Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news

 

Nuosavas baseinas kieme – nuo ko pradėti?
2017-02-15
Nuosavas baseinas kieme – nuo ko pradėti?

Kaip pasirinkti SPA baseiną, į ką atkreipti dėmesį ir ką žinoti, pasakoja bendrovės „Akvatechnika“ direktorius Vidmantas Bacys.

Kada verta rinktis SPA baseiną ir kaip pasirinkti?

Mano manymu, mūsų klimato zonai tinkamiausi yra SPA baseinai. Šio tipo baseinus renkasi ir kitos panašaus kaip mūsų Šiaurės Europos šalys. Įsirengus standartinį plaukimo baseiną, juo pas mus bus galima naudotis palyginti trumpą sezoną (šiltuoju metų laiku maždaug tris mėnesius per metus).

 

Norint naudoti ilgiau, jam reikia skirti palyginti didelių finansinių išteklių dėl energinių sąnaudų, o SPA baseinas tinkamas bet kokiam metų laikui. Šiuolaikinio tikrai gero ir kokybiško SPA baseino išlaikymas, net ir žiemą, atsieina palyginti nedaug – iki 30 eurų per mėnesį. Kalbant apie pasirinkimą, 90 proc. šio tipo baseinų gaminama iš akrilo, nes tai estetiška ir patvari medžiaga, iš kurios lengva išgauti įvairias formas.

 

 

Kaip žinia, tokio tipo baseinuose būna iš anksto suformuotos sėdimosios vietos, o akrilas leidžia jas suformuoti pačias įvairiausias: sėdimąsias ar gulimąsias, tačiau, svarbiausia, idealiai prisitaikančias prie Jūsų kūno linijų. Ekonominės klasės masažiniai SPA baseinai gaminami iš pigesnės medžiagos – plastiko. Dar rečiau galima rasti baseinų iš nerūdijančiojo plieno, nes jie daugiau skirti individualiems sprendimams. Tai šalta medžiaga, neatrodo jaukiai, iš jos neįmanoma išgauti sudėtingų formų.


Šie baseinai turbūt ne veltui vadinami SPA. Kaip veikia šių baseinų įranga ir ko galima tikėtis įsirengus tokį baseiną?


Visi SPA baseinai turi vandens sroves, tačiau ne visos jos sukuria masažo pojūtį. Ir tik itin aukštos kokybės baseinuose Jūs galite patirti viso kūno masažą, atliekamą lyg tikrų profesionalų. Tiesa, tai lemia tikrai ne purkštukų skaičius, o jų kokybė, teisingas išdėstymas ir technologiniai sprendimai.

 

Būtent dėl to kokybiškas masažinis baseinas atlieka masažo funkciją. Purkštukų įvairovė rinkoje išties didelė, bet tik aukštos kokybės baseinuose jie nėra išmėtomi bet kaip. Ilgus metus dirbdami ir žmogaus kūną tikrai gerai išmanantys specialistai purkštukus išdėlioja būtent taip, kad jie veiktų efektyviausiai, atsižvelgiant į žmogaus kūno fiziologinius ypatumus.

 

 

Pavyzdžiui, riešai yra jautresnė kūno vieta, tad profesionalūs gamintojai srovę leis gerokai silpniau nei kitur, švelniai. Yra gamintojų, kurie turi aukštyn ir žemyn judančius purkštukus. Sėdint tokiame baseine jaučiamas visos nugaros profesionalus masažas – tai tikrai nepakartojamas jausmas. Tad svarbu ne tik didelė purkštukų įvairovė, bet ir jų funkcionalumas. Beje, žmogus šiuolaikiškame kokybiškame baseine juos gali reguliuoti: jei srovė per stipri, juos galima mechaniškai prisukti arba visai išjungti.

 Ar yra kokių nors specifinių reikalavimų tokiems baseinams įrengti?

Kai kurie žmonės vis dar mano, kad SPA masažiniai baseinai skirti vidaus patalpoms. Tai netiesa. Kaip tik kur kas maloniau SPA baseino masažu mėgautis gryname ore.

 

SPA baseinas rūsyje, priepirtyje ar kur nors viduje irgi suteiks malonumo, tačiau įrengtas lauke SPA baseinas atsiskleis ypatingai. O jie tikrai gali būti statomi ir įrengiami lauke, nes aukštos kokybės baseinai puikiai pritaikyti įvairioms lauko sąlygoms: jiems nebaisi nei vasaros saulė, nei žiemos šalčiai. Tokį baseiną įrengti lauke yra labai paprasta.

 

Ko reikėtų? Reikėtų tiesiog lygaus pagrindo ir elektros. Vandens tiekimo sistemos įrengti šalia visai nebūtina, nes vanduo masažiniame baseine (kaip ir plaukimo) keičiamas palyginti retai, tad užpildyti baseiną tris keturis kartus per metus tikrai nesudarys rūpesčių paėmus paprastą laistymo žarną ir pilant ja švarų vandenį.

 

 

Saulė Narmontaitė


Žurnalas "SUPERNAMAI"

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt