Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Lietaus nuvedimo sistemos – būtina sąlyga galvojantiems apie savo NT ilgaamžiškumą
2020-08-28 Šaltinis: Budmat.com

Statant naują pastatą ar atliekant kapitalinį namų remontą, apimantį ir lauko darbus, tenka atlikti visą kalną užduočių, apie kurias iš pradžių žmogus, nesantis šios srities profesionalas, galbūt net nepagalvotų.


Lietaus nuvedimo sistemos – būtina sąlyga galvojantiems apie savo NT ilgaamžiškumą title=

Vienas tokių pavyzdžių – lietaus nuvedimo sistemos, būtinos norint užkirsti kelią problemoms, ateityje galinčioms ne tik gerai patuštinti piniginę, bet ir sugadinti galybę nervų ląstelių. Jei lietaus nuvedimo sistema funkcionuos netinkamai ar šios, dėl vienų ar kitų priežasčių apskritai nebus, sniego tirpsmo ar lietaus vanduo netruks sukelti pastato koroziją, pelėsį, po truputį gadins pamatus.

 

Ant stogo besikaupiantis vanduo su nešvarumais taip pat nieko gero nežada: stogo konstrukcija gali būti pažeista, o kai kuriais atvejais net ir įlūžti. Vandenyje skęstanti veja, išplautos trinkelės ar apsemtas rūsys: sąrašas problemų, kurios gali atsirasti dėl nesurenkamo vandens pertekliaus, iš tiesų ilgas.

 Kaip pasirinkti lietaus nuvedimo sistemą?

Retas, žiūrėdamas į gyvenamąjį namą ar kitos paskirties pastatą, pagalvoja, koks kokybiškas lietvamzdis bei kokią atsakingą funkciją šis atlieka. Ši detalė dėmesio tikriausiai sulauktų tik tada, jei, pavyzdžiui, būtų akivaizdžiai netvarkinga. Gali atrodyti, jog lietvamzdžiai – komplektas kitų išorinės apdailos detalių, tačiau iš tikro tai yra savarankiškas projektas, reikalaujantis tinkamų medžiagų pasirinkimo bei teisingo montavimo.

Lietaus nuvedimo sistemos, kurias sudaro ne lietvamzdis, latakai, tokios saugumo priemonės kaip stogo kopėčios, laipteliai, sniego gaudytuvas ir kiti priedai, turi būti pasirinktos įvertinus visą eilę žemiau išvardintų aspektų.
· Koks yra teritorijos plotas?
· Koks yra teritorijos reljefas?
· Koks grunto tipas vyrauja teritorijoje?
· Koks yra planuojamas surinkti nutekamojo vandens kiekis?
· Koks planuojamas kritulių kiekis bei dažnumas?
· Kokios estetinės savybės keliamos įrengiamai lietaus nuvedimo sistemai?

Plastikinė lietaus nuvedimo sistema


Statybinių medžiagų rinkoje vartotojai dažniausiai gali rinktis tarp kelių skirtingų produktų rūšių, atliekančių analogišką funkciją. Lietaus nuvedimo sistemos, kurios yra gaminamos iš PVC bei plieno – ne išimtis. Prieš išsirenkant konkrečią medžiagą, derėtų susipažinti su kiekvienos charakteristika.

 Iš plastiko pagamintos lietaus nuvedimo sistemos yra vertinamos dėl atsparumo žemai temperatūrai, UV saulės spinduliams, korozijai. Būtent šis produktas rekomenduojamas pajūrio gyventojams, kadangi nebijo druskingo oro ar dažno rūko.

 

Klaidinga nuomonė, jog plastikas nėra tvirtas. Kokybiška PVC medžiaga puikiai atlaiko didelį svorį, pavyzdžiui, sniegą. Kalbant apie šaltąjį laikotarpį, reikia paminėti PVC elastingumo savybę. Jei metalinės konstrukcijos gali nukentėti nuo sniego, slenkančio stogu, tai plastikas, prieš tai išlinkęs, sniegui pasišalinus, sėkmingai atgauna savo pirminę formą.

 

Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos yra suderinamos su visų tipų stogais, lengvai surenkamos. Nenuginčijamas pastarųjų privalumas – įkyraus garso, lietvamzdžiu tekant vandeniui, nebuvimas. Tinkamai sumontavus bei prižiūrint, šis produktas tarnauja ir 100 metų.

Plieninė lietaus nuvedimo sistema

Natūralu, jog metalas, lyginant su plastiku, yra tvirtesnis, tad ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos tarnaus ilgiau. Aišku, jei bus tinkamai sumontuotos (tai – gana nesudėtingas, specialių įrankių nereikalaujantis procesas). Specialistai atkreipia dėmesį į plieno atsparumą temperatūros pokyčiams. Šis neskilinėja, nesideformuoja, tad ne tik puikiai atliks savo funkciją, bet ir išlaikys estetinį vaizdą. Kuris, aišku, lyginant su plastiku, bus kur kas solidesnis, o siūloma spalvų gama leis išsirinkti variantą, geriausiai derantį prie stogo dangos.

Nesvarbu, kurį variantą, įvertinę savo poreikius bei medžiagų savybes, pasirinksite, „Budmat“ siūlo įsigyti lietaus nuvedimo sistemas, pagamintas iš kokybiško PVC ar plieno. Juk, kalbant apie šio produkto ilgaamžiškumą, svarbiausia ne medžiagos rūšis, bet pastarosios kokybė bei tinkamas produkto montavimas.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt