepavyks parduoti netgi už jo savikainą.

Taupymas ne ten, kur reikia

Specialistai teigia, jog dažnai namų statyboje žmonės taupo ne ten, kur reikia. Medžiagas, kurias gal būt keisite po kelerių metų galite nupirkti ir pigiau. Tuo tarpu, namo projektavimas ir medžiagos ilgalaikių namų dalių statybai, šilumos užtikrinimą ir taupymą garantuojančios detalės – išties ne tos sritys, kur derėtų taupyti.

Rėmimasis ne profesionalų patirtimi

Dažnas individualių namų statytojas vengia profesionalų konsultacijos, bet noriai naudojasi kaimynų ar draugų patirtimi. Atminkite, jog tai, kad Jūsų pažįstamiems pavyko išvengti klaidų ar jos šiuo metu tiesiog nematomos, nereiškia, kad ir Jums pasiseks. Gali taip nutikti, jog teks ne tik grįžti į pradinį tašką, bet ir patirti daug nuostolių taisant padarytą broką.

Už darbus sumokate iš anksto


Galiausiai, auksinė taisyklė – niekuomet nemokėkite atlygio už dar nepadarytą darbą. Net ir profesionaliems specialistams nepavyksta išvengti klaidų. Kaip rodo praktika, tokiais atvejais atgauti jau sumokėtus pinigus gali būti labai sunku. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt