Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Naujakuriai renkasi pilnai įrengtus butus
2014-06-11 Šaltinis: Ekonomika.lt

Lietuvoje pamažu nyksta tradicija remontuoti ar įsirengti butą pačiam. Vis daugiau naujo buto ieškančių lietuvių nenori rūpintis apdaila – jie linkę įsikelti į jau pilnai įrengtą būstą ir taip sutaupyti laiko. Tokias tendencijas atskleidė nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ir nekilnojamojo turto plėtotojos „Eika“ gegužę atlikta apklausa.


Naujakuriai renkasi pilnai įrengtus butus
Nuotr. eika.lt

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, daugiau nei pusė apklausos dalyvių – 53 proc. – ieškodami naujos statybos buto prioritetą teikia pasiūlymams su pilna apdaila arba įrengtiems pagal individualius poreikius.

„Dalis naujakurių, norėdami sutaupyti pinigų, buto apdaila rūpinasi patys. Trečdaliui apklausos dalyvių tai priimtiniausias variantas. Tačiau 23 proc. naujo buto ieškančių lietuvių svarbiau sutaupyti laiko, jie neturi noro prižiūrėti darbo eigos, pirkti apdailos medžiagas ar rūpintis atliktų darbų kokybe“, – sako E. Narbuntovičius.

„Eika“ plėtros projektų vadovė Jolanta Dobradziejienė pastebi, kad auga naujų butų su pilna apdaila, kuri įrengta pagal individualius pirkėjo norus, paklausa. „Praėjusiais metais tokius butus mūsų projektuose rinkosi 23 proc. pirkėjų, ir jų skaičius kasmet auga“, – teigia J. Dobradziejienė.

Apklausos duomenimis, daugiau nei pusė lietuvių – 60 proc. – pasinaudotų ir paslauga „iki raktų“, kuomet statytojas įrengia būstą pagal kliento pageidavimus ir suteikia apdailai garantiją. „Eika“ atstovė teigia, kad pagrindiniai šios paslaugos pliusai – sutaupytas laikas, garantija atliktiems darbams ir beveik dvigubai mažesnis pradinis kapitalas.

Būstui įsigyti ima paskolas


Apklausa atskleidė ir kitą tendenciją – didesnė dalis lietuvių imtų paskolą butui įsigyti, tačiau būstą įsirengtų patys. Iš banko būsto įsigijimui skolintųsi, bet už buto apdailą savomis lėšomis mokėtų apie 33 proc. respondentų.

„Jei pirkėjas neturi pakankamai nuosavų lėšų buto įsirengimui, jam aktualiau būtų įsigyti pilnai įrengtą butą, kurio apdailai nereikėtų nuosavų lėšų. Tai ypač aktualu šeimoms su vaikais, jauniems pirkėjams, dar nesukaupusiems pakankamai lėšų, kad užtektų ir pradiniam įnašui, ir buto apdailai, kadangi bankai finansuoja ne daugiau kaip 85 proc. reikiamos paskolos sumos“, – sako E. Narbuntovičius.

Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius, teigia, kad gyventojai, besidomintys finansavimu ir ketinantys pirkti būstą su daline apdaila, dažniausiai į banką ateina jau įvertinę, ar būstą galės įsirengti savo lėšomis, ar ketins skolintis.

„Bankas kartu su paskolą ketinančiu imti klientu jau pirmo susitikimo metu aptaria, kokiomis lėšomis bus įrengtas būstas, ir priklausomai nuo asmens galimybių pasiūlo tinkamiausią finansavimo sprendimą“, – sako V. Doveika.


Pasak jo, tais atvejais, kai asmuo nutaria skolintis ir būsto pirkimui, ir jo įrengimui, bankas suteikia vieną paskolą, tačiau ji yra skaidoma į dvi dalis. Tokiu atveju paskolos suma įrengimui išmokama tik pradėjus vykdyti apdailos darbus.

Atliktos apklausos duomenimis, savo lėšomis butą pirktų apie 30 proc. jaunų, 25-35 metų amžiaus, žmonių. Tuo tarpu vyresnio amžiaus asmenys įsipareigoti bankui linkę mažiau. Savomis lėšomis butą pirktų 51 proc. 36-45 metų amžiaus žmonių ir 63 proc. vyresnių nei 45 metų amžiaus.

Apdailai – iki 40 tūkst. litų

Apklausos dalyvių buvo klausiama, kiek daugiausiai jie mokėtų už naujo 2 kambarių buto įrengimą, kurio plotas 50 kv. metrų. Dauguma – beveik 30 proc. – apdailai skirtų nuo 25 iki 40 tūkst. litų. Tačiau „Eika“ atstovė pažymi, kad labai dažnai naujakuriai apdailai išleidžia daugiau nei yra suplanavę. Pasak jos, daugiausiai pinigų būsto įrengimui skiria vyresni nei 45 metų amžiaus pirkėjai.

„Pamačius didžiulį apdailos detalių pasirinkimą ar susitikus su dizaineriu, kuris pasiūlo įdomių interjero sprendimų, natūralu, jog norai išauga, o apdailai numatytas biudžetas padidėja“, – sako „Eika“ atstovė.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt