Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Mitai apie energijos taupymą
2011-08-02 Šaltinis: Balsas.lt

Girdime daug patarimų kaip taupyti energiją. Tačiau ne visada viskas ką girdime yra tiesa. Kurie patarimai yra teisingi, o kurie ne, sužinosite perskaitę mitus apie energijos taupymą.


Mitai apie energijos taupymą title=
Nuotr. gooddeedblog.wordpress.com

1. Ventiliacijos angų uždarymas

 

Daug kam atrodo, kad uždarius ventiliacijos angas negyvenamuose kambariuose sutaupoma energijos, tačiau taip iš tiesų nėra. Ribojant oro vėdinimą, sistema automatiškai nukreipiama į kitas namo vietas arba į vamzdines sistemas, per kurias sistema sunkiau dirba ir sunaudoja daugiau energijos, kad vėdintų kitus kambarius ar patalpas.

 

2. Saulės kolektoriai taupo energiją

 

Dauguma saulės kolektorių sistemų yra su grotelėmis, kurios pritaisytos ant namo stogo gamina energiją. Visgi, sistemos įrengimas yra nepigus, o ir veikimas sunaudoja nemažai energijos. Kartais galite nustebti sužinoję, kad jūsų kaimynas už elektrą moka mažiau nei jūs.

 

3. Naujos statybos namai - produktyvesni

 

Faktas, kad namas yra naujas, nebūtinai reiškia, kad jis pastatytas produktyviai ir, kad taupytų energiją. Tai priklauso ne nuo namo amžiaus, o nuo suprojektavimo, dizaino ir statybinių medžiagų.

 

4. Nauji langai – žymiai mažiau sueikvojamos energijos

 

Energijos suvartojimas priklauso nuo langų skaičiaus ir dydžio, jų išsikišimo lygio ir netgi klimatinių sąlygų. Pasikeisdami langus naujais energijos lygį sumažinsite labai nežymiai, tuo tarpu yra kitų daug efektyvesnių būdų energijai taupyti.

 

5. Aukštesnė termostato temperatūra greičiau sušildys namus

 

Aukščiausios temperatūros nustatymas namų apšiltinimui neturi įtakos laikotarpiui per kurį jis bus apšildomas lyginant ir su žemesne temperatūra. Aukščiausia temperatūra ne tik gali prailginti šildymo sistemos atlikimo laiką, bet ir išeikvoti daugiau energijos.

 

6. Elektrinis šildytuvas - taupo pinigus

 

Sakoma, kad elektra kainuoja kur kas daugiau nei gamtinės dujos. Tačiau įjungus vos du elektrinius šildytuvus jums tai kainuos tiek pat, kiek visų namų apšildymas gamtinių dujų sistema.

 

7. Laikinai palikti įjungtą šviesą geriau nei kaskart išjunginėti ir įjunginėti

 

Kai kurie žmonės tiki, kad kelioms minutėms (kol jie tarkim grįš iš tualeto) palikti degančią šviesą yra taupiau nei ją išjungti ir po to vėl įjungti. Nėra jokio papildomo energijos eikvojimo įjungiant ar išjungiant elektros lemputę. Taigi, siūlome išeinant iš kambario net ir keletui minučių spustelėti jungiklį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt