Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Noras turėti naują stogą baigėsi nemaloniu siurprizu
2016-12-09 Šaltinis: Inga Daukintytė, „Sekundė

Noras turėti naują stogą vieno Dembavos daugiabučio gyventojams baigėsi nemaloniu siurprizu. „Aukštaitijos būstą“ stogo remonto darbams pasisamdę žmonės liko it musę kandę – vos palijus butus užtvindė vanduo.


Noras turėti naują stogą baigėsi nemaloniu siurprizu
Nuotr. sekunde.lt

Veteranų gatvėje esančiame keturių aukštų name gyvenanti Vijolė Turulienė teigia, kad pirmadienio vakarą grįžusi iš darbo turėjo ne ilsėtis, o ieškoti būdų, kaip išgelbėti savo daiktus. „Atėjusi iš darbo išvydau, kad visos grindys šlapios, o vanduo vis skverbėsi pro lubas.

 

Pirmiausia paskambinau namo buhalterei ir paprašiau, kad duotų telefono numerį kaimyno, kuris gyvena virš manęs, nes jo dažniausiai nebūna namuose. Atvažiavus šeimininkui paaiškėjo, kad trečio aukšto bute yra ventiliacijos vamzdis ir lyjant visas vanduo teka būtent čia. O tada per grindis buvo užlietas ir mano butas“, – tą vakarą prisiminė moteris.

Pasak V. Turulienės, būtent antras ir trečias namo aukštai nukentėjo labiausiai. Arčiausiai remontuojamo stogo esantys butai liko beveik nepažeisti. „Ketvirtą aukštą pradėjo semti vėliau, patį paskutinį.

 

Namo ventiliacijos kaminėliai išvedžioti skirtingai. Šį kartą nutiko taip, kad lietus pateko į tą, kuris vedė į trečią aukštą, ir čia vanduo pradėjo tekėti tarsi upeliu. Nustojus lyti tvanas tarsi baigėsi, tačiau po pusantros valandos situacija vėl pasikartojo“, – „Sekundei“ pasakojo moteris.

 

Nors teko išgyventi nemažai streso, dembavietė džiaugėsi, kad viskas baigėsi palyginti laimingai. Vanduo tekėjo per elektros laidus ir kai kuriuose butuose jau buvo juntama smarvė. „Pamenu, tą vakarą net nebuvo į ką kreiptis. Kai atvažiavo Avarinė tarnyba, jau buvo nustoję lyti, vanduo nebebėgo, ir darbuotojai, nieko nepaaiškinę, išvyko. Tada beliko prašyti Dievo pagalbos – melstis, kad nieko nenutiktų.

 

Esame laimingi, kad neįvyko didesnė nelaimė – susilietus vandeniui su elektros laidais, namas neužsidegė. Vakar buvo atvažiavę elektrikai, jie patikrino visą pastatą ir patikino, kad nerimauti neverta“, – kalbėjo V. Turulienė. Moteris sako, kad tą dieną daugybė smulkmenų padėjo išvengti nelaimės. Paprastai V. Turulienė dirba ilgiau, tačiau lemtingą vakarą namo grįžo viena valanda anksčiau. Trečiame aukšte gyvenantis vyras yra tarptautinių reisų vairuotojas ir tik per plauką su juo pavyko susisiekti laiku, kol dar nebuvo išvykęs į tolimą kelią. Pasak dembavietės, jeigu ne visi šie atsitiktinumai, būtų sugaišta daugiau laiko, o vandeniui bėgant ant elektros laidų svarbi kiekviena akimirka.

 

Piktinasi ne tik dėl užliejimo

 

Užlieti butai nėra vienintelė daugiabučio problema. Gyventojų nepasitenkinimą kelia ir tai, kad stogą dengti buvo pradėta ankstyvą rudenį, tačiau iki šiol darbų pabaigos nematyti. Pasak jų, visas kiemas jau keletą mėnesių pilnas šiukšlių, o statybos darbai žiemą kelia ir juoką, ir pyktį.

 

Žmonės skundžiasi, kad už renovaciją turės mokėti dar trejus metus, bet dėl darbų kokybės yra daug abejonių. „Aukštaitijos būstas“ garantavo, kad jokių problemų tikrai nebus, tačiau kaip mes galime tuo tikėti, jeigu jau dabar taip nutiko? Supraskite, už visus darbus turėsime mokėti dar trejus metus. Žmonės taip gerai negyvena, kad galėtų už broką mokėti. Apie kokią kokybę galime kalbėti, jeigu stogą dengia žiemą, per lietų? Visi tik juokiasi“, – piktinosi V. Turulienė.

 

Prisistatyti nepanorusi to pačio namo gyventoja taip pat išreiškė nepasitenkinimą dėl darbų. Pasak jos, prieš keletą mėnesių „Aukštaitijos būstas“ koridoriuose įrengė nuo judesio įsijungiančius šviestuvus, tačiau dauguma laidų liko nepritvirtinti ir atrodo neestetiškai. Vis dėlto, nors patyrė nuostolių, namo gyventojai džiaugiasi, kad „Aukštaitijos būstas“ nevengia atsakomybės. Pasak jų, įmonės vadovas dar tą patį vakarą apsilankė daugiabutyje, išklausė skundų ir pažadėjo kompensuoti nuostolius.

 

Kaltę pripažįsta

 

Daugiabutį administruojančio „Aukštaitijos būsto“ direktorius Ipolitas Skukauskas atsakomybės nesikrato. „Buvau įvykio vietoje. Įvertinome situaciją, apžiūrėjome, kokie pažeidimai buvo padaryti, gyventojus informavome apie būsimus veiksmus, du kartus papildomai kvietėme technikus ir jie ieškojo tikslios defekto vietos.

 

Mes, kaip įmonė, administruojanti šį namą, prisiimame atsakomybę dėl to, kas įvyko. Informavome gyventojus, kad visi nuostoliai tikrai bus atlyginti“, – „Sekundei“ tvirtino direktorius. Pasak I. Skukausko, nelaimė įvyko užsikimšus lietaus nuotekų sistemoms. Dėl to pakilo vandens lygis ir perteklius pradėjo bėgti į butus.

 

Priežastis, kodėl pirmiausia buvo apsemtas ne ketvirtas, o trečias aukštas, direktoriaus manymu, galėjo būti ta, kad ant stogo susikaupęs lietus apsėmė ventiliacijos šachtą ir dėl to vanduo pradėjo skverbtis pro jos angas. Gyventojų patirti nuostoliai dar nėra suskaičiuoti, tačiau I. Skukauskas pabrėžė, kad žmonėms jaudintis nereikia – sumokėti planuojama per porą mėnesių. „Tikrai pripažįstame kaltę. Jeigu vykdome stogo remonto darbus, esame atsakingi už viską, kas dedasi ant jo.

 

Tikrai padėsime gyventojams ir atsakysime į visus jų klausimus. Žinome, kad Panevėžyje ne vieną kartą buvo atsitikę, kai žmonės panašiais atvejais buvo palikti vieni su savo bėda. Tačiau mūsų klientai gali nesijaudinti“, – tvirtino direktorius. Planuojama, kad visi remonto darbai bus baigi dar šią savaitę.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt