Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Oro drėkintuvai šildymo sezonui
2010-12-03 Šaltinis: balsas.lt

Oro drėkintuvai šildymo sezonui. "Rytoj jus džiugins geras oras..." Jeigu domitės meteorologų prognozės, ši frazė jums reikš ne ką kita, kaip tik saulėtą dangų, didelę temperatūrą ir jokių bauginančių kataklizmų artimiausiu metu. Tačiau kai kuriems ši frazė yra reikšmingesnė už besišypsančią saulutę už lango – tiems, kuriems svarbu, kuo jie kvėpuoja ir būdami patalpose, ne tik gryname ore.


Oro drėkintuvai šildymo sezonui title=
Nuotr. mama.lt

Sausros sindromas
Šildymo sezonas atneša ne tik papildomų mokesčių už komunalines paslaugas. Kad ir kaip būtų paradoksalu, jaukūs mūsų namai nebūtų tokie, jeigu sėdėtume šaltyje susisupę į devynis pledus ir mirksėtume vienas kitam apšarmojusiomis blakstienomis. Taigi šiluma kaulų nelaužo. Šiluma daro ką kita. Ji sausina orą.

Juk pastebėjote, kad šaltuoju metų laiku staiga išnyra daugybė problemų, susijusių su odos drėgmės palaikymu ar komfortišku kvėpavimu. Vieni griebiasi drėkinamųjų kremų, kiti šlemščia vitaminus manydami, kad skeldėjančios lūpos yra cinko ar vitamino B trūkumo ženklas, treti ima tarsi ledinukus krimsti pastiles nuo sauso kosulio, neva gydydamiesi eilinį virusą. Tačiau visi šie kamuojantys reiškiniai dažnai būna per sauso oro patalpose problema.


Drėgmės piliulė
Šią problemą išspręsti gali paprasčiausias oro drėkintuvas. Dailaus dizaino aparatėlis gali išgelbėti nuo visų šių kamuojančių bėdų. Tyliai sau purkšdamas vandens garus į aplinką jis padėtų užmiršti sausą naktinį kosulį, išsausėjusią veido odą ar skeldėjančias lūpas. Juolab kad dabar oro drėkintuvų pasirinkimas išties nemažas. Svarbu – tinkamai išsirinkti. Ir čia jau neapsieisime be specialistų patarimų.

 

Platus pasirinkimas
Anot UAB "VP sprendimai" vadovo Deivido Kaspero, oro drėkintuvai būna kelių tipų: išskiriantys tik karštus garus, vadinamieji šaltų garų drėkintuvai, ultragarsiniai ir drėkintuvai su specialiu oro valytuvu. Paprasčiausias yra karštų garų oro drėkintuvas, veikiantis panašiai kaip virdulys: kai kaitinamas vanduo užverda, į orą išpučiami garai. Į specialias įrenginio talpyklas galima įpilti įvairių kvapų, inhaliacinių priemonių. Tokio drėkintuvo trūkumai labai akivaizdūs vasarą – karšti garai stipriai šildo kambarį, kai ir taip būna karšta, o blogiausia – eikvoja daug elektros energijos. Privalumai – gerai drėkina orą, tyliai veikia ir yra pigūs.

Kita drėkintuvų grupė – ventiliatoriai su kempine. Kempinės tipo filtras prisisunkia vandens, o ventiliatorius išpučia į orą vandens lašelius – garus. Tokio drėkintuvo trūkumai – garsiai veikia, elektros energijos išeikvoja vidutiniškai. Privalumai – išgarina labai daug vandens, neturi įtakos patalpų temperatūrai, ventiliatorius gerai išsklaido garus.

 

Ultragarsiniai oro drėkintuvai garina vandenį ultragarso principu. Trūkumai – pats aparatas kainuoja brangiau, tačiau ultragarsinis drėkintuvas eikvoja mažai elektros energijos, tyliai veikia ir neturi įtakos kambario temperatūrai. Drėgmė pasiskirsto vidutiniškai.

Diskiniai, kurie dar ir valo orą, drėkintuvai veikia disko sukimosi principu. Per vandenį sukasi diskai, sudarydami purslų ir išmesdami juos kaip garus. Tokių drėkintuvų trūkumai – kiek didesnė kaina. Privalumai – tyliai veikia, gerai drėkina, oro nešvarumai renkasi vandenyje, nėra keičiamų filtrų oro valytuvui. Beje, kadangi prietaisas vienu metu ir valo, ir drėkina orą, esant pakankamam drėgnumui praktiškai negali tik valyti oro.

Kai reikia sausros
Dauguma mano, kad vienintelė problema, kuri galėtų iškilti kalbant apie orą patalpose – per sausas oras. Kai kuriems labai praverstų ir drėgmės rinktuvai, skirti surinkti drėgmę patalpose, jeigu jos yra akivaizdžiai per daug. Tarkime, užliejo rūsį ar garažą... Nors patalpų grindys būna išsausintos idealiai, vis tiek į sienas ir grindis lieka įsigėrusi drėgmė. O sudrėkus statybinėms medžiagoms, turinčioms gipso, prarandamas jų tvirtumas. Esant tokioms sąlygoms netruks gali atsirasti pelėsis ir grybelis. Tai labai nepageidautinas reiškinys alergiškiems ir sergantiems kvėpavimo takų ligomis žmonėms. O ir sveikam žmogui nepatartina užsibūti tokiose patalpose. Be to, kad tokia aplinka ne tik kenkia sveikatai, bet ir atrodo neestetiškai. „Tokiu atveju ypač praverstų oro sausintuvai, kurie surenka drėgmės perteklių. Tokio aparato veikimo principas toks: į prietaisą patekęs oras šaldomas, jame esanti drėgmė kondensuojasi prietaiso viduje ant sienelių ir nubėga į tam skirtą talpą. Iš prietaiso išmetamas oras jau yra kur kas sausesnis. Vieni prietaisai išmeta orą atšaldytą, kiti –jį pašildo“, – patirtimi dalijosi specialistas.

Švaros gurkšnis

Per didelė sausra ar drėgmė – tai dar ne visos problemos, su kuriomis susiduriame patirdami įvairių negalavimų. Žiedadulkės, dulkės, gyvūnų plaukai - tai tik keletas galimų priežasčių, alergijos, astmos ir kvėpavimo takų problemų. Oro valytuvai - jonizatoriai valo orą ir padeda išvengti šių bėdų. Brangesni ir kokybiškesni oro valytuvai pašalina daugiau ore esančių dalelių, tokių kaip alergenai, bakterijos, virusai ir tabako dūmai, kurie gali pakenkti sveikatai.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt