Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Nuosava elektra kainuos brangiau
2012-12-06 Šaltinis: ELTA

Energetikos ministerija Vyriausybei siūlo patvirtinti Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) elektros energetikos sektoriuje teikimo tvarkos aprašą, pagal kurį 50 proc. elektros turėtų pagaminti Lietuvoje esančios įmonės. Pasak ministerijos, tai padėtų užtikrinti elektros tiekimo stabilumą ir energetinį saugumą.


Nuosava elektra kainuos brangiau

Tuo tarpu laikinai einantis pareigas susisiekimo ministras, Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis sako, kad dėl to kiltų elektros kaina, ir siūlo geriau daugiau elektros importuoti iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių.

"Kitų šalių patirtis ir praktika rodo, kad bent 70-80 proc. elektros pačios šalys pasigamina. Pasigamina ir tada visos ekstremalios situacijos neturi įtakos sistemos patikimumui. 50 proc., pagal mūsų ekonominį pajėgumą, yra protinga riba, kuri galėtų būti gaminama Lietuvos Respublikoje" , - trečiadienį žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo sakė energetikos viceministras Kęstutis Žilėnas.

Tuo tarpu E. Masiulis teigė, kad Liberalų sąjūdis pasisako prieš 50 proc. ribą: pasak jo, dėl to elektros kaina kiltų.

"Akivaizdu, kad šiandieną Lietuvos elektros generavimo šaltiniai gamina brangesnę elektrą negu būtų galima pirkti rinkoje. Tai reikštų, kad turėtų kur kas daugiau kilti VIAP ir tuo pačiu elektros įkainiai gyventojams", - sakė Liberalų sąjūdžio lyderis.

Energetikos ministerijos nuostatą neįtraukti į VIAP galimybės dalį "saugumui ir stabilumui" reikalingos elektros tiekti iš kitų ES valstybių jis pavadino "nesuprantama".

"Mes turime veikiančias jungtis su Latvija, Estija, o per jas - ir su Suomija. Todėl jeigu mes kalbame apie energetinį saugumą, apie elektros tiekimo stabilumą ir apie tai, kad galbūt nedraugiškos šalys gali vykdyti įvairias provokacijas ir sutriktų elektros tiekimas, tai kalbant apie ES vidaus rinką, manau, kad lygiai taip pat būtų galima užsitikrinti saugų ir stabilų reikiamos elektros importą pigesnėmis kainomis, negu mes pagaminame Lietuvoje", - tvirtino E. Masiulis.

Pasak E. Masiulio, jei Lietuvoje veiktų atominė elektrinė, apskritai būtų galima visą elektros poreikį padengti lietuviška elektra, bet jos nesant, Lietuvos gamintojai neturi galimybių gaminti elektrą mažesnėmis kainomis negu kitos ES šalys.

"Mes tikrai manome, kad reikia valstybei rūpintis elektros saugumu ir tiekimo stabilumu, bet reikia išnaudoti visas galimybes ir tai neturi būti daroma eilinių vartotojų sąskaita beatodairiškai didinant elektros kainas" , - teigė l. e. p. susisiekimo ministras.

Sprendimas dėl šios VIAP nuostatos turėtų būti priimtas kitą pirmadienį.

Vyriausybė trečiadienį taip pat numatė galimybę nuo 2014 m. dalį kvotinės elektros energijos konkurso būdu leisti pagaminti efektyviausiems sistemos gamintojams.

"Pavyzdžiui, termofikacinėms elektrinėms kitiems metams skirta kvota yra 0,8 Twh elektros energijos gaminti. (...) Tai esant palankioms sąlygoms pusei tos kvotos bus paskelbtas konkursas ir tie gamintojai, kurie gamina efektyviausiai, mažiausia kaina, galės pretenduoti pagaminti tą kiekį", - aiškino K. Žilėnas.

Pasak jo, tokia tvarka neabejotinai leistų nuo 2014 m. mažėti šilumos kainoms.

Tokį sprendimą teigiamai įvertino ir E. Masiulis.

"Tai yra gal ir nedidelis, bet visgi žingsnelis į priekį, siekiant ne dirbtinai administraciniu būdu išskirstyti kvotas. Iš tikrųjų dėl konkurencijos galima tikėtis šiek tiek mažesnių kainų", - sakė Liberalų sąjūdžio lyderis.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt