Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Namų jaukumą kuria užuolaidos
2013-11-07 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, Snaujienos.lt

Užuolaidų dizaino ir namų tekstilės salono vadovė Edita Ulinskienė siūlo susikurti išskirtinį namų jaukumą langus dekoruojant stilingomis užuolaidomis. Net ir labai paprasto kambario interjerą galima pakeisti pakabinus naujas stilingas užuolaidas. Pasak E. Ulinskienės, įėjus į namus dažniausiai akys krypsta ne į grindis, bet į langus, o lango apipavidalinimas kuria įspūdį apie visus namus. „Jei bus netvarkingos ir suplyšusios užuolaidos, prabangūs baldai ir kilimai praras savo žavesį“, - teigia ji.


Namų jaukumą kuria užuolaidos title=
Nuotr. dreamcurtaindesigns.com

Vyrauja šilti, pasteliniai atspalviai

E. Ulinskienė sako, kad šiauliečiai yra klasikos mėgėjai, todėl dažniausiai nesirenka ryškių atspalvių užuolaidų. „Mieliau žmonės renkasi užuolaidas, kurios pasiūtos iš šiltų, pastelinių atspalvių audinių. Ne daugelis yra linkęs eksperimentuoti ir rinktis netikėtus užuolaidų derinius. Tačiau visiems savo klientams turime ką pasiūlyti, nes mūsų salone yra įvairių audinių. Šiuo metu labiausiai paklausūs natūralių tekstūrų audiniai. Klientai jau rečiau renkasi blizgius ir žėrinčius audinius.

Jei anksčiau buvo madingos ryškiais raštais padabintos dieninės užuolaidos, tai dabar mieliau užuolaidoms renkamasi vienspalvius pieno, dramblio kaulo ar kakavos atspalvių audinius. Prie tokių užuolaidų derinamos prabangesnės naktinės užuolaidos. Paprastai, jei dieninės užuolaidos blizgios, tai klientas ir naktines būtinai renkasi blizgias“, - sako E. Ulinskienė.

Prieš penkerius metus mažiau buvo populiarios naktinės užuolaidos, tačiau dabar naktinių užuolaidų paklausa vėl išaugo.

Interjero vienovė derinant spalvas

Salono vadovė E. Ulinskienė sako, kad jau mažai kur galima pastebėti skirtingomis spalvomis išdažytų namo kambarių, kuriuose kabo skirtingų spalvų užuolaidos. Dabar daugelis kurdami namų jaukumą stengiasi, kad namuose ir baldai, ir užuolaidos derėtų, todėl atsisako margų, akį rėžiančių atspalvių. Taip kuriama vieninga bendra kambario stilistika.
„Anksčiau baldų būdavo sunkiau įsigyti, todėl niekas baldų prie užuolaidų nederindavo.

Namuose būdavo mėlyna sofa, žalios sienos ir panašiai. Dabar puikiausiai prie viso interjero galima priderinti ir baldus. Svarbiausia, nereikia persistengti. Jei klijuojami ant sienų tapetai ir viena siena padabinama ryškiaspalviais raštuotais tapetais, tada ryškių raštuotų užuolaidų ar išskirtinių baldų rinktis nereikėtų. Akcentas kambaryje turi būti vienas. Taip pat užuolaidos neturi būti paveikslas kambaryje“, - teigia E. Ulinskienė.

Šiuo metu labai populiaru užuolaidas derinti prie lovos užtiesalų, baldų ar kitų interjero detalių. Pasak E. Ulinskienės, užuolaidos kai kuriais atvejais gali būti siuvamos iš to paties ar labai panašaus audinio kaip ir lovos užtiesalas. „Labai daug yra giminiškų audinių. Kartais galima užuolaidas siūti iš tokio pat audinio, kuris yra dryžuotas, o lovos užtiesalą iš tokio pat, tik gėlėto. Pasitaiko užsakymų, kuomet užuolaidas iš to paties audinio siuvame visam namui, butui ar bent vienam namo aukštui. Taip namai atrodo prabangiau ir turi vieningą stilių“, - sako E. Ulinskienė.

Svarbiausia – idėja

Pasak E. Ulinskienės, dažniausiai renkantis naujas užuolaidas salone išsirenkamas tik modelis, pagal kurį užsakomos specialiai tam kambariui reikiamų išmatavimų užuolaidos. Nors kartais žmonės ir patys siuvasi užuolaidas, tačiau, pasak E. Ulinskienės, tada klientams reikia detaliai išaiškinti, kaip ir ką daryti, nes kitu atveju galima užuolaidas sugadinti. „Reikia mokėti dirbti su audiniu, tačiau jei klientas neturi siuvėjo praktikos, geriau užuolaidų patiems nesiūti.

Mūsų specialistai dirba tikrai puikiai. Jie atvykę į namus gali padėti išsirinkti tinkamą variantą, nes klientas fiziškai negali peržiūrėti visų audinių ir nuspręsti, kokios užuolaidos jam tinkamiausios. Džiugu, jei klientas ateina tikrai žinodamas, kokių užuolaidų nori, tada mums belieka tik įgyvendinti jo svajonę - pasiūti užuolaidas“, - teigia E. Ulinskienė.

Detalės naudojamos saikingai

Pastaruoju metu užuolaidos dažniau puošiamos naudojant neryškias ir kuklias detales, nes masyvūs užuolaidų papuošimai, kai užuolaidos ir taip atrodo prabangiai, pasak E. Ulinskienės, kuria perkrauto vaizdo įspūdį. „Labai populiarūs yra užuolaidas surišantys rašteliai ir kutai. Kartais jie užuolaidoms suteikia prabangos, tačiau ne visada jie reikalingi“, - sako E. Ulinskienė.

Užuolaidų salono vadovė teigia, kad galima ir iš paprastesnės medžiagos pasiūti itin prabangiai atrodančias ir prie kambario interjero derančias užuolaidas, kurių papildomai puošti nebereikia.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt