Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Lieptų statyba - papildoma erdvė ant vandens
2019-09-02 Šaltinis: TeritorijuTvarkymas.lt

Šiltuoju sezonu laiką prie vandens telkinių leisti mėgsta daugelis, o sutvarkyta aplinka ir patogiai įrengtos maudyklos suteikia dar daugiau malonumo poilsiui.


Lieptų statyba - papildoma erdvė ant vandens title=
Nuotr. autorių

Vandens telkinio pakrantėje, nesvarbu tai būtų ežeras, tvenkinys, prūdas ar netgi upė, krantas dažnai nėra patogus įlipimui ir išlipimui iš vandens. Lieptų statyba – paprasčiausias sprendimas. Be to, tai papildoma erdvė, kurioje galima leisti laiką ant vandens: degintis saulėje, skaityti ir mėgautis vandens ramybe. Ergonomiškai suprojektuotas lieptas gali tapti puikia vieta ne tik lauko baldams – čia tilps ir gražiai keros lauko gėlės, o apšvietimas vakare suteiks romantikos.

KOKĮ LIEPTĄ RINKTIS?

Lieptai, liepteliai, tilteliai gali būti labai įvairūs. Jei nusprendėte, kad norite įrengti statinį ant vandens, pirmiausiai įvertinkite jo paskirtį. Dažniausiai maudysitės, žvejosite ar šersite žuvis, o gal ketinate ant liepto praleisti visą vasarą, todėl reikės ir lauko baldų, ir kepsninės? Visa tai padės įvertinti, kokio dydžio ir formos lieptą projektuoti.

Prisiminkite, kad jei lieptą norite statyti be leidimo, teisės aktai numato tam tikrus ribojimus jo dydžiui bei atstumui nuo kranto.

Labai svarbus pasirinkimas yra liepto aukštis virš vandens. Reikėtų įvertinti tokius aspektus, kaip ledas, šaltuoju sezonu pakylantis ir ledonešiu susigrūdantis po lieptu. Optimaliu aukščiu laikoma 40-60 cm virš vandens lygio. Liepto ir prie jo vedančio tiltelio plotis parenkamas pagal kliento pageidavimus ir derinamas prie bendro aplinkos vaizdo. Jis turėtų būti toks, kad būtų patogu prasilenkti dviems žmonėms – galima sakyti, kad toks turėtų būti minimalus tiltelio plotis. Taip pat galima derinti ir laiptelius, žemesnę aikštelę, kuri patogi priplaukti valtimi ar tiesiog išlipti iš vandens.

 

Lieptų statyba

Visa tai įvertinus ir pasirinkus vietą, paruošiamas liepto įrengimo planas.

LIEPTO ĮRENGIMO ETAPAI

Pirmasis darbas, jei lieptui reikalingi poliai, yra jų paruošimas ir įkalimas. Tarpus tarp polių svarbu tinkamai apskaičiuoti, atsižvelgiant į viso liepto, tiltelio dydį. Svarbu išvengti per didelio siūbavimo ir suteikti konstrukcijai stabilumo.

 

Lieptų statyba

Liepto karkasas taip pat gali būti medinis arba metalinis, o ant jo jau kalama danga. Tam gali būti naudojama eglė, pušis, dėl ilgesnio tarnavimo laiko populiarus ir maumedis. Dangai naudojamos lentos lygiu paviršiumi, kuris lengvai prižiūrimas ir patogus vaikščioti. Siekiant pailginti medienos tarnavimo laiką, dangai skirtos lentos yra specialiai paruošiamos, impregnuojamos.

Kitas etapas – turėklų ir suoliukų įrengimas. Kur įrengti turėklus padiktuoja pati liepto paskirtis, forma, o taip pat ir pakrantės reljefas – jei šlaitas status, galima priėjimą prie liepto palengvinti laipteliais.

Galiausiai įrengiamas liepto apšvietimas, kuris suteikia jaukumo. Kadangi konstrukcija yra virš vandens paviršiaus, visos jos dalys susiduria su drėgme – saugumui užtikrinti reikalingi izoliaciniai sprendimai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt