Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Lietuviai apie NT pirkimą galvoja anksti
2014-04-17 Šaltinis: Ekonomika.lt

Beveik pusė lietuvių apie nuosavo būsto įsigijimą pradėjo galvoti vos tik įstoję į universitetą ar jį baigę, t.y. būdami 20-25 metų amžiaus. Nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt atlikta apklausa parodė, kad didžiausiai daliai apklaustųjų nuosavo būsto klausimas tampa aktualus sulaukus būtent šio amžiaus.


Lietuviai apie NT pirkimą galvoja anksti
Nuotr. ve.lt

Beveik 28 proc. apklausos dalyvių atsakė, jog apie nuosavo būsto pirkimą pradėjo mąstyti būdami vyresni nei 25-erių metų amžiaus. Dar mažiau – apie 12 proc. – apklaustųjų jo pradėjo ieškoti perkopę trisdešimties metų ribą. Beveik dešimtadalis respondentų prisipažino, jog apie tai pradėjo galvoti dar mokydamiesi mokykloje.

„Sėslūs lietuviai visuomet buvo linkę turėti savo būstą, o ne nuomotis priklausantį kitiems. Todėl natūralu, kad apie būsto įsigijimą jie pradeda galvoti jau gana anksti – dar studijuodami ar pradėję dirbti. Be to, jei tik leidžia galimybės, jie anksti būstą ir įsigyja“, – sako Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.

Jo teigimu, paprastas noras gyventi būtent nuosavame būste yra pagrindinė priežastis, kodėl žmonės pradeda jo ieškoti. Šią priežastį nurodė net 73 proc. apklausos dalyvių. Daugiau nei ketvirtadalį respondentų nuosavo būsto ieškoti paskatina pagausėjusi šeima. Tiek pat atsakusiųjų nurodė, kad planuoti būsti pirkimą leido pagerėjusios gyvenimo sąlygos.

„Nuosavas būstas daugumai žmonių asocijuojasi su stabilumu ir gerove. Be to, kaip rodo apklausa, nemaža dalis lietuvių – beveik ketvirtadalis – nekilnojamąjį turtą vertina kaip perspektyvią ir patikimą investiciją“, – sako E.Narbuntovičius.

Apklausos dalyvių taip pat buvo klausiama, kaip jie vertina galimybę visą gyvenimą gyventi nuomojamame būste. Net 82 proc. atsakiusiųjų tokia perspektyva atrodo absurdas, likti nuomininkais jie nenorėtų.

„Nuomotis būstą visą gyvenimą lietuviams nepriimtina, nors užsienyje tokia praktika yra gana paplitusi. O štai prie nuosavo būsto lietuviai, atvirkščiai, linkę prisirišti. Daugiau nei pusė apklausos dalyvių gyventų savo nuosavame būste visą gyvenimą ir nematytų prasmės jo keisti“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas.

Didžioji dalis – 56 proc. – apie nuosavą būstą galvojančių lietuvių pirmiausia imtų paskolą jam įsigyti. Trečdalis atsakiusiųjų būstą norėtų pirkti savomis lėšomis, todėl ryžtųsi taupyti. 6 proc. žino, kad juos finansiškai paremtų tėvai. Mažiausia apklausos dalyvių dalis galvoja apie skolinimąsi iš draugų ir pažįstamų. Tą darytų vos 3 proc. lietuvių.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt