Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Moderniausia architektūra. Patarimai Vilniui
2010-12-10
Moderniausia architektūra. Patarimai Vilniui

Vienas garsiausių Japonijos architektų Rikenas Yamamoto mano, kad ne visada materija namą paverčia svajonių būstu. Pagrindinė to priežastis yra tai, kad jis neskatina bendruomeniškumo. Interviu autorė stengėsi išgauti praktinių patarimų vilniečiams, norintiems paįvairinti savo gyvenamąją aplinką. Rytų šalies architektas – tai tas asmuo, kuris gali pateikti egzotiškų pavyzdžių, netikėtų sprendimų, mestelėti vieną kitą originalią idėją, kaip paprastą namą paversti patogiu, jaukiu ir išskirtiniu būstu. 

Įvertinkite Vilniaus miesto architektūrą: kokius skirtumus įžvelgiate, lygindamas Vilniaus veidą su kitų šalių sostinėmis? Kokių matote trūkumų, pranašumų?
Vilnius, kaip ir dauguma sostinių, yra modernus miestas su daugybe šiuolaikinių pastatų. Jūsų sostinė, kaip ir dauguma kitų miestų, susiduria su tomis pačiomis problemomis. Šiandien pasilypėjau ant kalvos, nepamenu jos pavadinimo, ir pamačiau dangoraižius. Jie supa jūsų senus mažaaukščius pastatus. Negerai. Dangoraižių aukštis – didžiulė bėda. Jie nedera prie senosios architektūros. Žvelgdamas nuo kalvos regėjau daug nuostabių bažnyčių, senųjų bokštų, bet akį rėžė dangoraižiai.


Suprantu statytojų argumentus, kad žemė brangi, kad viename sklype norisi pastatyti kiek įmanoma daugiau naudingo ploto, kurį būtų galima parduoti. Tačiau šis spendimas nėra pats teisingiausias. Labai daug tenka investuoti į pamatų stiprinimą, nes būtent jie užtikrina dangoraižio stabilumą.


Turime paklausti savęs, ar visada verta statyti dangoraižius, norint įrengti daug aukštų, daug butų. Siūlyčiau statyti mažesnį, bet platesnį statinį, pavyzdžiui, laiptuotos piramidės formos. Toks statinys neužgožia tradicinės mažaaukštės miesto architektūros, tačiau reikia mažiau lėšų sutvirtinti tokio pastato pamatams, o naudingo ploto – tiek pat, kiek ir dangoraižyje.

Jūs esate atstovas moderniosios architektūros, pats kuriate ir gilinatės į šiuolaikinės architektūros problemas, ieškote netradicinių, bet ir gyventojams patrauklių sprendimų. Gal galėtumėte atskleisti, kokia modernaus statinio sėkmės formulė?
 Modernioji architektūra pradėjo plisti nuo XX a. pradžios, po Pirmojo pasaulinio karo. Tai lėmė gyvenimo kokybės pokyčiai. Žmonių gyvenimo būdas keitėsi: viena šeima – vienas namas. Anksčiau viename name gyveno giminė, paskui staiga atsirado poreikis turėti atskirą kampą. Ėmė dygti daugiaaukščiai pastatai, kurių atskiruose butuose apsigyveno vieno dviejų asmenų šeimos. Bute nebeliko vietos tėvams, seneliams. Dabar XXI a. pradžia. Keičiasi laikai ir mes iš naujo turėtume įvertinti savo vertybes, pasirinktą gyvenimo stilių, pasiryžti keisti jo ydas. Pirmiausia būtina atkurti bendruomeniškumo tradiciją. Tai – visa ko pagrindas.


Kadaise buvo tokia sistema. Ir iki šiol dalis jūsų miestelių, ypač kaimų, tokią dar yra išlaikę. Tai nereiškia, kad būtina grįžti šimtmečiu ir daugiau atgal. Bendruomeniškumą galima kurti moderniai.

Gal galite pateikti pavyzdžių, kaip gyvenamasis pastatas gali paskatinti gyventojus burtis į bendruomenes?
Pavyzdžiui, visada galvoju, kaip sukurti ne pastatą, o mažą miestą. Greta namų turi būti erdvės visiems: ir jaunoms šeimoms, ir pagyvenusiems žmonėms. Šį tikslą pasiekti labai paprasta: tos erdvės turi traukti gyventojus, skatinti juos burtis, bendrauti. Šią funkciją atlieka prekybos centrai, erdvės vaikams, senjorams. Jeigu jos visos būtų po vienu stogu arba greta viena kitos, turėtume mažą miestą, kuriame būtų gera gyventi visiems. Juk žmogui labai svarbu komunikuoti, kad jis nesijaustų vienišas.


Tačiau kiekvienas statinys turi būti pritaikytas ir konkrečiai šaliai, atitikti jos kultūrą. Kalbu ne tik apie pastato formą, bet ir statybines bei dekoro medžiagas. Jos turėtų būti artimos tam kraštui, pabrėžti jo savastį. Be abejo, statinys privalo būti pritaikytas ir to krašto klimato sąlygoms.

Parengė Laura Čyžiūtė, diena.lt 

 

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt