Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Mūras ir akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena
2017-03-28 Šaltinis: UAB PAROC

Šiandien didžioji dalis namų savininkų labiau vertina mūro sienas. Dažnai tai lemia suvokimas, kad mūro siena – tai saugu, patikima ir ilgaamžiška. Praeityje vyravusius medinius namus gana greitai, ypač dideliuose miestuose, išstūmė mūrinė statyba. Ir tai buvo dėl labai aiškios priežasties – gaisrų. Praeityje miestai dažnai nukentėdavo dėl didelių gaisrų, tad naujus namus jau statė mūrinius, kurių dalis ir šiandien džiugina mūsų akis.


Mūras ir akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena title=

Šiais laikais mūro siena skiriasi nuo sienos, pastatytos prieš kelis šimtus metų. Didėjant šildymo išlaidoms, CO2 emisijai, mūro sienos konstrukcija per pastaruosius 40 metų stipriai pasikeitė. Pradėtos mūryti sienos su oro tarpu, kuris vėliau būdavo užpildomas šilumos izoliacija, dar vėliau atsirado tinkuojamosios ir vėdinamosios sienų sistemos.


Dabar kalbame apie labai sandarias ir gerai apšiltintas sienas, per jas šilumos nuostoliai yra minimalūs. Tokią sieną sudaro gerokai daugiau medžiagų: mūras (plytų ar blokelių), šilumos izoliacija, apsauga nuo vėjo (vėdinamosiose sienose), tvirtinimo elementai ir apdaila. Todėl norint, kad moderni siena būtų nedegi ir ilgaamžė, visų ją sudarančių medžiagų pasirinkimas yra ypač svarbus.

Neorganinė žaliava


„Paroc“ akmens vata ir plytos ar blokeliai yra pagaminti iš neorganinės kilmės, todėl viena kitą papildančių medžiagų. Keramikos, silikato, akytojo betono, keramzitbetonio plytų ar blokelių mūras yra neorganinės kilmės medžiaga, gaminama iš gamtoje natūraliai randamų žaliavų: molio, kalkių, smėlio ir vandens.


„Paroc“ akmens vata taip pat yra gaminama iš natūraliai gamtoje randamų vulkaninės kilmės uolienų: bazalto, gabro, olivino ir dolomito. Tad šios medžiagos puikiai papildo viena kitą. Nedegi mūro siena ir nedegi akmens vatos plokštė – tai svarbiausios sienos dalys. Jos dažniausiai yra mažai matomos ar iš viso nematomos, tačiau jų teikiama nauda juntama visą pastato gyvavimo laiką.

Nedegi medžiaga


Medžiagos degumo savybės priklauso nuo žaliavos, iš kurios ji gaminama. Kaip jau minėta, keramikos, silikato, akytojo betono ar keramzitbetonio mūro sienos yra iš nedegių plytų ar blokelių, tad jos yra nedegios ir atitinka A1 degumo klasę. Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, jos klasifikuojamos B s-1 d0 ar net žemesne gaisrine klase. Todėl norint, kad ir apšiltinta mūro siena atitiktų saugiausią ugnies požiūriu A1 klasę, reikia rinktis nedegią šilumos izoliaciją bei nedegias sienos apdailos medžiagas.


„Paroc“ akmens vata, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų, pasižymi itin aukšta (apie 1000 °C) lydymosi temperatūra. Todėl jos gaminiai, nepadengti jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei.

Ilgaamžiškumas


Taisyklingai įrengtos mūro sienos ilgaamžiškumas nekelia abejonių ir tai yra, ko gero, vienas svarbiausių kriterijų mūrą pasirenkant kaip laikančiąją sienos konstrukcijos dalį. Visos sienos ilgaamžiškumui didelės įtakos turi visos tokioje konstrukcijoje panaudotos medžiagos, taip pat ir šilumos izoliacija.

 

Akmens vatos pagrindinės savybės – šilumos laidumas ir degumas – laikui bėgant, taip pat nesikeičia, todėl sienose sumontuota akmens vatos šilumos izoliacija savo funkciją atlieka tol, kol stovi pastatas.


Statybos metu dėl technologinių procesų ir gamtinių sąlygų mūro sienoje susikaupia nemažai drėgmės. Sieną apšiltinus vandens garams laidžiomis medžiagomis, per pirmąjį šildymo sezoną ji išdžiūsta. Jei termoizoliacinė medžiaga yra mažai laidi vandens garams, tai tam tikromis sąlygomis iš patalpų pro sieną migruojanti drėgmė gali kauptis prieš termoizoliacinę medžiagą esančiame sienos sluoksnyje.

 

Dėl to pablogėja sienos šilumos izoliacijos savybės, sumažėja kai kurių sienos medžiagų stipris, didėja deformacijos. Visa tai kenkia pastato konstrukcijoms, sumažėja jų ilgaamžiškumas.Kvėpuojančios ir sausos sienos„Paroc“ akmens vatos gaminiai gerai praleidžia vandens garus. Tai reiškia, kad sienų šiltinimo ar pastatų eksploatavimo metu į akmens vatą patekusi drėgmė laisvai juda į išorę ir pasišalina per sienos apdailą arba vėdinamąjį oro tarpą, tad sienos visada bus sausos ir šiltos. Žmonės tai vadina kvėpuojančiomis sienomis. Vandens garų judėjimas nekeičia akmens vatos šiluminių ir eksploatacinių savybių.

 

Tai labai svarbu užtikrinant pastato konstrukcijų ilgaamžiškumą ir geresnes patalpų mikroklimato sąlygas.
Individualių namų sienoms šiltinti Lietuvoje plačiai paplitusi tinkuojamoji sistema, kai prie mūro sienos klijuojama šilumos izoliacija, ant kurios yra įrengiama tinko apdaila. Tokioje sistemoje šilumos izoliacijos matmenų stabilumas tampa ypač svarbus.

 

Pastato sienos vasaros metu nuo saulės įkaista iki 70 °C ir daugiau. Jei šilumos izoliacija deformuojasi dėl temperatūros pokyčių, tai tinko apdailos sluoksnis gauna papildomų įtempių, o laikui bėgant, jame gali atsirasti plyšių, į kuriuos gali patekti vanduo. Per keletą tokių atšalimo–atšilimo ciklų (žiema–vasara) tinko sluoksnis suaižės, per atsiradusius plyšius tarp šilumos izoliacijos plokščių padidės šilumos nuostoliai. „Paroc“ akmens vatos plokštės yra stabilių matmenų, veikiamos temperatūros, jos nesideformuoja ir išlaiko savo formą. Ši išskirtinė akmens vatos gaminių savybė leidžia pasirinkti ir tamsių spalvų tinko apdailą.
Eksploatuojant pastatą, dėl temperatūros pokyčių tarp šilumos izoliacijos plokščių neatsiras plyšių, tinko sluoksnis išlaikys pradinę būklę.

 PAROC Linio 80 šilumos izoliacija


Tinkuojamųjų sienų šilumos izoliacijai rekomenduojama naudoti vertikaliai orientuotųjų plaušų plokštes „Paroc Linio 80“. Jų storis gali būti iki 450 mm, tad jos puikiai tinka ne tik B, bet ir A ar aukštesnės klasės pastatų sienoms šiltinti. Šios plokštės yra sertifikuotos ir įtrauktos tarp populiariausių tinkuojamųjų fasadų sistemų, turinčių Europos techninius įvertinimus ir ženklinamų CE ženklu. Šiltinimo sistemos su vertikaliai orientuotųjų plaušų plokštėmis jau kelis dešimtmečius yra plačiai naudojamos Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje.


Vertikaliai orientuotųjų plaušų plokštės prie šiltinamo paviršiaus yra klijuojamos visa plokštuma. Tai pagerina sienos sandarumą ir užtikrina termoizoliacinio sluoksnio bei sienos vientisumą. Be to, jų nereikia mechaniškai tvirtinti, o tai leidžia sumažinti darbų trukmę, darbo sąnaudas bei kainą.


Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, stabilių matmenų, laiko patikrinta efektyvi šilumos izoliacija iš akmens vatos – puikus pasirinkimas mūro sienoms šiltinti.


KODĖL TINKUOJAMOSIOMS SIENOMS VERTA RINKTIS „PAROC LINIO 80“:
• „kvėpuoja“;
• tinka statant B, A, A+ ir A++ energinio
naudingumo pastatus;
• tamsių spalvų panaudojimo galimybė;
• finansiškai patrauklus sprendimas;
• sertifikuota sistema;
• patikima ir laiko patikrinta sistema.

 
1. Laikanti sienos
konstrukcija: plytų/
blokelių mūras,
2. klijų sluoksnis,
3. šilumos izoliacija:
PAROC Linio 80
4. armavimo sluoksnis
+ armuojantis
tinklelis,
5. apdailos
tinko sluoksnis.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt