Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Manėte, kad buitinę techniką galima statyti bet kur? Nedarykite klaidos
2022-04-19 Šaltinis: UAB ELECTROLUX

Taisyklė, jog viskas namuose turi turėti savo vietą, norint susikurti harmoningą erdvę, galioja ir tuomet, kai kalbame apie buitinius prietaisus. Kuo daugiau iš rutininių darbų išlaisvinančio technikos teikiamo komforto norisi, tuo svarbiau apgalvoti optimalų jos įrengimo variantą. Neskyrus dėmesio pasiruošimo darbams, dėl netinkamo greta esančių elektros prietaisų suderinamumo ima gesti tiek jie, tiek ūpas gyvenant nepraktiškų buitinės technikos sprendimų apsuptyje.


Manėte, kad buitinę techniką galima statyti bet kur? Nedarykite klaidos title=
Nuotr. Electrolux

Jaudintis dėl minimalistinės virtuvės ar vonios ir klausimo, kaip jose „įkurdinti“ buitinę techniką, neteks iš anksto pasirūpinus patikima pagalba iš šalies. Tai, kas su interjero dizainu nieko bendro neturinčiam žmogui atrodo neįmanoma, šioje srityje pasikausčiusiam specialistui paprastai tėra malonus profesinis iššūkis.

Turint reikiamų žinių ir išlaisvinus kūrybiškumą nestandartinę erdvę tikrai įmanoma suprojektuoti taip, kad ja naudotis būtų patogu bei vyrautų komfortą papildanti estetika. Ir atvirkščiai – maksimaliai erdvi, tačiau atmestinai suplanuota patalpa gali tapti nepraktiška ir chaotiška, tiek estetine prasme, tiek kilus minėtiesiems nederančių prietaisų nesklandumams.

 

O net menkiausi nepatogumai, susiduriant su jais kiekviename žingsnyje, jaukios atmosferos namų aplinkoje tikrai neprideda.

 Skalbyklė ir džiovyklė mažoje erdvėje: misija neįmanoma?

Kompaktiško šių prietaisų išdėstymo varianto paieškos vonios kambaryje neretai užsibaigia nusprendus tiesiog įstatyti prietaisus uždaroje nišoje su durelėmis. Tai tikrai patogus ir į akis nekrintantis sprendimas, tik tokiu atveju „Electrolux“ buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas rekomenduoja įjungus džiovyklę bent šiek tiek jas praverti – džiovyklė turi minimaliai vėdintis.

Taip pat būtina atsižvelgti į kelis aspektus, statant prietaisus vieną ant kito. Džiovyklė turi būti virš skalbyklės, o joms sujungti reikalingas specialus rėmelis su ištraukiama lentynėle, puikiai pasitarnaujančia skalbiniams lankstyti. Skalbimo mašinos gylis – ne mažesnis nei 54 cm, jos kojelės – preciziškai sulygiuotos, kad prietaisas stovėtų stabiliai. Priešingu atveju gręžimo metu jis kartu su ant viršaus užkelta džiovykle ims vibruoti.

 „Jei vietos vonioje tikrai labai nedaug, apsvarstykite prietaisų modelių alternatyvą – virtuvės balduose įmontuojamą skalbyklę ar skalbyklę su džiovinimo funkcija, kurioms išskirtinio papildomo vėdinimo nereikia. Tačiau dėl to, žinoma, derėtų apsispręsti prieš įrengiant virtuvės elektros instaliaciją ir sukonstruojant baldų komplektą. Juk kiekvienam prietaisui reikalingas atskiras jungiklis, taikomi specifiniai montavimo reikalavimai, atsižvelgiama į buitinės technikos išvaizdą ir tai, kaip ji įsilieja interjere“, – pabrėžia I. Bernotas.

Apgalvota virtuvė – patogu gaminti ir prietaisai veikia ilgiau

Dažnai ruošiant maistą orkaitėje geriau montuoti ją virtuvės stalviršio lygyje, kad įdėti ir išimti patiekalus būtų paprasčiau, nereiktų lankstytis. Dėl panašių praktinių sumetimų tai aktualu ir renkant vietą indaplovei – įmontavus prietaisą kiek aukščiau nuo grindinio nei įprasta, iki 40 cm aukštyje, reikia mažiau pastangų sukrauti indus į apatinį stalčių.

Nedidelėje virtuvėje paprastai įrengiama elektrinė ar indukcinė kaitlentė su metaliniais apvadėliais. Jie apsaugo kaitlentę nuo įskilimų, įdūžių, kai gaminimo proceso įkarštyje ant mažo darbinio paviršiaus laikoma gausybė virtuvės rakandų.

 „Nepriklausomai nuo virtuvės erdvės dydžio ir pasirinktos kaitlentės tipo, svarbiausia nemontuoti jos virš indaplovės. Iš pastarojo prietaiso nuolat sklindantys garai gali pakenkti kaitlentės mikroschemoms, jos ventiliacija gali būti per menka. Tad parinkus tinkamą vietą stalviršyje, reikia pasirūpinti ir tinkamu vėdinimo tarpu, kuris nurodytas prietaiso instrukcijoje“, – dėsto I. Bernotas ir priduria, kad tinkamas vėdinimas be galo svarbus įmontuojant orkaites su pirolizės funkcija, indukcines kaitlentes bei šaldytuvus.

Atokiau nuo šilumą skleidžiančios viryklės ar orkaitės stovintis šaldytuvas bus ilgaamžiškesnis, sumažins energijos sąnaudų bei išlaidų mokesčiams už elektrą. Nuolat sukantis virtuvėje rekomenduojama viryklės ar kaitlentės nenustumti prie sienos – tai gana nekomfortiškas sprendimas, kuris apriboja judėjimą.

Tam, kad naudojimosi prietaisu patirtis būtų kuo malonesnė, kai kurių iš jų funkcionalumą autorizuotų buitinės technikos priežiūros servisų meistrai gali pakoreguoti, pavyzdžiui, pakeisti durelių varstymo kryptį. Bet kuriuo atveju, tiek svarstant, kokį prietaisą įsigyti, tiek planuojant jo vietą namuose ir prijungimo ar montavimo darbus, viskas prasideda nuo bendradarbiavimo su tais, kurie gali suteikti kompetentingos pagalbos, o daugybę vertingų atsakymų galima rasti vien perskaičius prie prietaiso pridedamą instrukcijų vadovą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt