Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Lauko baldai reikalauja priežiūros
2015-04-24 Šaltinis: UAB “Interneto Reklamos Biuras”

Gamtoje, kai oro sąlygos suteikia tinkamų progų, norisi praleisti kuo daugiau laiko. Vieni po varginančių dienos bei savaitės darbų laisvalaikį leidžia užsiimdami fizine veikla, sportuodami, vaikščiodami po vaizdingas apylinkes ar darbuodamiesi sode bei darže, kiti tiesiog ilsisi.


Lauko baldai reikalauja priežiūros title=

Tačiau ir vieniems, ir kitiems, būnant lauko sąlygomis, norisi kažkur prisėsti, kad atgaivinti kūną, o kartais – ir sielą, jei kieme, jaukiai įsitaisius ant patogių lauko baldų, skaitoma knyga ar tiesiog klausomasi raminančių gamtos garsų.

Jei vis daugiau laiko praleidžiama lauke, jei net vaikai, vietoj to, kad nenaudingai muistytųsi prie kompiuterio, lekia į kiemą, tuomet jums tikrai reikalingi lauko baldai. Kuo jie patogesni, tuo dažniau norisi ten įsitaisyti rytais geriant kavą, vakarais, kai užsuka draugų kompanija, savaitgalio vidurdieniais, kai prie bendro pietų stalo susirenkanti šeima dalijasi savo džiaugsmais ir rūpesčiais.

Tačiau lauko baldai nėra paprastas pirkinys, nes jų pasirinkimas reikalauja nemažai atsakymų: kokie pareikalaus mažiausiai priežiūros, kokiems nekenks sudėtingos lietuviško klimato sąlygos, kurie nebus patys brangiausi ir kartu atitiks aukščiausią kokybės kategoriją, kaip lauko baldai turi atrodyti, kad puoštų dailaus namo vaizdą ir t.t.

Mediniai lauko baldai yra patys įprasčiausi lietuvių aplinkoje. Jie daugelį metų buvo mėgiamiausi mūsų tautiečių, tačiau tik iki to laiko, kol prekyboje nepasirodė iš kituose kraštuose augančių medžių pagamintų visiškai kitokių, nei esame įpratę, lauko baldų.

Tie, kurie yra pagaminti iš gryno medžio, bus ilgaamžiai, tačiau visus tuos metus šeimininkams teks nemažai jais pasirūpinti. Kol nauji, lauko baldai iš kietmedžio gražiai atrodo, tačiau juos būtina saugoti nuo lietaus (uždengti ar tiesiog statyti po stogu), žiemos sąlygomis apskritai turėtų būti ne lauko aplinkoje.

Net ir tinkamomis priemonėmis impregnavus medieną, net ir gaminant lauko baldus iš reikiamai išdžiovinto medžio, po kurio laiko juos teks restauruoti: nušveisti, perlakuoti ar perdažyti, kad būtų išvaizdūs. Pavyzdžiui, jei lauko baldai yra pagaminti iš spygliuočio medžio, juos rekomenduojama kas metus padengti dažų ar lako sluoksniu, laikyti uždengtus, kai jais nesinaudojama. Be to, lietuvių gaminami lauko baldai iš gryno medžio yra labai sunkūs, tad pagal sezoniškumą nebus lengva juos nešioti, nes tiesiog jų neįmanoma pakelti.

Visiškai kitokie yra pinti lauko baldai, kurie ir atrodo išvaizdžiai, ir yra lengvi, ir yra atsparūs klimato pokyčiams bei vabzdžių daromai žalai. Iš skirtingų formų vytelių supinti lauko baldai tik atrodo lengvai pažeidžiami, tačiau jų pagrindas yra iš patvaraus ir tvirto aliuminio, todėl tokių baldų neturėtų sulaužyti netikėtai į kiemą užsukęs galingesnis vėjas.

Tačiau ir jiems reikalinga atitinkama priežiūra, kurios reikalavimais būtina pasidomėti tuomet, kai perkami šie baldai. Pirmiausia, pirkėjas privalo atsiminti medžio, iš kurio pagaminti perkami lauko baldai, pavadinimą (šorėjos, tikmedžio, ipe), kurie dažnai mūsų, lietuvių, ausiai yra negirdėti, o tokie medžiai dažniausiai akiai nematyti. Nuo to priklausys priežiūros sąlygos: kas kiek laiko baldus reikėtų apipurkšti vandeniu ar tepti atitinkamu aliejumi. Taigi, iš kokios medienos bebūtų pagaminti lauko baldai, reikėtų jais laikas nuo laiko pasirūpinti, kad kuo ilgiau išliktų patrauklios išvaizdos.

Nereikėtų manyti, kad įsigijus metalinius lauko baldus reikės jiems mažiau skirti dėmesio. Dėl atsparumo drėgmei ir juos vertėtų tepti aliejumi, specialia alyva patepti vyrius, metalines pakabas, varžtus.

Savaime suprantama, mažiausiai priežiūros reikalauja plastmasiniai lauko baldai, tačiau dizaino ir stiliaus prasme jie lieka pačioje paskutinėje vietoje.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt