Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news

 

Naujiena gaminant duris – dar didesnis dėmesys saugumui
2012-07-26
Naujiena gaminant duris –  dar didesnis dėmesys saugumui

Dešimties metų patirtį turinti UAB „Plieninis skydas“ iš šarvuotų durų gamintojų ir tiekėjų išsiskiria skirdama ypatingą dėmesį durų saugumui ir patikimumui. Siekdami sukurti duris, kurios tenkintų saugumo, garso ir šilumos izoliacijos, atsparumo ugniai reikalavimus, apsauginių ir įėjimo durų gamintojai nuolat kuria naujus durų modelius, jų ypatybes tikrina notifikuotose Europos laboratorijose. Smulkiau saugumą garantuojančias durų ypatybes pristato UAB „Plieninis skydas“ komercijos direktorius Markas Vyšniauskas.

Kokias duris galima vadinti saugiomis, kokybiškomis, estetiškomis, o kokias – šarvuotomis?

 

Lietuvos durų gamybos rinkoje labai ankšta. Visuose šalies regionuose galima rasti durų gamintojų, pardavėjų, vadybininkų, jau nekalbant apie užsienio gamintojų atstovus. Tenka apgailestauti, kad dauguma rinkos dalyvių gerai perprato tik vieną durų ypatybę – patrauklią išvaizdą. Tačiau po nepriekaištinga apdaila ne visada galima rasti saugų turinį. Patikimos šarvo durys turi apsaugoti butą ar kambarius nuo gaisro (atsparumas ugniai – EI 45 klasė), išsiskirti puikia garso (koeficientas ne mažesnis nei 41 dB) ir šilumos izoliacija (šilumos perdavimo koeficientas – 1,5 W/(kv. m K), sukomplektuotos tik su patikimais ir saugiais užraktais, atsparumu įsilaužimui bei mechaniniu stabilumu, o ypatingiems saugumo poreikiams tenkinti gali būti neperšaunamos.

 

Mūsų bendrovės specialistai nuolat domisi šalies gyvenamųjų namų durų kokybe, taigi tenka reaguoti į vartotojų klausimus ir nusiskundimus. Pastebėjau, kad šarvuotomis durimis dažnai vadinamos nekokybiškai pagamintos, nesertifikuotos, neišbandytos, komplektuojamos su butaforinėmis spynomis durys, o kartais net ir iš plonos skardos pagaminti gaminiai, kuriuos sunku pavadinti durimis.

 

Kokie reikalavimai, priskiriami priešgaisrinei saugai, taikomi bendrovės gaminamoms durims?

 

Mūsų bendrovės pagamintoms durims suteikti Priešgaisrinių durų sertifikatai. Atsparumo ugniai bandymai buvo atlikti „Ift Rosenheim“ laboratorijoje Vokietijoje, „Inspecta Estonia OÜ“, Estijoje bei naujoje notifikuotoje Gaisrinių tyrimų laboratorijoje Vilniuje. Gauti bandymų rezultatai atitinka klases EI130, EI245, E60. Bandymai buvo rimta investicija, bet juos atlikę esame ramūs, kad mūsų klientai gauna aukščiausios kokybės duris. Be to, tai lėmė spartų mūsų gaminių eksporto augimą.

 

Dauguma individualių butų ir namų savininkų pirkdami lauko ar vidaus duris domisi priešgaisrinėmis durų ypatybėmis. Durų techninėje dokumentacijoje šias ypatybes nurodo atsparumo ugniai klasė (E). Nuo 2011 m. durims galiojantis priešgaisrinės saugos standartas STR 2.01.01(2):1999 „Esminiai statinio reikalavimai. Gaisrinė sauga“ papildytas punktu, nurodančiu būtinybę gaminti duris, gaisro metu tam tikrą laiką nepraleidžiančias dūmų. Į naujas taisykles operatyviai reagavo bendrovė „Plieninis skydas“, savo gaminamose duryse įdiegusi papildomų konstrukcijos elementų bei specialias tarpines terpes, efektyviai apsaugančias ne tik nuo ugnies, bet ir nuo dūmų.

 

Kokie kiti saugumo reikalavimai taikomi jūsų gaminamoms durims?

 

Be atsparumo ugniai ypatybės, labai svarbi atsparumo įsilaužimui klasė. Ir Europos Sąjungoje, ir Lietuvoje durų atsparumas įsilaužimui apibrėžtas standartu ENV 1627. Pagal šį standartą durys klasifikuojamos nuo 1 iki 6 saugumo lygių. Pirmo saugumo lygio durys pačios silpniausios, šešto lygio – pačios stipriausios. Iš patirties galiu pasakyti, kad populiariausios – trečiai klasei priskiriamos mūsų gaminamos durys.

 

Kaip tinkamai apsaugoti duris ir nuo ugnies, ir nuo vagies?

 

Kiek laiko vagis užtruks prie durų, priklauso nuo daugybės dalykų. Pirmiausia nuo durų kokybės, t. y. nuo durų konstrukcijos ir medžiagų, iš kurių jos pagamintos. Patikimiausios – specialiai lankstytų profilių ir plieninio lakšto konstrukcijos durys. Kitas svarbus dalykas – spynos. Labai svarbu, kaip spynos įstatytos į duris, ir kokiomis papildomomis priemonėmis apsaugotos. Spynos durų varčioje turi būti įmontuotos į apsaugines plienines dėžes, kad lauždamasis vagis negalėtų jų pažeisti, įstumti laužtuvu tiesiog į durų varčią, išmušti plaktuku ir panašiai. Nuo pragręžimo jos turi būti apsaugotos papildomomis nepragręžiamomis plokštelėmis. Spynos turi atitikti durų saugumo lygį, jei į geras duris bus įmontuotos prastos spynos, tai, be abejo, vagys nesilauš per duris, o įveiks spynas, ir, atvirkščiai, – nėra prasmės dėti labai saugių spynų į prastos kokybės duris. Visuomet reikia kreipti dėmesį į tai, kaip durys sumontuotos angoje. Vienas patikimiausių būdų, kai durys montuojamos 16-a montavimo kaiščių, apsaugotų plieninėmis 24 mm įvorėmis. Joms esant ne tik negalima nupjauti kaiščių, bet ir laužiamos jos įsiremia į sieną ir neleidžia deformuoti staktos. Tai ypač padidina durų atsparumą įsilaužimui.

 

Kokias spynas gali rinktis vartotojas, kad būtų montuojamos į jūsų pagamintas duris?

 

Populiariausius savo gaminius komplektuojame su aukšto saugumo klasės spynomis. Tiek pagrindinės, tiek papildomos spynos tiekiamos iš žinomų pasaulyje įmonių – „Assa“, „Nemef“, „Abloy“, „Mottura“, „Dierre“, „Fiam“, „Cisa“. Kalbant apie spynas, labai svarbus momentas tai, kad visada rekomenduojama į duris montuoti dvi spynas – cilindrinę ir seifinę. Įsilaužimo atveju įsibrovėliui reikia sugebėti atrakinti ar išlaužti dviejų skirtingų tipų spynas. Tam reikia turėti daugiau įrankių, užtrunka daugiau laiko ir sukelia triukšmo, o tai neparanku įsilaužėliui. Kita vertus, jei duryse bus dvi spynos, pagrindinę spyną galima rinktis su suktuku iš vidaus. Tuomet bus patogu ir lengva atrakinti ar užrakinti duris esant namuose. Išvykstant ar nakčiai užrakinamos abi spynos. Jei duryse sumontuota tik viena spyna, kad būtų saugiau, nerekomenduojama montuoti suktuko. Vagims visada patogiau išeiti pro duris, net jei į patalpas jie pateko pro langą. Jei spyną bus galima iš vidaus atrakinti be rakto, vagims bus patogiau išnešti pavogtus daiktus, be to, taip jie sukels mažiau įtarimo aplinkiniams, nei, tarkime, išlipdami pro langą, ypač nešini daiktais.

 

Kodėl svarbu savo gaminius tikrinti notifikuotose įstaigose?

 

Atsparumo įsilaužimui bandymų (pagal standartą ENV 1627) metu imituojamas tikras įsilaužimas, naudojami įvairūs kalimo, pjovimo, gręžimo įrankiai (atsižvelgiant į bandomą saugumo klasę). Būtent jų rezultatai parodo, ar konkrečios durys tikrai apsaugos nuo įsilaužėlių. Įsigiję duris, kurių atsparumas įsilaužimui ne mažesnis nei antra saugumo klasė pagal šį standartą, galite būti ramūs, kad net ir labiausiai patyręs vagis nepateks į būstą greičiau nei per tris minutes brutaliai laužydamas, naudodamas įrankius ir sukeldamas didelį triukšmą. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kur jūsų įsigytų durų gamintojas atliko įsilaužimo bandymus. Jei bandymus atliekanti laboratorija nėra notifikuota šiam bandymui, tai nei jūs, nei pats durų gamintojas niekada nebus tikras, ar durys tikrai buvo patikrintos pagal visus įmanomus įsilaužimo būdus ir metodus. Šiam bandymui atlikti Lietuvoje notifikuotos laboratorijos nėra, todėl gamintojai, norintys būti tikri dėl savo gaminių patikimumo, įsilaužimo bandymus atlieka notifikuotose Vakarų Europos laboratorijose. Viena patikimiausų tokių laboratorijų – „Ift Rosenheim“ Vokietijoje. Jei jūsų įsigytų durų bandymai buvo atlikti būtent šioje laboratorijoje, galite būti ramūs dėl savo įsigytų durų kokybės. Šios laboratorijos atliktų bandymų rezultatais neabejoja jokia bet kurios ES valstybės atsakinga institucija.

 

Ar padeda gaminių bandymai ir įgyjami sertifikatai bendrovės plėtrai?

 

Bendrovės misija – nuolat eksperimentuoti kuriant naujus durų modelius, bandant jų ypatybes laboratorijose. Stebėdami pasaulines durų gamybos tendencijas ir dalyvaudami tarptautinėse specializuotose užsienio šalių parodose dažnai esame įvertinami už savo gaminių novatoriškumą. Nuo 2009 m. pristatydami specialiai Didžiosios Britanijos rinkai sukurtą prekių ženklą „Shield Security Doors“ dalyvavome įvairiose statybos, interjero ir su saugumu susijusiose parodose Londone ir kituose Jungtinės Karalystės miestuose, kur sulaukėme itin didelio dėmesio. Nemažą įspūdį parodų lankytojams padarė faktas, kad įvairiausios išvaizdos durys gali ir puikiai apsaugoti nuo įsilaužimo, gaisro bei išsiskirti labai geromis izoliacinėmis ypatybėmis.

 

Šiuo metu „Plieninio skydo“ eksporto pardavimai sudaro 60 proc. visų įmonės pardavimų.

 

Klausimus pateikė Vygintas Čeikauskas, žurnalas "Super Namai"

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt