Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Mediniai langai: ir grožiui, ir jaukumui, ir komfortiškumui
2022-11-11 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Kaip bebūtų keista, tačiau langai yra aptarinėjami labai plačiai. Nuo interneto forumų, televizijos laidų iki buitinių pokalbių, jog būtina nusivalyti langus. Nors dažnai nesusimąstome, tačiau langai erdvėse yra itin svarbus elementas, kuris naudojamas tiek jaukumui sukurti, tiek garso ir temperatūros izoliacijai kambariuose. 


Mediniai langai: ir grožiui, ir jaukumui, ir komfortiškumui title=

Šis, rodos tik buitinis, statybinis, elementas sukelia nemažai apsvarstymų: kada keisti langus, kokios medžiagos langus rinktis, kiek kainuoja langai ir kita. Šiame tekste trumpai apžvelgsime langus, kurie gaminami naudojant medieną.

Techniniai medinių langų parametrai

Kalbant apie medinių langų techninių parametrų pranašumus svarbu paminėti tokius raktinius žodžius, kaip šilumos izoliacija bei vandens kondensacija. Šie terminai yra itin svarbūs tiek naujakuriui, tiek keičiančiam senus į naujus langus asmeniui, kadangi tai bene svarbiausios funkcijos, kurias turi užtikrinti langai (visai nesvarbu, ar tai būtų mediniai langai, ar plastikiniai langai ar aliuminio langai). Taigi žvelgiant į medinius langus iš techninės pusės, pastebima gausybė jų privalumų.

 

Visų pirma, langų gamintojai kalba apie medinio profilio standumą, esą pastarasis, lyginant su, pavyzdžiui, plastiku, gali atlaikyti didesnio svorio stiklo paketus. Į šį aspektą itin svarbu atkreipti dėmesį, jei erdvę siekiama papuošti ar planuojama jai suteikti išskirtinumo renkantis nestandartinių išmatavimų ar itin didelius langus. Be kita ko, kalbant apie nestandartinius sprendimus, mediena yra itin palanki statybinė medžiaga trokštantiems išskirtinumo. Iš medienos patyrę meistrai gali sukurti vienetines ar net unikalias rėmo formas, kas yra tarsi dovana siekiantiems sukurti išskirtinį įvaizdį ruošiamai erdvei.

Langų profilio pasirinkimui itin svarbūs aspektai susiję su šilumos, garso izoliacija bei vandens kondensacija. Mediniai langai pasižymi efektyvia garso bei šilumos izoliacija, kuri ypač reikšminga drėgnuoju ir šaltuoju metų sezonu. Prasidėjus šaltajam sezonui, mažiausiai ko norime, jog į namus iš lauko patektų šaltis ir girdėtųsi švilpiantys vėjo gūsiai.

 

Pasak specialistų, tinkamai pasirinkta kokybiška medienos rūšis ir rėmo profilio storis ypač efektyviai sulaiko šilumą namuose ir apsaugo erdvę nuo už lango siaučiančių oro sąlygų. Be kita ko, galima perskaityti ar išgirsti nemažai nuomonių, jog mediniai langai nėra tokie pralaidūs drėgmei, kaip plastikiniai. Esą pasitaiko daugiau atvejų, kai vandens kondensacija susidaro ant stiklo tais atvejais, kai rėmai yra pagaminti iš plastiko medžiagos.

Šių laikų visuomenėje renkantis prekes vis dažniau atkreipiamas dėmesys į aspektus, susijusius su ekologiškais sprendimais. Mediena yra laikoma atsinaujinančiu ištekliu, o jos apdirbimui naudojamos medžiagos nėra toksiškos aplinkai. Be kita ko, pasenę mediniai langai gali būti perdirbami, o tai reiškia, kad nebetinkami langai nenugula kaip aplinką teršiantis šlamštas.

Mediniai langai kaip interjero detalė

Visai nesvarbu kokios paskirties patalpoje bus įstatomi langai, esmė yra ką norima dizaino atžvilgiu suteikti kuriamai erdvei. Dažniausiai langų dizaino sprendimai detaliau apsprendžiami, kai įrenginėjama biuro ar namų erdvė. Tokiais atvejais svarbūs tampa ne tik techniniai lango profilio parametrai, bet ir suteikiamas įvaizdis.

 

Pasak dizainerių, mediniai langai ypač tinka siekiantiems sukurti jaukią ir natūralią aplinką. Medžio gaminiai erdvei suteikia gyvumo bei autentiškumo pojūtį, todėl dažnai naudojami patalpose, kurioms norima suteikti jaukumo, namų šilumos bei saugumo. Tiesa, medžio rėmus lengva pritaikyti prie kitų dizaino sprendimų, pavyzdžiui, baldų, jei langai yra keičiami iš senų į naujus. Mediniams langams sukurti gali būti naudojamos įvairios medžio rūšys bei profiliai gali būti padengti įvairiomis spalvomis, priklausomai nuo pageidavimų.

Tiek naudotojai, tiek gamintojai, tiek montuotojai vieningai sutinka, jog pasirinkus iš medžio gamintus langus, jie tikrai nenuvils nei techniniu, nei dizaino aspektais.

Mediniai langai – tik iš profesionalų rankų

Kad paprasti mediniai langai patenkintų poreikius, kad tiktų ir patiktų tiek savo funkcionalumu, tiek išvaizda, reikia išanalizuoti šioje rinkoje veikiančias įmones ir pasirinkti geriausius. „Megamas“ – jau daugiau nei dvidešimt metų veikianti įmonė. Jų asortimente ne tik aukštos kokybės langai, bet ir gausus jų pasirinkimas: plati rėmų spalvų paletė, skirtingų dydžių įvairovė ir įvairių stiklo rūšių gausa. Jeigu norite įsigyti medinius langus arba turite klausimų ir norėtumėte pasikonsultuoti, „Megamas“ laukia Jūsų. Susisiekti galite telefonu +370 646 09870 arba el. paštu info@megamas.lt.



www.megamas.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt